Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Balle jau rīt! Kā saposties?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Klāt ir intensīvs izlaidumu un kāzu laiks, arī vasaras zaļumbaļļu un dažādu saviesīgu pasākumu laiks. Lai prieku par balli neaizēnotu uztraukums par savu izskatu, piedāvajam padomus, kā dažas dienas pirms balles parūpēties par savu ādu – lai tā būtu starojoša un skaista. Padomus sniedz dabiskās kosmētikas uzņēmuma BB Factory vadītāja Ieva Biedrīte.

Kā Jūs ieteiktu sagatavot sejas un ķermeņa ādu ballei, kas paredzēt pēc pāris dienām? Kādas procedūras veikt, ko lietot?
Pirmkārt- gatavojoties ballei vai svarīgam pasākumam nevajadzētu dažas dienas pirms svarīgā notikuma kaut ko kardināli mainīt- vaksēt redzamās vietas (rokas, piemēram), ja iepriekš tas nav darīts, sākt lietot jaunu, nepārbaudītu kosmētiku, jo šādi var iedzīvoties neglītās sekās.
No personīgās pieredzes- novaksēju rokas un vēl arvien jau trešo nedēļu staigāju ar niezošām pumpām.

Lai āda izskatītos labi, pats pirmais un svarīgākais- to kārtīgi attīrīt un nomazgāt. Ieteiktu ķermenim lietot cukura vai sāls skrubi, kuru gatavo sajaucot cukuru ar eļļu (apmēram 1:1) un pievienojot dažus pilienus ēterisko eļļu (populāras pretcelulīta eļļas ir greipfrūtu, kadiķogu, fenheļa ēteriskās eļļas, kuros kombinē vienādās proporcijās. 100 ml skrubim pietiek ar līdz 40 pilieniem ēterisko eļļu), šādam skrubim var pievienot arī kaltētus vai svaigus augus (piparmētras, kumelītes, raudeni, rozmarīnu, arī sasmalcinātas zemenes, aplesīnu, citronu, laima miziņas u.tml.). Šo maisījumu  var izmantot arī pirtī.

Pēc eļļas- cukura/sāls skrubja nav nepieciešams izmantot ķermeņa sviestus vai krēmus, jo āda ir pietiekoši pabarota un mīkstināta ar eļļu. No eļļām skrubim var izvēlēties vīnogu kauliņu, mandeļu, persiku, safloras, rīsu kliju, kokosriekstu eļļas un citas.

Sejas skrubim var izmantot mālus. Tos var lietot ne tikai kā masku, bet arī kā maigu skrubi- sajaukt ar ūdeni/ ziedūdeni /tēju, pievienot nedaudz eļļas, ja vēlaties- arī ēterisko eļļu, kādus augus, ziedlapiņas- tikai nevajadzētu izvēlēties cietus kātus vai lapas, un ar šādu maisījumu maigi izmasē sejas ādu, īpašu uzmanību pievēršot vaigiem, degunam, pierei.

Ļoti jaukas izmantošanā un efektīvas ir no lufas gatavotas sejas švammītes- to saputo ar sejas mazgāšanas līdzekli un izmasē seju. Kad  āda ir attīrīta, to var kopt tālāk- izmantojot maskas, kompreses u.tml.

Pareiza sejas kopšanas secība būtu attīrīšana (nomazgāšana)- tonizēšana (ar toniku, tēju, ziedūdeni)- skrubis (ja to izmanto) un mitrināšana/ barošana (krēms, eļļa).

Sejas maskām, ja āda ir taukaina, nespodra var izmantot mālu maskas. Zaļie, zilie māli būs lieliski taukainai ādai, bet rozā un baltie māli visiem ādas tipiem. Šīm maskām var pievienot kaltētus augļu pulverus, svaigus sasmalcinātus augļus (tikai, nevajadzētu divas dienas pirms balles uz sejas likt ogas, augļus, kuru iedarbību uz savas ādas neesat pārbaudījusi- var iegūt alerģiskas reakcijas, apsārtumu, kairinājumu), nedaudz eļļas, ūdeni, ziedūdeni, tējas, ēteriskās eļļas. Šādu masku tur apmēram 10 minūtes, noskalo ar situ ūdeni un pēc tam vēsu. Lieto sejas krēmu vai želeju- atkarībā no ādas tipa. Mālu maskas savelk poras, atbrīvo ādu no liekajām taukvielām, uzlabo ādas toni. Tomēr tās nevajadzētu lietot uz saulē apdegušas ādas, dehidrētas ādas.

Vēl sejas maskas var gatavot no sasmalcinātiem augiem- līdzīgi kompresēm, tas būs labs līdzeklis acu zonai. Kompresēm var izmantot, piemēram, dilles, piparmētras (noņem pietūkumu, atsvaidzina)- aplejot tās ar karstu ūdeni, atdzesējot un lietojot vai nu novārījumu vai novārījumam izmantotos augus kā vēsu kompresi acīm, sejai.  

Ko darīt, ja uzmetusies pumpa, bet balle jau rīt? Vai ir kādi dabiski līdzekļi, kas var nomierināt ādu un mazināt apsārtumu? 
Apsārtumu un iekaisumu mazinās tējas koka ēteriskā eļļa, ko var lietot pamīšus ar lavandas ēterisko eļļu (vaicinās dzīšanu, novērsīs sāpes, niezi)- abas šīs ēteriskās eļļas ar vates kociņu var klāt tieši uz iekaisušās, apsārtušās vietas- piemēram, no rīta tējas koku, pusdienlaikā lavandas eļļu, vakarā atkal tējas koka eļļu. Iekaisums pāries dažu dienu laikā bet uzlabojums būs redzans jau pēc dienas.  

Kā efektīvi novērst zilos lokus zem acīm un maisiņus zem acīm, lai ballē acis būtu starojošas?
Visefektīvākais būs labs miegs un atpūta pirms balles- viss pārējais spēs tikai nedaudz ulzabot situāciju. Noteikti var lietot jau pieminētās kompreses, vēsas tējas kompresītes, dienu pirms balles acu zonai nakts krēma vietā lietot kādu eļļu- aveņu sēklu, žibulīšu (atkal jau- pārbaudiet pirms tam, kā uz šādu procedūru reaģē Jūsu acis- lai nebūtu aizpampums vai tml. reakcijas). Daudz ko var nomaskēt ar kvalitatīvu un pareizi lietotu dekoratīvo kosmētiku, bet mirdzumu dos tiešām laba atpūta, labs noskaņojums un pietiekams miegs pirms balles.  

Ko darīt, ja seja ir nespodra un pelēka? Kā ar dabiskiem līdzekļiem panākt, lai seja mirdzētu un izskatītos veselīga?
Seja parasti izskatās pelēka, nespodra, kad tā nav pietiekami apasiņota, attīrīta, atsvaidzināta- noderēs jau pieminētie skrubji, vēsas/ aukstas tējas kompreses, maskas, kas uzlabo ādas toni (augļi, māli) un labs miegs. Vasarā ādas tonizēšanai var izmantot sasaldētu tēju (šo gan nedrīkst izmantot kuperozas ādas (ar izteiktiem kapilāriem) īpašnieces).

Dalīties.

Atstāt Ziņu