Daudzi zina, ka kokoseļļa mīkstina ādu, daži zina, ka tā stiprina matus un uzklāta pirms sauļošanās nodrošina vienmērīgu, ilgstošu iedegumu šokolādes tonī. Tomēr vien retais zina uz ko šī eļļa īsti ir spējīga. Un tas tiešām ir interesanti.
Protams, šeit runa ir par dabisku, nerafinētu, auksti spiestu kokosa eļļu.
„Pareizajai” kokoseļļai temperatūrā zem 24°C ir jāsastingst. Ja jūsu eļļa ir sastingusi, pirms lietošanas uzsildiet to plaukstās vai ūdens peldē, citādi tā slikti iesūcas ādā.
Ja eļļa nesastingst, tātad tajā kokoseļļas ir pavisam maz. Pārējais būs vai nu minerālā vai kāda cita, iespējams arī augu (vīnogu kauliņu, mandeļu uc) eļļa. Šāda eļļa būs laba masāžai. Smērēt matos vai lietot iekšķīgi to nevajadzētu.
Kokoseļļas ķīmiskais sastāvs: Laurīnskābe, miristīnskābe, palmitīnskābe, kaprililskābe, oleīnskābe, kaprīnskābe, stearīnskābe, linalolslābe, arahidonskābe, kaprilskābe.
Laurīnskābe – ir piesātinātā taukskābe, kas ir līdzīga dabīgajām matu un ādas olbaltumvielām. Tāpēc nav labākas eļļas matu kopšanai kā kokosa eļļa. To lietojot, mati kļūst spīdīgi, veseli un biezi.
Kokoseļļas ķīmiskais sastāvs:
Palmitīnskābe līdz 10%
Laurīnskābe līdz 50%
Miristīnskābe 19%
Stearīnskābe 3,6%
Lietošanas ieteikumi:
1) Sausa, iekaisusi, jutīga āda ar tieksmi uz lobīšanos;
2) Nelielas rētas, plaisas, apdegumi;
3) Pirms un pēc sauļošanās;
4) Bojāti, sausi mati, jutīga galvas āda;
5) Normālas, veselas ādas ikdienas kopšanai.
Brīnišķīgi, ja ir iespēja dabūt Bioloģiskas izcelsmes kokosa eļļu. Uz iepakojuma jābūt norādei – kBa, ORG vai BIO. Tas nozīmē, ka šādu eļļu droši drīkst smērēt uz ādas un arī lietot iekšķīgi.
Lai arī kokoseļļas lietošana lielos daudzumos veicina komedonu (melno punktiņu) rašanos, sejas krēmos to tomēr var pievienot līdz 2%, jo tā rada elpojošu aizsargkārtiņu uz ādas virsmas, pasargājot to no mitruma zuduma un atūdeņošanās.
Tāpat laurīnslābe organismā pārvēršas par monolaurīnu, tā ir viela, kam piemīt spēcīga antibakteriāla iedarbība.
Kokoseļļa ziepju vārīšanai.
Kokoseļļu ļoti augstu vērtē ziepju vārīšanas industrijā, jo tā dod ziepēm ne tikai cietību, un baltumu, bet arī brīnišķīgas, gaisīgas putas.
Citas darbīgās vielas: divi spēcīgākie dabīgie antiokstidanti – A un E vitamīni.
Kosmētiskā iedarbība.
– mazās devās mitrina un aizsargā ādu, glābj to no atūdeņošanās
– mīkstina ādu
– īpaši ieteicama ādas kopšanai pēc sauļošanās un saules apdeguma, jo noņem kairinājumu, asārtumu un iekaisumu.
– piemīt izteikta antioksidanta iedarbība
– viena no galvenajām eļļām ziepju gatavošanā, dod ziepēm cietību, baltumu un putas
– aizsargā maigo roku ādu
– izmanto lūpu balzamu gatavošanā. Novērš ādas lobīšanos.
– kokoseļļa – ideāls līdzeklis matu kopšana – baro, mitrina un atjauno
– atjauno sašķeltus matu galiņus
– kokoseļļa vislabāk iekļūst mata struktūrā.
Izmantošana.
Izmantojiet kokoseļļu šādā koncentrācijā
– līdz 2% krēmos kairinātai, sausai un bojātai ādai
– līdz 5% roku un nagu kopšanas krēmos
– līdz 3% lūpu balzamos un pomādēs
– līdz 10% šampūnu un matu masku sastāvā
Kosmētikas līdzekļi, kam var pievienot kokoseļļu:
– mitrinoši un atjaunojoši krēmi sausai ādai
– ārstnieciski līdzekļi, kas atjauno bojātas ādas lipīdu barjeru. Kairinātai ādai ar tieksmi uz lobīšanos.
– roku krēmos
– šampūni un matu maskas
– dabīgas ziepes
– pretiekaisuma krēmi
– saules aizsarglīdzekļi
– bērnu kosmētika
– lūpu balzami un pomādes
Ekspress matu kopšana!
Uzsildiet kokosa eļļu līdz istabas temperatūrai, pievienojiet dažus pilienus rožkoka un ilang-ilang ēteriskajās eļļas. Maigām, masējošām kustībām ierīvējiet galvas ādu un matus, aptiniet celofāna plēvi un dvieli un atstājiet uz nakti. Norīta rūpīgi izmazgājiet matus un izžāvējiet ar fēnu. Brīnišķīgās pārmaiņas, kas notikušas vienas nakts laikā, var pamanīt uzreiz.
