Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Dailes teātrī būs vairāki izrāžu atjaunojumi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Novembrī, kad Dailes teātris svin 90.dzimšanas dienu, jubilejas svētku galerijā būs iespēja noskatīties vairāku izrāžu atjaunojumus.

Dailes teātra jubilejas mēnesī līdzās teātra labākajām repertuārā esošajām izrādēm ir atrasta iespēja parādīt vairāku izrāžu atjaunojumus.

Tikai vienu reizi – 9.novembrī – uz skatuves atgriezīsies Emīla Dārziņa, Raimonda Paula un Jāņa Jurkāna koncertstāsts „Melanholiskais valsis”. Dailes teātra koncertstāstā skatītājiem ļauts tikties ar romantiskā un liriskā latviešu komponista personību un mūziku, ko savā nepilnus 35 gadus garajā un leģendām apvītajā mūžā radījis izcilais komponists. Režisora Dž.Dž.Džilindžera veidotajā uzvedumā piedalās maestro Raimonds Pauls, jauniešu koris „Kamēr…” diriģenta Māra Sirmā vadībā, Dailes teātra aktieri Artūrs Skrastiņš, Juris Bartkevičs, Olga Dreģe, Pēteris Liepiņš, Vita Vārpiņa, Lilita Ozoliņa, Lauris Subatnieks, Sarmīte Rubule, kā arī dziedātāja Iveta Romancāne.

10.novembrī Mazajā zālē tiks rādīta aktieru Mirdzas Martinsones un Jura Kalniņa dāvana teātrim jubilejā – Alberta Remsdela Gērnija luga „Mīlestības vēstules”. Lugas autors ārpus lugas ietvariem it kā atstājis darbību tās tiešajā nozīmē un darba dramaturģisko asi veido varoņu emociju un savstarpējo attiecību peripetijas. Kaut arī luga ir ciets rieksts gan aktieriem, gan režisoram, tieši vēstuļu žanrs, būdams tuvu dokumentālajam, iesaista mūs savā izteiksmes tiešumā un panāk augstu līdzdzīvošanas pakāpi. Iestudējuma pirmizrāde notika 1995. gadā, tās režisors ir Pēteris Gaudiņš.

14.novembrī Mazajā zālē atkal būs iespēja tikties ar Ģirtu Ķesteri un grupu „Dzelzs vilks” Aleksandra Obrazcova un Jura Kaukuļa rokpoēmā „Man arī būtu bail”. 2002. gadā režisors Mihails Gruzdovs iestudēja rokpoēmu, kuras galvenais varonis ir Dzejnieks, kas nāk no rakstnieka Čārlza Bukovska radītās pasaules.

16.novembrī Mazajā zālē Jānis Paukštello, Vita Vārpiņa, Artūrs Skrastiņš un Raimonds Pauls vedīs skatītājus latviešu Dzejnieka Jāņa Petera dzejas pasaulē poēmā „Nakts pēc tautasdziesmas” Valda Liepiņa režijā.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu