Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Bērzu sulas – brīnumlīdzeklis cīņā pret nogurumu un slimībām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

au izsenis mūsu senči ir mācējuši izmantot dabas daudzveidīgās iespējas un paņemt labāko, ko tā spēj sniegt. Kā jau katru gadu – līdz ko daba pamostas no garā ziemas miega, pienāk arī vērtīgo pavasara sulu laiks. Cik dziednieciskas un veselīgas ir pavasara sulas? Vairāk par sulām stāsta Iveta Lapiņa – Beroza, «A Aptieku» tīkla farmaceite.

 

Viens no vērtīgākajiem dabā iegūstamajiem dziedniecības līdzekļiem ir tieši no bērziem tecinātā sula. Tā ir universāls līdzeklis cīņā ar dažādiem negatīviem apkārtējas vides izraisītiem faktoriem – to sastāvā esošās minerālvielas un citas aktīvās vielas stimulē dažādu sārņu un sāļu izvadīšanu no organisma, uzlabo vielmaiņu, kā arī paceļ cilvēka imunitāti.

„Bērzu sulas, kas tradicionāli tiek iegūtas aprīlī, ir garšīgs, atsvaidzinošs, ogļhidrātus (glukozi, fruktozi, saharozi) saturošs dzēriens, kura sastāvā ir organiskās skābes, un daudzas citas bioloģiski aktīvas vielas, turklāt tās satur organismam tik vajadzīgo kāliju, kalciju un magniju. Tāpat bērzu sulas iesaka dzert, lai uzlabotu imunitāti, atvieglotu podagras, reimatisma un radikulīta radītās sāpes, kā arī paātrinātu brūču dzīšanu.

Brīnumlīdzeklis skaistumkopšanā
Bērzu sulas plaši var tikt pielietotas arī skaistumkopšanā. Sejas un kakla ādu var ierīvēt ar sasaldētas bērzu sulas ledus gabaliņiem. Šī procedūra lieliski tonizēs ādu, darot to svaigāku un vingrāku, kā arī mazinās noguruma sajūtu un uzlabosies garastāvoklis. Tāpat ar bērzu sulām var mazgāt matus un galvas ādu, palīdzot cīnīties ar matu izkrišanu un blaugznām. Ķermeņa ādu arī var norīvēt ar bērzu sulās samērcētu vates tamponu, ja to skārusi ekzēma vai neirodermatīts.

Lietošana uzturā
Veseliem cilvēkiem to patēriņš nav ierobežots, tās var lietot uzturā ik reizi, kad cilvēks vēlas atveldzēties, – „konkrētāk tie būs 2 – 3 litri dienā vismaz 10 dienu garumā vai kamēr tās pieejamas svaigas. Ja cilvēkam ir kādas veselības problēmas un ir ierobežots uzņemtā šķidruma daudzums, tad tā būs pus glāze vai pāris glāzes dienā. Maziem bērniem pēc 1 gada vecuma var piedāvāt līdz 50 ml dienā.

Tievēt gribētājiem
Sulu mēnesī tievēt gribētājiem būtu ieteicamas arī īpašas sulu kūres 7-10 dienas, kad pastiprināti tiek dzertas sulas un uzņemts vienkāršs, veģetārs ēdiens (atsakoties no gaļas, ceptiem, trekniem un smagiem ēdieniem). Lai iegūtu maksimāli attīrošu un atjaunojošu efektu papildus var lietot organismu attīrošās tējas, kas satur mārdadzi vai pienenes.

Sulu uzglabāšana
Kā zināms, tad bērzu sulas vislabāk lietot tajā paša dienā, kad tās iegūtas, bet ja nu tomēr ir vēlme sulas uzglabāt ilgāku laika posmu, tad ieteicams tās pareizi sagatavot. Ja svaigu bērzu sulu uzglabā ilgāk par vienu dienu, tad tajā sāk attīstīties baktērijas, kuras sāk noārdīt vērtīgās uzturvielas (cukurus, brīvās aminoskābes, fermentus un citas bioloģiski aktīvas vielas). Lai sulu sagatavotu ilgākai glabāšanai, tās pilda stikla tarā un pēc savas gaumes pievieno jaunos upeņu dzinumus, citronu miziņu, krustnagliņas, graudus vai rozīnes. Der ielāgot, ka pārmērīga piedevu pievienošana nomāks bērzu sulas garšu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu