Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Cidoniju ievārījums ar banānu gabaliņiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pagatavosim gardu un veselīgu ievārījumu, kā pamatu ņemsim cidonijas, bet aromātam pievienosim banānus.

Uz 1kg cidoniju ņemam 3 vidēja lieluma banānus, 0,5kg-1kg cukuru,paciņu vaniļas cukuru.

Tā kā cidonijas ir ļoti skābas arī tad,kad pievieno cukuru,tad ļoti labi klāt ies banāni,kas pēc dabas ir saldi un aromātiski. Kopā būs laba garša.

Cidonijas nomazgājam, pārgriežam četrās daļās,izņemam sēkliņas,(dažas sēkliņas atstājam ko pievienosim ievārījumam), ja ir kādi nesmukumi,tos izgriežam, tā lai nav nekādu bojājumu uz cidonijām.

Cidonijas liekam katiņā pievienojam 200ml ūdeni,sēkliņas un vāram zem vāka uz mazas uguns līdz tās ir izšķīdušas,līdz miziņas jau atdalījušās.Tad izlaižam caur sietiņu, atbrīvojoties no miziņām un sēkliņām.

Sēkliņas mēs pievienojam ievārījumam,jo tās sarecina. Kad esam tikuši ar to galā,liekam atpakaļ katliņā, pievienojam cukuru,vaniļas cukuru,sagrieztus banānus biezās šķēlēs, izmaisam un pavāram uz mazas uguns ap 10 minūtēm.T ad pildam tīrās,sterilizētās burkās.

No pārpalikušām miziņām varam uzvārīt gardu ķīsēli vai limonādi. Miziņām pievienojam ūdeni un cukuru pēc garšas, uzvāram un izlaižam caur sietiņu. Visu savu garšu jau tās būs atdevušas. Šo suliņu varam dzert siltu kā tēju, vai atdzesētu kā limonādi,vai pievienojot kartupeļu cieti pagatavot ķīseli,u n arī ar banānu gabaliņiem, ja ir vēlēšanās.
Tā kā būs gan gardumi ziemai, gan tūlītējai lietošanai.

 

Iesūtīts konkursam ‘Gatavojam krājumus ziemai’

Dalīties.

Atstāt Ziņu