Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Bērnu grāmata, kuru jāatšifrē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latviešu bērnu grāmatu pulkam pievienojies ļoti īpašs jaunums – psihoterapeita Andra Jansona “Tūju pasaka”, ko izdevis Apgāds Zvaigzne ABC. Grāmata rakstīta vispirms bērniem, bet – kā ikviens patiešām vērtīgs darbs – tā lasāma jebkurā vecumā.

Autors lieliski pazīst kā maza, tā pieauguša cilvēka dvēseli, un šī intuitīvā pazīšana apvienojumā ar profesionālo pieredzi ārsta darbā padara “Tūju pasaku” ne tikai par lielisku lasāmvielu, bet arī par labu palīgu pašizziņā un emocionālās inteliģences veidošanā.

Nereti pieaugušajiem nav viegli formulēt savas emocijas, bet kā to izdarīt bērnam? Kā lai nosauc vārdā to, ko nepazīsti vai satiec pirmo reizi? “Tūju pasaka” pamazām, aizraujošā un neuzbāzīgā veidā lasītāju ieved jūtu pasaulē. Grāmatas galvenais varonis – puisēns Oge – pirmo reizi viens pats dodas uz savu vecvecāku mājām. Lai arī ceļš no vilciena pieturas līdz “Tūju” mājām nav garš, to mērojot, zēns nokļūst dažādos krāsainos piedzīvojumos un sastop agrāk neredzētus ļaudis. Katrs no viņiem ir atšķirīgs, tomēr visiem ir arī kas kopīgs – dīvaini, neizrunājami vārdi. Ne mazāk savādi kā pašam Ogem. Kad puisēna ceļojums noslēdzas “Tūju” mājīgajā virtuvē, vecvecāki palīdz mazdēlam atšifrēt dīvainos vārdus, un kļūst skaidrs – Ogem šī bijusi ļoti veiksmīga diena, jo katra īpašā satikšanās palīdzējusi viņam sastapt PAŠAM SEVI.

Grāmatas autors Andris Jansons dalās savā dzīvesstāstā:

Esmu dzimis 1953. gadā. Uzreiz pēc skolas Rīgas Medicīnas institūtā izmācījos par ķirurgu un 16 gadus nostrādāju traumpunktā. Līdztekus tam piecus gadus vadīju Latvijas Veselības centru un esmu pielicis savu roku diviem nu jau leģendāriem darbiem – žurnāla “Zīlīte” 1989. gada marta numuram un studijas “Dauka” 1990. gada animācijas filmai “Kā bērniņš nāk pasaulē”. Tad 12 gadus pievērsos ar medicīnu nesaistītai uzņēmējdarbībai, līdz 2005. gadā atgriezos veselības aprūpē un papildināju savas zināšanas psiholoģijā, psihoterapijā un psihiatrijā. 2008. gadā apjautu savu aicinājumu rakstīt gan emuārus, gan stāstus, un šobrīd esmu priecīgs, ka “Tūju pasaka” ir mana pirmā publicētā grāmata.”

Grāmatu ilustrējusi pazīstamā māksliniece Ilze Ramane, kuras krāsainie zīmējumi skaidrās un lakoniskās formās izteic pasakas tēlu raksturu un pārdzīvojumus.

Dalīties.

Atstāt Ziņu