Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Atvaļinājumā – dodoties izbaudīt dabas varenību

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vasara ir arī atvaļinājumu laiks. Šogad es to baudīju savu vecāku mājās. Modos ar griezes dziesmām aiz loga, vāļājos gultā no rīta kopā ar bērniem, izbaudot to tuvumu. Tad rīta rasā iemērcu savas kājas un smēlos zemes valgmi un spēku. Klausījos koku un vēja sarunās, vēroju jūras rāmo garu. Šogad tā sagadījās, ka jūra lielākoties šajā laikā bija gluda kā spogulis.

Tas nekas, ka dienas brīžiem pagāja kā vāveres ritenī palīdzot apdarīt nebeidzamos dārza un lauka darbus, cenšoties atrast brīdi, lai dotos izplunčāties jūrā un nākot no jūras, mežā salasītu mellenes un meža zemenītes. Priecājos par bērnu prieku ēst ogas un dārzeņus tieši no dārza, iebāzt mutē pusgatavas ērkšķogas, ķiršus un citas ogas, jo, manuprāt, tas pieder pie bērnības baudām. Un ir tik jauki skatīties kā bērni priecājas par vienkāršām lietām – baseinā ievākušos vardi un ūdensvaboli, uz akmens sauļoties izlīdušu ķirzaku vai zaķi, kurš nekaunīgi dienas vidū ganās uz netālā lauka. Mazliet jau ir skumji, ka tās lietas, kuras man bērnībā ir bijušas pašsaprotamas, manu bērnu dzīvē jau ir sava veida eksotika.

Kādu vakaru stāvēju iebridusi rasas pielietā pļavā, skatījos kā smukais apaļais pilnmēnesis iekrāso mākoņus, ko vējš dzenā pa debesu jumu, bet no pļavas ceļas miglas vāli. Klausījos kā uz nebēdu savas vijoles čīgāja sienāžu orķetris un griezes kā atrakušas dziedāja savas dziesmas. Es sajutu zemes spēku, to kā tas ieplūst manī un man kļuva tik ļoti sevis žēl, ka šobrīd nu jau arī man tā vairs nav ikdiena.

Tomēr novēlu visiem un visām šovasar sajust un izbaudīt dabas varenību un sajust kā caurstrāvo zemes spēks, apstāties brīdi no trakās skriešanas un izbaudīt mirkli!

 

Stāsts iesūtīts konkursa ‘Lūk, kā jābauda vasara!’ ietvaros.

Pastāsti arī Tu savu lielisko vasaras baudīšanas ideju un laimē kasti ar Laimas jaunajiem saldējumiem, kā arī īstas, rokām darinātas ziepes un skrubjus!  ->>> KONKURSS  Lūk, kā jābauda vasara!

Dalīties.

7 komentāru

  1. Māra Rone on

    Tad manā pusē tās ir aptrakušas un nepareizas gadus 20 vismaz, jo cik sevi atceros tās griezušas arī no rītiem 😀 bet interesanti ko teiktu ornitologi.

  2. Anita Š. on

    Griežu tēviņiem – vairošanās periodā griezīga, vienveidīga – dzirdama galvenokārt krēslā un naktīs, arī agrās rīta stundās, dienā reti. <br><br><br>

  3. Māra Rone on

    Speciāli skeptiņiem komentārs no speciālista – ornitologa: Saskaņā ar literatūrā atrodamo, griezes tēviņi dzied krēslā un naktī, dienā reti. Tomēr nemaz tik reti tā dziedāšana gaišajā laikā nav. Rīts ir normāls riesta dziesmu izpildes laiks. Tāpat arī sajaukt īsti šo dziesmu ar citām nevar, jo īstas alternatīvas ‘’griešanas’’ izpildītājos arī nav. <br><br>Brauciet ciemā, kamēr vēl Griezes nav devušās prom un pārbaudiet pašas! 😉

  4. Anita Špoģe on

    Pece, mans koments arī ir no speciālista – tas ir no manis :D, brīvajā laikā aizraujos ar ornitoloģiju

  5. Māra Rone on

    Negrasos nevienu par katru cenu pārliecināt, lai gan ornitologa viedoklis, kurš sniedz ziņas ES institūcijām un viņu darbs ir putnu pētīšana ikdienā, man tomēr šķiet reprezentablāks viedoklis, nekā ornitologam brīvā laikā. <br><br>Bez tam, šogad nu jau ir par vēlu, griezes pošas prom, bet nākamgad gan, Anita Špoģe, brauc ciemos, varbūt tad teorijas zināšanas papildināsies ar praktiskām 😉

  6. Māra Rone on

    Bez tam, Anita, pati tak raksti, ka Griezes griež vakarā (krēslā), naktī un agrās rīta stundās, kas nu kuram ir agrs rīts. Un es tak nerakstīju, ka tās griež dienas vidū 😀

Atstāt Ziņu