Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Dailē top dokumentāldrāma ‘Gūsteknis pilī’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

15. novembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks Raimonda Staprāna lugas „Gūsteknis pilī” iestudējuma pirmizrāde. Dokumentāldrāmu veido režisors Kārlis Auškāps.

Pagātni nevar atgriezt, bet var mēģināt izprast. Līdz ar silto, saulaino pavasari 1940. gada 17. jūnijā Rīgas ielās parādās tanki ar sarkani krāsoto zvaigzni uz bruņu torņiem. Vēl paliek cerības, ka mūsu valsts ir patstāvīga, neatkarīga un brīva un tāda arī paliks. Bet ko var izdarīt mazā Latvija, kad iet bojā lielās Eiropas valstis? Vēstures gaita ir neapturama, un cilvēks tik ātri pierod pie važām. „Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās,” – cilvēks, kurš teicis šos katram latvietim zināmos vārdus, izolēts no ārējās pasaules un pilnīgi ignorēts, mīt Rīgas pilī. Viss ir jau iepriekš nolemts – kā izrāde, kā traģikomisks leļļu teātris.

Valsts un ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa lomā būs Juris Kalniņš, pārējās lomās iejutīsies Gints Grāvelis, Juris Bartkevičs, Pēteris Liepiņš, Lauris Dzelzītis un Pēteris Šogolovs.

Režisors Kārlis Auškāps izrādes veidošanā sadarbojas ar scenogrāfu Māri Putniņu, kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, video, foto un skaņu mākslinieku Gundaru Cauku un kustību konsultanti Lailu Kirmušku.

Tuvākās dokumentāldrāmas „Gūsteknis pilī” izrādes paredzētas 15., 24. un 29. novembrī, kā arī 3. un 8. decembrī.

Dalīties.

Atstāt Ziņu