Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Cilvēki, kuri elpo dziļi, nekad nejūtas veci

Pinterest LinkedIn Tumblr +

lpa(elpošana) ir dzīve un dzīve ir elpa(elpošana). Nav nekādas atšķirības starp šiem diviem.
Jogi Badžans

Ja gribat būt veseli, mierīgi un harmoniski, apveltīti ar skaidru prātu un saņemt no dzīves vairāk prieka un labklājības, mums ir jāmaina savi elpošanas paradumi no neapzinātas gaisa ievadīšanas sevī uz apzinātu dziedinošu spēku uzņemšanu.

Tūkstošiem gadu joga ir vēstījusi- visa enerģija un tādējādi arī matērija sastāv no smalkās enerģijas formas „dzīvības” enerģijas. Sanskritā (senā Indijas valodā) šo smalko dzīvības enerģiju sauc par prānu un elpošanas vingrinājumus par pranajamu. Prāna ir tā enerģija, kas iekustina visu fizisko matēriju. Tā pārvalda visas ķermeņa funkcijas un ietekmē mūsu domāšanu.

Prāna ir pati spēcīgākā un pati radošākā lieta ko ir radījis Dievs, tādēļ no prānas nāk dzīve. Kas tevī elpo? Atman( dvēsele). Elpa ir līdzās dvēselei.  Brīdī kad dvēsele pamet ķermeni, tu vairs neelposi. Tātad tava eksistence(pastāvēšana) nav tava. Patiesībā tā ir dvēseles eksistence. Jogi Badžans

Kas tad traucē vairumam cilvēku brīvi ieplūst dzīvības spēkam, kas dod enerģiju un veselību?
Mēs vienkārši uz brīdi varam apstāties un pievērst uzmanību savai elpošanai. Vai redzat kaut ko kustamies? Parasti jau ne. Tas ir tādēļ, ka vairums cilvēki elpo sekli un ātri, izmantojot tikai niecīgu daļu no elpošanas muskuļiem un tikai plaušu augšdaļu. Lai varētu uzlabot savu plaušu funkcijas mums vispirms jāiemācās dziļi un pilnvērtīgi elpot. Un tas dod daudz. Pirmām kārtām, ķermenis uzņem vairāk skābekļa. Otrs labums, ka elpošana pastiprina limfrites sistēmas darbību un veicina toksisko vielu izvadīšanuno audiem, kā arī izmasē iekšējos orgānus. Un bez  šaubām tas samazina stresu, padara skaidrāku prātu, stiprina imunitāti un palīdz cīnīties ar depresiju, jo smadzenēs izdalās laimes hormoni endorfīni , kas ir arī miera un apmierinātības hormoni .

Kas ir vecs cilvēks? Veca ir sekla elpa. Cilvēki, kuri elpo dziļi nekad nejūtas veci. Viņi var būt veci, bet viņi nekad nejutīsies veci, tehniski runājot. Vai tava dzīvības(dzīves) elpa ir apzināta un dziļa? Tu vari nebūt vecs savā enerģētikā. Jogi Badžans

Vairāk nekā deviņdesmit procentus no savam organismam nepieciešamās enerģijas mēs saņemam no skābekļa, tādēļ ir svarīgi pareizi elpot, lai organisms saņemtu vajadzīgā daudzumā skābekli un piepildītu ar to visus audus. Izelpa ir tik pat svarīga, jo tā atbrīvo no vecā gaisa, no visa liekā, kas ir uzkrājies, bet ikdienā lielākajai daļai cilvēku izelpa ir nepilnīga, līdz ar to vecais gaiss un viss liekas mūsos uzkrājas. Tādēļ pats vienkāršākais ko mēs katru dienu varam izdarīt, ir veikt dažas dziļas ieelpas un izelpas.

Parasti stress, uzbudinājums, patstāvīga emocionālā spriedze rada seklu, ātru un saraustītu elpošanu. Tas noved pie hroniska saspringuma, kas savukārt palielina iespēju piedzīvot vēl lielāku stresu.
Šīs negatīvās emocijas un nemieru ir grūti likvidēt ar gribasspēku, bet ar elpošanu noregulēt ir iespējams
. Līdz ar to tiks normalizēta dzīvības enerģijas prānas plūsma organismā. Svarīgi ir apzināties, ka to  var ietekmēt un iemācīties kontrolēt.

Tā ir tavas dzīves elpa. Tev par to ir jārūpējas. Mēs aizmirstam par to, cik elpa ir nozīmīga mums. Mēs nezinām, ka esam pievienoti elpai. Mēs domājam, ka tā ir automātiska un mūsu senči ir parakstījuši nomas līgumu par to. Mēs par visu raizējamies šajā pasaulē, bet mēs neraizējamies par to kas ir devis dzīvību mums, tā ir mūsu elpa. Brīdī kad tu neelpo, tevi izmetīs ārā. Elpa ir tavs „viss” un tu nevari veltīt laiku, lai uz to meditētu. Tu meditē uz Dievu, bet  ne uz elpu, kas ir  Dieva piedāvātā samaksa. Es tev pateikšu vienu lietu ļoti skaidri.Es varu nodot patiesību vienīgi tev. Es nevaru būt tevī( ar tevi sēdēt) un elpot. Jogi Badžans

Elpas apgūšana liek pamatu:
veselības un vitalitātes uzlabošanai
,
emociju loka un radošuma paplašināšanai
,
garastāvokļu kontrolēšanai
,
koncentrācijas attīstīšanai
,
vienotības sajūtas palielināšanai
Kontrolējot elpošanu var kontrolēt/mainīt arī sirdsdarbību;
Kontrolējot elpošanu var mainīt smadzeņu viļņus (un domas)

 

Ko liecina pētījumi:
Pētījumi, kas veikti ar stenokardijas slimniekiem, liecina, ka relaksējoša elpošana var mazināt stenokardijas lēkmju biežumu, līdz ar to ir mazāka nepieciešamība lietot zāles.

Relaksējojoša elpošana var palīdzēt samazināt trauskmi un stresu cilvēkiem ar panikas lēkmēm, darba stresu un dažādam fobijām, palīdz cīnīties ar depresiju.

Relaksējoša elpošana pazemina assinspiedienu un pulsu cilvēkiem, kuriem ir hipertonija.

Ar jogas elpošana ne tikai var nomierināt prātu un ķermeni, tā var arī palīdzēt mazināt hroniskas sāpes.

 

 NODARBĪBA “Kā dziedināt sevi, pareizi elpojot” – PAREIZA ELPOŠANA IR TAVAS VESELĪBAS PAMATS! Nāc uz nodarbību un apgūsti relaksējošo elpošanu! >>>

Dalīties.

Atstāt Ziņu