Vārda dienu svin: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis

Dailē uzved trilleri ar maskarādes elementiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

30. septembrī notiks jaunās Dailes teātra sezonas pirmā pirmizrāde Kamerzālē –  Entonija Šefera „Trilleris”. Režisores Lauras Grozas iestudējumā izrādes žanriskais apzīmējums ir „trilleris ar maskarādes elementiem 2 daļās”.

Meistarīgi savītā un asprātīgā luga, kuras oriģinālnosaukums ir „Okšķeris” (1970), divreiz tikusi ekranizēta, ļaujot spēles virtuozitāti pierādīt savas paaudzes talantīgākajiem aktieriem: Lorensam Olivjē un Maiklam Keinam 1972. gada versijā, bet Maiklam Keinam un Džūdam Lovam 2007. gada filmā.

Divi vīrieši – padzīvojis snobisks detektīvstāstu rakstnieks un viņa jaunais, švītīgais, pašpārliecinātais sāncensis. Visnegaidītākie, ekstravagantākie sižeta pavērsieni, dramatisks konflikta un greizsirdības portretējums, cilvēcisko attiecību trilleris un lieliska parodija par pieņemtajiem cilvēku uztveres štampiem. Nezūdošā tieksme pēc sevis apliecināšanas caur otra cilvēka pazemošanu un attiecības, kas pārtop par nežēlīgu, noslēpumainu, bet arī intriģējošu spēli.

Skaidrs, ka spēli nevar spēlēt bezgalīgi, un vienam nāksies zaudēt. Skaidrs, ka no tās var izstāties tikai ar miršanas apliecību. Jautājums tikai – kurš no diviem spēlētājiem tas būs?

Endrū Vaita lomā būs Juris Žagars, Milo Tindlu atveidos Lauris Dzelzītis, inspektora Doplera tēlā iejutīsies Imants Tērauds. Radošajā komandā darbojas arī izrādes mākslinieks Miķelis Fišers un gaismu mākslinieks Mārtiņš Kudiņš. Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Dalīties.

Atstāt Ziņu