Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Baidieties ar baudu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tikko iznākušais vācu rakstnieces Šarlotes Linkas spriedzes trilleris “Bez pēdām pazudusī” ir vēl viens apliecinājums tam, ka rakstniecei piemīt neapšaubāms talants izprast, izpētīt un atklāt cilvēka dvēseles dzīļu visslepenākos stūrīšus. Agrāk iznākušie romāni “Māsu nams”, “Pielūdzējs”, “Otrs bērns” un citi tiek lasīti daudzās valstīs un kļuvuši par bestselleriem arī Latvijā.

Irēnas Gransbergas lieliski iztulkotais romāns “Bez pēdām pazudusī” sākas pavisam nesteidzīgi, no vairākiem atsevišķiem gabaliņiem liekot kopā vienotu ainu. Pēc piecu gadu prombūtnes Londonā ierodas žurnāliste Rozanna Hamiltone, jo viņai jāsagatavo rakstu sērija par cilvēkiem, kuri atrodas bezvēsts prombūtnē. Pirmā lieta, par kuru Rozannai jāraksta, ir mistiskā Eleinas Dosones pazušana  – meitene bez pēdām izgaisusi ceļā uz draudzenes kāzām. Tas, ka Rozanna toreiz, pirms pieciem gadiem, bija tā līgava, kura nesagaidīja draudzeni, lietu padara mazliet mulsinošu, īpaši pēc tam, kad Rozanna mēģina intervēt pēdējo cilvēku, kas Eleinu redzējis dzīvu. Negaidīti pienāk vēsts, ka, iespējams, Eleina visus šos gadus ir slēpusies, un Rozannai rodas jaunas cerības, taču pa šo laiku arī viņas pašas dzīvē notiek dramatiskas pārmaiņas. Spriedze turpina pieaugt, neļaujot ne mirkli grāmatu nolikt malā: pamazām izrādās, ka teju ikvienam no varoņiem ir kas slēpjams. Katrs jautājums izraisa arvien jaunu melu lavīnu, kas nu jau draud aprakt arī pašu pārlieku ziņkārīgo žurnālisti…

Precīzie, psiholoģiski pamatotie, dziļi izjustie Šarlotes Linkas romāni lasītāju ieved pasaulē, kura parasti mūsu acīm paliek slēpta, pasaulē, par kuras eksistenci mēs uzzinām no avīžrakstiem un TV raidījumiem. Noziegumi, kurus pastrādā Šarlotes Linkas grāmatu varoņi, tiek izpētīti ārkārtīgi vispusīgi, burtiski pa šķiedriņai atšķetinot gan notikušā gaitu, gan dziļākos cēloņus un liktenīgās sakritības. Šķiet, Šarlote Linka par savu grāmatu varoņiem domā līdzīgi kā Agatas Kristi radītā āķīgā detektīve mis Mārpla: ikviens var pastrādāt noziegumu, ja vien rodas tāda nepieciešamība.

Šī ir grāmata, kas jālasa omulīgā atmosfērā, kur neviens netraucē pilnībā iedziļināties romānā notiekošajā, – ceļojums šajā sarežģītajā labirintā ir mazliet baiss, patiesi aizraujošs un iespaidīgs!

Dalīties.

Atstāt Ziņu