Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Baltā kamielēna sapnītis – izrāde mazākajiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Valmieras teātrī 14. maijā paredzēta pirmizrāde, kas domāta pašiem mazākajiem skatītājiem, „Baltā kamielēna sapnītis”.

Iestudējums ir divu VDT aktieru – Ineses Ramutes un Mārtiņa Meiera autordarbs: viņi atrada tēmu, kas patiktu pašiem un būtu saistoša un neparasta bērniem – mongoļu pasakas; aktieri sadarbībā ar režisoru Viesturu Meikšānu nolēma, ka galvenais varonis būs mazs, balts kamielēns, un paši arī radīja iestudējuma sižetu un formu. Mākslinieki izvēlējušies mūziku un iekārtojuši Mazās zāles spēles laukumu, bet tērpu izvēlē palīdzējusi kolēģe, aktrise Inga Siliņa.

Lai pietuvotos eksotiskās Mongolijas sajūtām, aktieri tikās ar Latvijā dzīvojošiem mongoļiem, pētīja filmas un citus materiālus par šo kalnu un stepju zemi.

“Mongolija – vārds kā puķe vai konfekte, bet patiesībā tā ir zeme, kur saldumu nemaz nav, tējai ber klāt sāli un dzer to ar pienu,” stāsta Mārtiņš Meiers.  „Apkārt ir tuksnesis un televizoru var skatīties tikai pilsētās. Bērni agri kļūst drosmīgi un patstāvīgi, un jau sešgadīgi puikas sāk mēroties spēkiem tradicionālajos cīņas veidos un piedalīties zirgu jāšanas sacīkstēs. Ja pasaulē būtu simts kamieļu, tad tikai deviņiem no tiem būtu divi kupri, viņus sauktu par baktriāniem, un visticamāk, viņi dzīvotu tieši Mongolijā.”

Mongoļu pasakām ir daudz kopīga arī ar latviešu pasakām un teikām: arī tajās jaunekļi dodas briesmu un pārbaudījumu pilnā ceļā, lai atrastu dārgumus un iekarotu meiteņu sirdis, tāpat katram dzīvniekam ir savs raksturs un viltība un tieši tāpat notiek dažādi brīnumi.

„Baltā kamielēna sapnītis” arī 17. un 26. maijā. Biļetes cena: Ls 2.

Dalīties.

Atstāt Ziņu