Vārda dienu svin: Imants, Rimants, Ingars, Intars

Bērni tiešsaistē: drošības instrukcija

Pinterest LinkedIn Tumblr +

No sērfošanas internetā, sociālajiem tīkliem, tērzētavām, tūlītējās ziņojumapmaiņas sistēmām un pat e-pasta jaunajiem datorlietotājiem uzglūn daudz briesmu. Vietnes dubultnieces, kas zog kontu lietotājvārdus un paroles, «pieaugušajiem» domāts saturs meklēšanas rezultātos, surogātpasts, apšaubāmas saites un piedāvājumi tērzētavās un sociālajos tīklos ir tikai saraksta sākums.

Bērnu interneta lietošanas drošības tehnikas norādījumus vecākiem ir sagatavojis Kaspersky Lab Tīmekļa satura analīzes grupas vadītājs Konstantīns Ignatjevs.

Pirmām kārtām, vecāki nedrīkst aizmirst bērna drošas uzvedības internetā pamatnoteikumus, ar kuriem viņš ir savlaicīgi jāiepazīstina. Bērnam ir jāzina, ka savu kontaktinformāciju nedrīkst atstāt publiski pieejamu internetā vai nosūtīt svešiniekiem un nevajag klikšķināt uz saitēm, kas pienākušas no nezināmiem sūtītājiem, vai pievērst uzmanību bezmaksas dāvanu vai vieglas peļņas piedāvājumiem.

Ir jāzina, ka daudzās meklētājprogrammās, pasta serveros un tērzētavās ir īpašas aizsargfunkcijas, kuras var viegli iestatīt patstāvīgi. Lielākajā daļā populārāko meklētājsistēmu ir ietverta tā dēvētā «Drošas meklēšanas» iespēja, kas domāta apšaubāma satura tīmekļa vietņu filtrēšanai no meklēšanas rezultātiem. Aktivizējot šo funkciju, meklētājdzinēji veic ne vien mājaslapu, bet arī attēlu meklēšanas rezultātu filtrēšanu pēc jebkāda pieprasījuma. Pasta filtru var konfigurēt tā, lai tas bloķētu visus ziņojumus ar noteiktiem parametriem. Daudzās lietotnēs un tiešsaistes tērzētavās pastāv iebūvēti instrumenti vai īpaši pievienojumi un spraudņi, kas var bloķēt surogātpastu.

«Meklētājsistēmās, pasta serveros un tērzētavās iebūvēto risinājumu izmantošana kopā ar «drošības tehnikas instruktāžu» ir tikai pirmais nopietnais solis pretī tam, lai pasargātu bērnu no interneta negatīvās ietekmes,» paskaidro Konstantīns Ignatjevs. «Pašlaik daudzu uzņēmumu Internet Security klases izstrādājumos ir īstenotas funkcijas, kas spēj palīdzēt paglābt jauno datorlietotāju no daudziem apdraudējumiem.»

Piemēram, Kaspersky Lab risinājumu «Vecāku kontroles» modulis piedāvā nevēlama tīmekļa satura filtrēšanas funkcijas, «Drošas meklēšanas» funkciju, iespēju bloķēt bērna piekļuvi noteiktām mājaslapām un pieaugušajiem domātām grupām sociālajos tīklos, iespēju bloķēt pikšķerēšanas un pornogrāfijas tīmekļa vietnes, aizsardzību pret surogātpastu un vēl daudzas citas iespējas.

Šāds drošības pasākumu apvienojums ļauj daudzkārt palielināt bērna drošību internetā, norobežot viņu no nevēlama satura un samazināt datora inficēšanas risku.

Visu Konstantīna Ignatjeva rakstu var izlasīt tīmekļa vietnē www.securelist.com/ru/analysis/20a8050705/Deti_onlayn_tekhnika_bezopasnosti.

Dalīties.

Atstāt Ziņu