Vārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Brokastis tiem, kam patīk ilgāk pagulēt-brunch

Pinterest LinkedIn Tumblr +

runch jeb vēlās brokastis, Latvijā pēdējā laikā guvušas lielu atsaucību. Parādās arvien jaunas vietas, kur  to izbaudīt, arī cilvēki ir atvērtāki šim piedāvājumam un labprāt brokasto ārpus mājas.

Brančs (angliski — brunch) ir vēlās brokastis kādā kafejnīcā, vārdu sakot, ārpus mājas. Tas ir brokastu un pusdienu apvienojums. Vārds brunch radies, apvienojot breakfast un lunch.
Branča burvība ir tajā, ka to servē kā zviedru galdu un katrs pa konkrētās vietas, noteikto cenu var uz sava šķīvja kārtot , ko vēlas.Pasniegtas tiek pankūkas, olas ar bekonu un putras, salāti, gaļa un zivis utt. Pārsvarā vēlo brokastu laiks ir no 11.00 līdz 15.00, 16.00 pēcpusdienā.

 

Dažas no vietām, kuras piedāvā apmeklēt brunch

LaKanna
Sestdienās un svētdienās 10:30 – 14:30
Piedāvājums ļoti plašs un dažāds – olas, maizītes, salāti, sieri, dārzeņi, lasis, gaļa, pārslas un jogorti, pankūkas utt.
Maksa 5,00 Ls. Bērniem līdz skolas vecumam – 3,00 Ls.

Illy
P.-Pk. Brunch līdz 12:00. Sestdienās un svētdienās 10:00 – 15:00
Garšīga kafija un daudzveidīgs brokastu piedāvājums un, kas svarīgi, gatavots no vietējiem produktiem. Viena no populārākajām vēlo brokastu vietām Rīgā. Cena 5,00 Ls.

Index café (Lielirbes ielā)
Brīvdienās  no 10:00-14:00
Kafija un apelsīnu / ābolu sula.
Pēc Jūsu izvēles – omlete vai „vēršacs”. Svaigi ceptas bagetes, rupjmaize, kruasāni un smalkmaizītes.
Beztauku jogurts, piens, musli, ievārījumi. Grieķu un Cēzara salāti. Mozzarella siers ar tomātiem un bazilika pesto. Aukstās uzkodas – kūpināti un vītināti šķiņķi, grilēta vistas fileja. 3 veidu siera plate. Melnās olīvas „Mūsmājas” marinādē. Sezonālie augļi.
Dzirkstošais vīns Prosecco ( 100ml )
Cena 5,95 Ls. Bērniem līdz 7 gadu vecumam kopā ar vecākiem brokastis par brīvu, bet bērniem līdz 12 gadu vecumam cena – 3,00 Ls.

Cotton
Svētdienas “Brunch”
Svētdienu rītos šeit valda brīva atmosfēra ar bagātīgi klātu zviedru galdu un brīvdienu mūziku fonā. Ņem visu, kas kārojas, un atpūties no sirds!
-Brīvdienu vēlās brokastis laika posmā no 11.00 līdz 14.30, 5.50 Ls / pers. Tur būs salāti, aukstās uzkodas, pašcepta maize, olu ēdieni, pankūkas ar kļavu sīrupu u.c. mērcēm, karstās uzkodas, sieri, kūkas, jogurti utt.
-Uz vietas piemaksājot Ls 1.50 Ls , būs iespējams baudīt arī “brunch” dzērienu Bellini vai Mimo

Vēl, izbaudīt brunch vari doties uz: Bonēra, Miit, Nometne gardēžiem, Trīs pavāru restorānu, Pienu u.c vietām, tai skaitā, arī ārpus Rīgas.

PIEREDZE

Liene: Brunch ir skaista socializēšanās ar saviem tuvajiem
Esmu iemīļojusi Illy (Innocent Cafe) brunch – tā man ir pati mīļākā vieta, jo par pieņemamu cenu piedāvā patiešām kvalitatīvu ēdienu. Man patīk viņu koncepts, ka viņi piedāvā svaigu ēdienu, kas pirkts un iegādāts tepat Latvijā. Zinu, ka viņiem ir savi piegādātāji – zemnieki utml. Viņiem vienmēr ir garšīgi un svaigi salāti, kruasāni, zivis, uzgriežamie, biezpiens un daudz kas cits – kā jau brokastīm pienākas. Katrs var atrast to, kas viņam vislabāk garšo.
Vēl man ļoti patīk Miit brunch – tur ir tā saucamais pankūkrīts sestdienās – lielisks piedāvājums. Ne vien tradicionālās pankūkas, bet arī no bietēm un citiem dabīgiem gardumiem. Plus, viņi piedāvā dažādas piedevas. Lieliski, noteikti iesaku.
Vēl, kā labas vietas rekomendēju La Kanna uz Tērbatas ielas un Terra uz Blaumaņa ielas.
Un vēl ir Koya – mazliet dārgāk, es teiktu – šikāk ,un noteikti patiks cilvēkiem, kam garšo labas lietas un patīk skaistas lietas.
Es pat nezinu, kāpēc man tā patīk brunch. Man šķiet, Rīgā ir ļoti plašs piedāvājums, lai nekas neapniktu – tagad ir aizvien vairāk brunch vietas un domāju, ka katrs var atrast sev ko piemērotu, lai nebūtu katru nedēļu jādodas uz vienu un to pašu vietu. Vienu dienu varbūt gribas pankūkas, citu – kaut ko citu.
Brunch skaistums ir sestdienas un svētdienas – laiks, kad to patiesi novērtēt – tur tiešām nav, kam nepatikt. Brunch, manuprāt, ir tāda skaista socializēšanās – ar ģimeni, draugiem, nesteidzīgos rītos. Domāju, to noteikti vajag izmantot. Manuprāt, ir skaisti sestdienās gulēt līdz 12 dienā un tad kopā ar mīļajiem doties uz kādu no Rīgas kafejnīcām baudīt gardu ēdienu. Tās tikpat labi ir arī jaunas pazīšanās un skaistas draudzības.
Protams, nevajag aizmirsti, ka tikpat skaisti var būt pašam savi sestdienas brunch mājās.

Linda: To grūti aprakstīt, katram pašam jāpamēģina
Es atceros, ka man sākumā nepatika brunch. Man šķita, ka tā ir tikai tāda zīmēšanās. Taču tas bija līdz brīdim, līdz pati pamēģināju. Esmu bijusi La Kanna un Index Café vēlajās brokastīs. Visa šī pasākuma panākumu atslēga ir sajūtas. Jā, ēdiens ir tāds, kādu ikviens var savās mājās pasniegt. Šajā laikā, kafejnīcas un restorāni nepiedāvā izsmalcinātus pavārmākslas šedevrus,kas noformēti uz šķīvjiem. Bet tieši tā atmosfēra ir tā, kas “paņem”. To īsti nevar izstāstīt,– izmēģiniet kādu dienu un izvērtējiet paši.

Dalīties.

Atstāt Ziņu