Vārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Cilvēku tipi sabiedriskajā transportā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

audzi cilvēki ikdienā izmanto sabiedrisko transportu. Ja arī tu to dari, tad šie braucieni tev jau šķiet ikdienišķi. Bet tu vari tos padarīt interesantākus, novērojot cilvēkus. Tu redzēsi, cik daudzveidīga publika ir visapkārt. Šeit būs daži cilvēku tipi, kas sastopami transportā. Un pie kāda piederi tu pati?

„Durvju sargs”
Šāda veida cilvēki parasti ieņem vietu pie pašām durvīm. Viņi it kā neapzināti veic cilvēku ielaišanas un izlaišanas  funkciju. Viņi uzskata, ka šādā veidā ir pieklājīgi un izdara kādu pakalpojumu. Pie šī tipa cilvēkiem bieži pieder vīrieši, kas ir mačo tipa, ar sportisku ķermeņa uzbūvi, tādi, kas labprāt izrāda sevi un kuriem svarīga pirmā iespaida atstāšana.

„Sveiki-attā” draugs
Šī persona draudzīgi izturas pret svešiniekiem un vienmēr uzsmaida. Viņi pat varētu sasveicināties un atvadīties ar blakussēdētāju.

Lielais runātājs
Domā, ka esi kaut ko palaidusi garām? Nesatraucies. Vienmēr atradīsies kāds, kurš gribēs padiskutēt par aktualitātēm politikā vai sabiedriskajā dzīvē. Pēc tam, kad viņi ir beiguši apspriest kopējas tēmas, tie var sākt runāt arī par savu personīgo dzīvi. Šajā kategorijā ietilpst cilvēki, kuri domā, ka viņu pienākums ir visu kritizēt, jo tikai tā pasaulē būs kādā kārtība.

Filozofs
Viņš parasti ieņem vietu pie loga un visu brauciena laiku pazaudējas domās, mēģinot rast atbildi uz šķietami neiespējami atbildamiem jautājumiem. Šo cilvēku nemaz nav jēgas traucēt.

Mūzikas cienītājs
Šāda tipa cilvēki jau iekāpj transportā ar austiņām ausīs, vai, līdzko ir ieņēmuši vietu, uzliek tās. Ir tādi, kas savu mūziku „liek” klausīties arī citiem, un ir mierīgie mūzikas klausītāji, kuru mūzika citiem netraucē. Samērā līdzīgs tips filozofiem, jo arī šie, klausoties mūziku, visu brauciena laiku, iegrimst citā pasaulē un savās domās.

Tehnoloģiju cienītājs
Šāda veida cilvēki ir pārņemti ar jaunajām tehnoloģijām, piemēram, viedtālruni vai klēpjdatoru. Daži domā, ka viņi ir vēsi un atturīgi, bet citi – ka viņi ir snobi. Viņi īpaši neievēro, kas notiek apkārt un viņiem nav svarīgi, kur viņi apsēžas – galvenais, lai var izmantot savas ierīces.

ZZZzzz …

Ir tādi cilvēki, kas tiklīdz apsēžas krēslā, aizver acis un… iemieg. Snaudošos cilvēkus var redzēt gan no rīta (jo naktī ir pa maz gulēts), gan pēcpusdienā (kad tie ir pārguruši no darba). Ir cilvēki, kas iesnaužas pat stāvot kājās.

Mākslinieks
Ir cilvēki, kuri vienkārši nevar nosēdēt mierā. Viņi ritmiski kustina kājas, varbūt pat dungo līdzi kādu dziesmu. Viņi var uzpūst dvašu uz loga un atstāt kādu zīmējumu. Citi no biļetes izloka papīra origami. Viņi bieži vien atstāj aiz sevis kādu „mākslas darbu”.

Mīlnieki
Kur nu bez viņiem… Ir neuzkrītošie pāri un ir tādi, kas savu mīlestību nepārstāj izrādīt arī visu klātbūtnē – mīlinās, skūpstās, turas kopā apķērušies. Nē, te pat nav ko iebilst. Tā taču ir mīlestība, lai jau…

Skaļās kompānijas
Transportā noteikti iekāpj arī pa kādai kompānijai, kurai ļoti svarīgi palikt pamanītai. Viņi skaļi smejas, runā par dažādām tēmām, ko varbūt visiem nemaz nav jādzird. Un, bieži vien, šie cilvēki arī skaļi aprunā tos, kas atrodas turpat blakus. Pārsvarā nepieklājīgi.

Dalīties.

Atstāt Ziņu