Vārda dienu svin: Ādolfs, Ilgonis

Cik mierīgs sākums, tik trakulīga izskaņa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

onkursam piesaku scenāriju, kas tika sagatavots pirms aptuveni pieciem gadiem, kad draudzene uzrunāja un lūdza noorganizēt viņai pirmskāzu ballīti. Ņemot vērā, ka scenārijs ir piedzīvojis realizāciju, pie atsevišķiem punktiem pievienošu komentārus par to, kā un vai viss izdevās.  

Sagatavošanās
Ballītes sagatavošanai bija aptuveni 3 nedēļas laika. Pirmais uzdevums bija sapulcināt vairāk kā desmit topošās sievas draudzenes un tuvākas un attālākas radinieces, kas savā starpā nav pazīstamas.
Uzreiz jāsaka, ka tas ir pārbaudījums, jo grūti saprast, kāda ir katra dalībniece, uz ko būs vai nebūs gatava, cik lielā mērā iesaistīsies un vai var uzticēties.

Pirms plānojam kaut ko tālāk, vienojamies par visām piemērotu datumu un ballītes stilu jeb tematiku. Mūsu izvēle krīt par labu meitenīgai koķetērijai par gaidāmo lielo notikumu. To atspoguļojam arī apģērbā – līgaviņu ģērbjam džinsa mini svārciņos, papēžu kurpēs un, satiekoties dāvinām viņai rozā krekliņu ar uzrakstu „AR DIEVU VECMEITAS, MANS ĶEIZARS MANI SAUC!”

Dienas sākums- fotosesija
Mūsu ballītes dienā, ap plkst. 12.00 satieku līgaviņu. Viņa dodas uz frizētavu, man tiek uzticēta viņas dzīvokļa atslēga. Steidzu sagatavot uzkodiņas vakaram un sakārtot visu vakaram.   

Plkst. 14.00 sagaidu līgaviņu no friziera, aizsienu ar šallīti acis un iesēdinu mašīnā. Dodamies ceļā. Pārējās meitenes uz plkst. 14.30 gaida mūs jau pirmajā pieturvietā – Andrejsalā. Te atraisām līgaviņas acis, viņa ierauga, ka pārējās visas ir zilās džinsās un baltās maiciņās un augstpapēdenēs. Te līgaviņai uzdāvinām un uzvelkam speciāli gatavoto maiciņa, uzliekam maigu rozā ziedu vainadziņu un liekam nolasīt zvērestu, lai, jau sākot ar tūlīt, tūlīt gaidāmo notikumu, viņa saprastu, ka par visu viņai būs jāklusē, ka mūs būs jāklausa!

Plkst. 15.00 mums jādodas iekšā fotostudijā „Studio Imagine”, kur sāksies divu stundu fotosesija. Viena stunda būs fotostudijā, otra stunda – brīvā dabā uz Andrejsalas industriālās, dažviet neskartās vides fona, kur paredzam, ka sanāk foršas bildes!
Fotostudijā ienākam, mūs sagaida draudzīgs fotogrāfs, ir arūpēts šampanietis un nelielas uzkodiņas. Esam sarūpējušas līgaviņai vairākus tērpus, tai skaitā, diezgan intīmus. Pirmā fotosesijas stunda tuvojas beigām un esam jau tā iesilušas, ka visas parakstāmies uz puskailām bildēm, saglabājot tomēr mazu intrigu! Otrā stunda norit brīvā dabā. Lai arī ir agrs rudens, tomēr laiks ir ļoti silts un saulains, bildējamies uz grafiti apzīmētām betona sienām, Daugavas akmeņiem utt.

Vieglāki un grūtāki uzdevumi
Ap plkst. 17.00 dodamies uz tramvaju, lai dotos uz centru, kur līgaviņai jāatrod precinieki mums pārējām: pašu gatavotā katalogā, kur apkopotas veļas katalogu skaistāko modeļu bildes, pierakstām savus vārdus un tad līgaviņai jāatrod mums potenciālie precinieki, kuriem jāatstāj mums savi kontakti.
Nododamies šai aktivitātei Operas skvērā. Līgaviņai paveicas, jo satiekam laukumā bariņu puišu, kas atzīmē vecpuišu ballīti. Puiši savu sumināmo nes uz īpašas platformas, gluži kā grieķu vai romiešu vadoni. Puiši panes uz īpašās, zeltītās platformas arī mūsu līgaviņu 3x ap Operas laukuma strūklaku.

