Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Citādāks skatījums uz holesterīnu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ināms ienaidnieks ir mazāk bīstams” – šo teicienu mēs varam attiecināt arī uz holesterīnu. Ja zinām, kas tas ir un ko no tā gaidīt, varam būt krietni piesardzīgāki. Pēdējo divu mēnešu laikā portālā publicējām vairākus materiālus, kuros skaidrojām gan to, kas ir holesterīns, gan kā no tā izvairīties un ko darīt, ja tevi skārusi diagnoze „paaugstināts holesterīna līmenis”, kā arī sniedzām padomus, kā saņemties un mainīt ēšanas paradumus (visus rakstus par holesterīnu atradīsi šeit >>)

Šodien, rakstu sērijas izskaņā piedāvājam palūkoties uz šo problēmu no netradicionālāka skatu punkta, proti, aicinām padomāt, vai augstam holesterīna rādījumam nav kāda saistība arī ar mūsu domām un emocijām. Savukārt raksta noslēgumā iegūsi vērtīgu „špikerīti” – sarakstu ar dabas veltēm, kas palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs.

Problēmas ar holesterīnu – prieka trūkums dzīvē
SievietesPasaule.lv iepazinās ar vairāku dziednieku, homeopātu teorijām par holesterīna paaugstināšanos asinīs. Visi autori ir vienisprātis- cilvēkiem, kuriem ir paaugstināts holesterīna līmenis, bieži dzīvē trūkst prieka. Šādi cilvēki mēdz būt drūmi, ātri aizkaitināmi, viņiem ir grūtības „pārstrādāt” emocijas, kā arī var būt nosliece uz „emocionāliem izvirdumiem”.

Kerola Trūmana, grāmatas Apraktas jūtas nekad nemirst autore apgalvo, ka šādi cilvēki ir pārliecināti-„Man nav lemts būt laimīgam”, viņi nevēlas sevi iepriecināt un neļauj to darīt arī citiem, jo „Man jau neko nevajag!”.

Viena no pasaulē slavenākajām pašiedvesmas un domu spēka popularizētājām, amerikāņu ārste un dziedniece Luīze Heija uzskata – ja cilvēkam ir problēmas ar holesterīnu, visticamāk, ir bloķēti viņa dzīvesprieka kanāli, iespējams, viņam ir bail ļauties priekam un saņemt dzīves dāvātās iespējas.

Ļoti līdzīgu skaidrojumu sniedz arī homeopāts Valērijs Siņeļņikovs, kurš norāda, ka holesterīna līmeņa paaugstināšanās asinīs ir to kanālu piesārņošana, pa kurām jūsos iekļūst prieks. „Pretošanās pozitīvām emocijām un sasprindzinājums dzīvē ietekmē asinsvadus un noved pie aterosklerozes. Esmu atklājis, ka cilvēki ar asinsvadu sklerozi ir ļoti ietiepīgi. Viņi stūrgalvīgi nevēlas saskatīt dzīvē labo, un nemitīgi cenšas pārliecināt, ka šī pasaule ir slikta, ka dzīve ir smaga un neizturama,” novērojis V.Siņeļņikovs.

Šo teoriju pastiprina grāmatas Tavs ķermenis tev saka- Mīli sevi! autore un dziedniece Līza Burbo. Viņa skaidro: „Asinsvadi ir ceļi, pa kuriem pārvietojas dzīves spēks – gan fiziskā nozīmē, gan arī simboliskā. Ja ir problēmas ar asinsvadiem, tad jāuzdod sev jautājums- vai es nelieku šķēršļus savā ceļā dzīvespriekam, vai piešķiru sev tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, vai atļauju sev priecāties?” L.Burbo norāda- iespējams, ka cilvēkiem pietrūkst kustības kādā vai vairākās dzīves sfērās, viņš jūt, ka kāda viņa dzīves joma ir kā „nobloķēta”. Tāpat iespējams, ka cilvēks sevi ļoti apspiež- ir ieturēts, iesloga sevī savas emocijas, neatļaujas smieties, priecāties.

Kā sevi pārprogrammēt
Ko darīt, ja saproti- jā, augstāk aprakstītais patiešām ir par mani…Valērijs Siņeļņikovs sniedz vienkāršu atbildi: ”Iemācieties priecāties- un jūsu asinsvadi attīrīsies!”
Arī Līza Burbo cilvēkiem, kuriem diagnosticēts paaugstināts holesterīna līmenis, kā arī vispār ir veselības problēmas ar asinsvadiem, iesaka pārstāt raizēties par sīkumiem un rast vairāk pozitīvo emociju: „Apstājies un pavaicā sev, kas tev sagādā prieku un baudījumu, un tev nav jāizvēlas starp fizisko un garīgo apmierinājumu. Pacenties sagādāt sev gan lielākus, gan mazākus prieciņus, pat ja sākumā tev tā šķiet vien muļķīga iegriba. Tev jāiemācās sajust prieku regulāri, ne tikai uz īsu brīdi pa svētkiem.”
Sākumā tā var šķist kā neiespējamā misija – tā pēkšņi ņemt un priecāties, un ja vienkārši darīsi darīšanas pēc, tad rezultāts būs virspusējs un samākslots, nepatiess, bet emocijas tā arī paliks ieslēgtas un nobloķētas. Protams, tas ir darbs ar sevi, savām emocijām, domām, būtībā pašam sevi ir jāpārprogrammē.

Luīze Heija piedāvā afirmācijas, kas ik dienas no sirds atkārtotas, palīdzēs lauzt līdzšinējo negatīvo pārliecību un pārveidos to pozitīvā virzienā:

„Es izvēlos mīlēt dzīvi. Es mīlu dzīvi!”
„Esmu plaši atvērta saņemt un gūt prieku.”
„Ir droši saņemt dzīves piedāvātās iespējas.”

Ne velti ir teiciens: „Mēs esam tas, par ko domājam”, un par to, kādas domas domājam un kā jūtamies, esam atbildīgi vien mēs paši. Tāpat kā par to, ko liekam vēderā, jo jūs jau ziniet, ka „mēs esam arī tas, ko mēs ēdam.”

Cīņā ar holesterīnu talkā nāk arī daba
Tādēļ cīņā ar holesterīnu paralēli darbam ar savām domām un emocijām, talkā jāņem arī pārtikas produkti. Par produktiem, kurus vajadzētu izslēgt no ēdienkartes, un kurus savukārt var droši iekļaut ikdienas uzturā, mums jau stāstīja dietologs, Dr.Andis Brēmanis (lasi šeit>>). Taču šoreiz pastāstīsim par dabiskiem produktiem, kuriem viens no ārstnieciskajiem efektiem ir arī holesterīna līmeņa samazināšana un liekā holesterīna izvadīšana no asinīm.
Piemēram, novērots, ka lietojot burkānus (un burkānu sulu) katru dienu, ievērojami pazeminās holesterīna līmenis un asinsspiediens. Tautas medicīnā liekā holesterīna izvadīšanai no organisma iesaka arī biešu sulu, kas sajaukta vienādās devās ar kāpostu sulu, kā arī gurķu sulu (1 glāze gurķu sula, 1 ē.k. medus, lieto 2 reizes dienā pirms ēšanas). Arī dzērvenes samaltas ar medu esotīpaši iedarbīgs līdzekliscīņā par holesterīna samazināšanu asinīs. Iesaka arī nātru lapu uzlējumu, sarkano āboliņa tēju un pieneņu sakņu pulveri.
Piedāvājam dabisko holesterīna samazinātāju sarakstu:

DABAS VELTES,  KAS SAMAZINA HOLESTERĪNA LĪMENI:

Ogas                                    
Upenes
Mellenes
Avenes
Smiltsērkšķi
Dzērvenes


Savvaļas augi
Vilkābeles augļi
Ceļmallapas
Pienenes

Nātres
Sarkanais āboliņš
Dārzeņi
Gurķi, gurķu sula
Burkāni, burkānu sula

Bietes
Ķiploks
Svešzemju labumi
Apelsīns, apelsīnu sula
Arbūzs
Avokado
Artišoks
Sarkanie pipari
Graudaugi
Auzu pārslas
Linsēklu eļļa
 

Uz veselīgu ēšanas paradumu maiņu aicina

Palīdz samazināt holesterīna līmeni pat par 15%!


Dalīties.

5 komentāru

  1. neo-angin on

    Vai raksta autors latviešu valodu skolā ir mācījies? Holesterīnu ārstēt nevajag, nesūdzās par problēmām! Un kā ar to autoru aplūkošanu? Ko ieraudzījāt? Zilas acis un sarkanu jaciņu? savādi gan!!

  2. ja skarti asinsvadi un tur ir pangas-prieks nepalīdzēs-vajadzēs likt stentus.Par margarīnu vispār nav ko runāt-tad labāk ko dabīgu-kaņepes,liesu sieru

  3. Anda Linde on

    Esmu pensionēta ģimenes ārste, tagad pediatrs. Mani interesē, kādas zāļu firmas sponsorē miokarda infarkta un holesterīna līmeņa saistības izpēti. Vai tikai nebūs Phyzer un KRKA. Tās, kas ražo statīnus un ir pārliecinājušas pasauli, ka statīnus ir JĀKOMPENSĒ! Mans holesterīna līmenis ir 8,8, man ir 65 gadi. Pie tam tas ir "sliktais holesterīns"! Manai mātei holesterīna līmenis ir 9,0. Viņai ir 90 gadi. Neviena no mums nemirs ar infarktu. Mūsu dzimtā NEVIENS nav miris ar infarktu. Mātes brālim arī bija augsts holesterīns, viņš mira 70 gadu vecumā ar citu slimību. Arī manai mātes mātei bija augsts holesterīns. Viņa nomira 91 gada vecumā ar insultu. Tā ir pārmantotā hiperholesterinēmija. Šeit labi redzams, ka tā neprasa ārstēšanu. mēs ēdam treknu un tauku, olas un sieru, cik tik gribam. Cita resnāka, cita pavisam tieva… Aterosklrozes pangās dzīvo anaerobie mikrobi, kas tur nokļūst no bojātiem zobiem vai nezināmas infekcijas. Kādreiz kardioloģijas profesoram dr. Raibartam? kardioloģijas kursos pajautāju – Ko darīs kardiologi, kad pierādīs, ka ka aterosklerozi var ārstēt ar antibiotokām? Kardiologiem pitiks darba – viņš atbildēja. Vai tad ķirurgiem nepietiek darba tāpēc, ka kuņģa čūlas vairs nav jāgriež? (Kuņģa čūlu izsauc heliko baktērija, un to var izārstēt 7-10 dienu laikā). Bet ko darīs ZĀĻU FIRMAS? Tās BREMZĒS medicīnas atklājumus.

Atstāt Ziņu