Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna

Dailes teātrī iestudē iestudē izrādi Ābels un Olga

Pinterest LinkedIn Tumblr +

4.martā Dailes teātra Kamerzālē pirmizrādi piedzīvos „Ābels un Olga” – pēc Knuta Hamsuna romāna „Loks noslēdzies” motīviem veidotā izrāde, ko iestudē Mihails Gruzdovs, bet dramatizējumu veidojis Artūrs Dīcis.

Norvēģijas pilsētā pie fjordiem un līčiem jaunais Ābels ir tik atšķirīgs no citiem. Viņš nekas nav un neko negrib sasniegt. Liekas, ka viņam ir mazas prasības pret dzīvi. Liekas, ka viņš ir vienaldzīgs pret visu un visiem, ļauj laikam slīdēt un nepakustina ne pirksta. Reiz viņš ir bijis brīvs un laimīgs. Tagad, bezrūpīgi smaidot, viņš sagandē savu dzīvi un nesaprot naudas vērtību. Brīžiem pat šķiet, ka viņš ir ļaunākais ienaidnieks pats sev. Bet tāpēc viņš nebūt nav nelaimīgs. Un tas nav dabiski. Cilvēki viņu nesaprot. Citi kaut ko sasniedz, jo viņi ir tik ikdienišķi. Taču viņš pieder kādai viņiem nepazīstamai pasaulei. Jebkuram citam sen būtu apnicis ar viņu nomocīties. Taču kurš gan var izprast sievietes sirds noslēpumus? Viņām ir savi plāni attiecībā uz Ābelu un viņa nākotni…

„Loks noslēdzies” ir pēdējais Knuta Hamsuna darbs, kas slēpj tādu enerģiju un mīklas, kas liek pie sevis atgriezties – cilvēka dvēseles meklējumu kardiogrammas amplitūdu cilvēka zemapziņā.

Lomas atveidos Artūrs Skrastiņš (Ābels), Ieva Pļavniece (Olga), Rēzija Kalniņa (Lolla), Valdis Liepiņš (Stūrmanis), Gints Andžāns (Alekss), Kārlis Freimanis (Klemenss), Inita Dzelme (Līlija), Juris Bartkevičs (Vecais), kā arī Aminata Diarra vai Haua Diarra (Andžela).

Jauniestudējuma scenogrāfs ir Mārtiņš Vilkārsis, kostīmus veido Kristīne Abika, par muzikālo noformējumu gādā Juris Vaivods.

Tuvākās „Ābels un Olga” izrādes plānotas 13. un 19.martā, kā arī 1. un 8.aprīlī.

Dalīties.

Atstāt Ziņu