Kokoseļļa veselībai
– Eļļa nostiprina imūno sistēmu, palīdz cīnīties ar vīrusiem un baktērijām, kas izraisa tādas kaites kā gripa, citomegala vīruss, hepatīts un pat HIV.
– Samazina holesterīna līmeni organismā;
– Samazina iespēju saslimt ar sirds-asinsvadu sistēmas slimībām, paaugstinātu asinsspiedienu, pēkšņu infarktu vai insultu un arī vēzi.
– Normalizē cukura līmeni asinīs.
– Palīdz samazināt svaru. Tauki, ko satur kokosriekstu eļļa, viegli sadeg, neaizkavējoties organismā. Tāpat eļļa paātrina vielu maiņu, padarot organismu stiprāku un izturīgāku.
– Nostiprina zobus un atveseļo smaganas.
– Palīdz cīnīties ar saaukstēšanos un gripu.
– Atveseļo prostatas dziedzeri un dziedē psoriāzi.
– Der kā profilaktisks līdzeklis pret onkoloģiskām saslimšanām un normalizē vairogdziedzera darbību.
– Normalizē hormonu, kas aizkavē novecošanos, izstrādi.
– Normalizē menstruālo ciklu un palīdz hipoglikēmijas slimniekiem.
– Attīra asinsvadus.
– Galvas masāža ar kokosa eļļu palīdz tikt galā ar stresu un nemieru.
– Pateicoties antioksidanta īpašībām, palīdz novērst priekšlaicīgu novecošanos un deģeneratīvas saslimšanas (alcheimers, parkinsonisms.)
– Uzlabo gremošanu, novērš kuņģa-zarnu trakta saslimšanas. Veicina uzturvielu – kalcijs, magnijs – labāku uzsūkšanos, stiprina zobus un kaulus. Palīdz izvairīties no aknu, nieru un urīnizvadsistēmas saslimšanām.
Mutes dobuma skalošana:
Gandrīz visas slimības rodas mutē, kur dzīvo milzīgs daudzums dažādu baktēriju. Ēdot, dzerot un pat norijot siekalas, šīs baktērijas nonāk kuņģī un pēc tam caur zarnu traktu uzbrūk organismam no iekšpuses. Zobu tīrīšana ar zobu pastu iznīcina tikai 10% vīrusu un baktēriju. Taču no rīta un vakarā skalojot muti ar kokoseļļu, jūs ne tikai iznīcināt šīs baktērijas, bet arī paaugstināt organisma aizsargspējas, kā arī stiprināt zobus un atveseļojat smaganas. Regulāri skalojot muti ar kokosa eļļu, jūs nostiprināt savu imūno sistēmu un risināt tādas saslimšanas kā akne, alerģija, iesnas, migrēna, bronhīts, bezmiegs, hipoglikēmija uc. Bez tam jūs atbrīvosieties no dažādām mutes dobuma problēmām – sliktas elpas, gļotādas čūlas, zobakmens, smaganu iekaisums, zobu jutīgums, cinga un mutes dobuma sēnīte.
Kā atbrīvoties no liekā svara.
Pēc mutes skalošanas, izdzeriet glāzi silta ūdens ar divām ēdamkarotēm kokosa eļļas. Jūs varat dzert kokosa eļļu katru reizi pirms ēšanas, lai tā veicinātu gremošanu, tauku pārvēršanu enerģijā un svara zaudēšanu.
«Sieviešu noslēpumi».
Dažas sievietes ilgstoši cīnās ar piena sēnīti, kuru izraisa vētraina sēnīšu un mikroorganismu vairošanās, kas noved pie disbakteriozes. Ievadot makstī kokosa eļļu, tā palīdzēs normalizēt maksts mikrofloru, novērš iekaisumu un nepatīkamās sajūtas. Kokosa eļļu var izmantot arī kā lubrikantu. Bez tam kokoseļļa palīdz tikt galā ar intīmo zonu svīšanu, izsutumiem un norīvēšanos un atšķirībā no ginekoloģiskajām antibiotikām tai nav blakņu.
Kā lietot kokosa eļļu?
Uzreiz pēc pamošanās, pirms ēšanas un zobu tīrīšanas, skalojiet mutes dobumu ar vienu ēdamkaroti kokosa eļļas15-20 minūtes. Pēc eļļas izspļaušanas, tīriet zobus un mēli.
Izdzeriet 1-2 ēdamkarotes kokosa eļļas, samaisot to ar siltu ūdeni vai uzdzerot to. Tas veicinās gremošanu un zarnu trakta attīrīšanu..
Ja gribiet notievēt, lietojiet kokosa eļļu 20 minūtes pirms ēšanas, bet ne vairāk kā 3-3,5 ēdamkarotes dienā.
Uzsākot lietot kokosa eļļu, sāciet ar pustējkaroti, pakāpeniski palielinot devu. Vecākiem ļaudīm nevajadzētu lietot vairāk kā 1 ēdamkaroti kokosa eļļas dienā.
Pēc zobu tīrīšanas vakarā atkal skalojiet muti ar ēdamkaroti kokoseļļas 15-20 minūtes.
©Uzziedi!
3 komentāru
Nezinu, kā kam, bet mani pārsteidz ieteikums "skalojiet muti ar ēdamkaroti kokoseļļas 15-20 minūtes".Ja kādam izdosies to tik ilgi darīt, dodiet ziņu! No pieredzes zinu, ka pat minūti skalot muti ir ilgi…
iespējams, ka tās ir domātas sekundes 🙂
Tās ir domātas minūtes. 🙂 Kamēr gatavojat brokastis, piemēram…