Ap plkst. 17.30-18.00 dodamies uz pieturu, lai dotos uz līgaviņas mājokli. Pa ceļam uz māju vēl iegriežamies piemājas veikalā, kur līgaviņai par Ls 2 santīms, santīmā jāiepērk produkti, lai nākamajā rītā pagatavotu brokastis mīļotajam. Kad tas ir izdarīts, dodamies uz dzīvokli. Tur ir jau sagatavotas uzkodas, kāds dzēriens, atvelkam elpu.

Trauku apgleznošana un striptīzs
Plkst. 19.00 pie mums ierodas trauku apgleznošanas speciāliste Rūta no tase.lv. Esam pasūtījušas 12 dažādus traukus un lietas ar īpašu nozīmi, piemēram, divas flīzes jaunās mājvietas būvēšanai, 2 rīta kafijas krūzes utt., kuras mums un līgaviņai būs jāapglezno.
Zīmējām un krāsojām, smējāmies, pļāpājām. Ļoti jauka atmosfēra divu stundu garumā.
Kad darbiņš padarīts Rūta sapakoja traukus un aizveda uz pēcapstrādi. Apdedzinātus mūsu mākslas darbus jaunais pāris ar kurjeru saņems pēc aptuveni nedēļas. Kā atzina draudzene, pēc kāzu trakuma milzu kastes saņemšana bija mīļš un patīkams pārsteigums.

Ap plkst. 21.30-22.00 dzīvoklī esam palikušas vienas. Vakarējot un jautrojoties pienācis laiks „īpašās” kūkas pasniegšanai un nogaršošanai. Tā būs jāēd bez roku palīdzības. Šiem mērķiem paņēmu līdzi rozā pūkainus roku dzelžus. Kad līgaviņa ir parādījusi, kā spēj tikt galā ar šo uzdevumu, liekam viņai parādīt, cik laba mīļākā viņa spēs būt savam mīļotajam vīrietim, proti, liekam viņai izvēlēties kādu savu mīļāko dziesmu un nodemonstrēt, kā viņa dejotu striptīzu savam mīļotajam.

Kad tas izdarīts novērtēsim, ka bija jau labi, bet nu vajadzētu vēl nedaudz pamācīties. Un tad istabā nodziest gaismas, sāk skanēt mūzika un oficiera tērpā ienāk striptīzdejotājs (tas ir ap plkst. 23.00). Uzstāšanās ir nepilnu pusstundu gara. Beigās viņš līgavai ar savu autogrāfu uzdāvina „Seksa Bībeli”, lai jaunajam pārim tā dzirkstelīte nekad neapdzistu.

Tad arī pošamies uz Vecrīgu.
Bijām paredzējušas vēl virkni aktivitāšu krastmalā, ar balonu laišanu gaisā, vēstījuma pudeles mešanu Daugavā utt., tomēr bijām elastīgas un, ņemot vērā, ka visām vairāk gribējās izdejoties, devāmies uz Opium, kur bija rezervēts galdiņš un dīvāni
.  

Kopumā pasākums līgaviņai ļoti patika – bija piepildīta, smiekliem bagāta diena, kuras rezultātā piemiņai palika ļooooti skaistas bildes no fotosesijas. Daudzām ballītes dalībniecēm vesels piedzīvojums izvērtās striptīzdejotāja uznāciens, jo ko tādu ne katru dienu Latvijas sievietes piedzīvo!

 

KONKURSS ‘MEKLĒJAM IDEĀLAS VECMEITU BALLĪTES SCENĀRIJU!’
PIEDALIES ARĪ TU! BALVAS VIENREIZĒJAS – FOTOSESIJA, LĒCIENS AR GUMIJU, BRAUCIENS AR DRIFT TAXI UN GARRA RUFFA ZIVJU PEDIKĪRS!

VAIRĀK PAR KONKURSA NOTEIKUMIEM LASI ŠEIT>>>

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu