Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Atpūties kopā ar bērnu! Dodies uz kino!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tad, kad rodas vēlme doties ārpus mājas, kaut vai tikai uz kino, dažbrīd no šī soļa attur tikai tas, ka mājās  ir mazs bērns, kuru nav kam atstāt pieskatīt. Atliek tikai divas iespējas – iet uz kino ar visu mazuli vai palikt mājās. Esmu par iešanu kopā! Patiesībā bērniem nevajadzētu būt šķērslim, lai vecāki nevarētu atpūsties, tomēr ir dažas  lietas, kuras jāievēro.

Tādēļ uzsākam rakstu sēriju par to, kā atpūsties kopā ar bērnu. Apskatīsim visdažādākās  izklaides un atpūtas iespējas – gan dodoties ārpus mājās, piemēram, uz kino, teātri, cirku, koncertiem, vai braucot kopā ekskursijās vai uz pasākumiem brīvā dabā, gan atpūšoties majās – rīkojot dažādus svētkus vai ejot ciemos. Atpūsties labi var arī kopā ar bērnu! Sākam ar kino apmeklējumu!


Uz kino kopā ar zīdainīti (no 0 – 1.5 gadam)

Kinoteātris ir viena no tām vietām uz kurieni daudziem vecākiem ir bail doties, tā iemesla dēļ, ka telpā paliek tumšs un ir ļoti skaļš, raizējoties, ka bērns varētu izbīties un sākt raudāt, līdz ar to no skatīšanās un atpūtas nekas nesanāktu.  

Tagad liekam visas šaubas pie malas, ņemam mazo un dodamies uz kino!

Uz kuru?
Vislabākie kinoteātri, kurp doties ir tie, kur ir „māmiņu seansi” (Cinamon un Forum Cinemas)

Šo seansu laikā telpā apgaismojums ir apmēram tāds pats, kāds tas ir, kad tiek rādītas reklāmas pirms filmas, arī skaņa ir mazliet klusāka. Bērni var droši spēlēties uz viņiem paredzēta paklājiņa, ir pieejams pārtinamais galds. Filmu repertuārs ir diezgan plašs. Turklāt biļetes uz māmiņu seansiem ir lētākas.

Ja uz māmiņu seansu nav iespējams tikt, tad vislabāk izvēlēties kādu mierīgāku filmu un pirms tam mājās TV paskatīties tumsā un skaļāk kā parasti, lai pavērotu kā bērns uz to reaģēs. Ja mazais neizrāda pretenzijas, var mēģināt doties uz parasto seansu.

Vecāku pieredze

Aiga ir 2 gadus vecā Ralfa mamma (Rīga): „Vienmēr ir paticis iet uz kino, kad gaidīju Ralfu, nevienu jaunu filmu nepalaidu garām. Sākumā dzīvojāmies tik pa māju ar dēliņu, bet tad sāka pietrūkt tās atmosfēras, kuru piedāvā kino, tad nu reiz noriskēju un gāju kopā ar mazo uz „māmiņu seansu”. Ralfiņš  sākumā raudzījās uz visu ar lielām acīm, bet tad man aizmiga rokās, tagad katru ceturdienu eju uz  Forum Cinemas māmiņas seansu, pie tam tas apgaismojums ir pat patīkams un, ja kāda raizējās, ka tur ir raudoši bērni, tad tā nemaz nav, daudzi kopā ar mammām vai vecākiem skatās vai spēlējās uz rotaļpaklāja.”

Anete ir gadus vecās Keitas mamma (Ventspils): „Ļoti gribējās aiziet uz filmu kopā ar vīru, bet mazo nav kur atstāt, auklīti algot ar nevaram atļauties, tad nu riskejām iet visi kopā. Keitiņai todien bija tieši palikuši 8 mēnesīši. Sākumā viņa satrūkās, ar lielām acīm raudzījās uz ekrānu, tad nomierinājās un drīz vien iemiga. Tagad cenšamies vismaz reizi mēnesī aiziet uz kino, jo zinām, ka meitiņa mums gulēs. Vienu reizi gan bija, tā, ka mazā sāka raudāt, tad izgāju ārā no zāles, nomierināju mazo un gājām atpakaļ skatīties filmu.”

Uz kino kopā ar bērnu no 1.5 – 3 gadiem

No pusotra gadiņa ar mazo uz kino doties var jau uz bērniem paredzētajām multfilmām, vislabāk izvēlēties tieši tās, kurās darbojās dzīvnieki. Noteikti jānodrošinās ar kaut ko ēdamu, dzeramu, dvielīti vai salvetēm. Atcerieties, ka no kinozāles var iziet jebkurā brīdī un ieiet atpakaļ, līdz ar to tāda lieta, kā pēkšņa vēlme mazajam tikt uz tualeti, nav problēma.

Vecāku pieredze

Deivids ir 2 gadus vecā Jāņa tētis (Sigulda): „Ar puiku uz kinoteātri sākām staigāt jau pusgadu atpakaļ, pirmo izmēģinājām  multenīti „Kā pieradināt pūķi”,  nosēdēja mierā gandrīz visu seansu, tik uz beigām sāka dīdīties un prasīties kaut kur pastaigāt. Tagad nesen bijām uz „Rotaļlietu stāsts”, paņēmām abi popkorna paku un visu multeni mierīgi noskatījāmies.”

Lāsma ir 3 gadīgo dvīņu puiku Gustava un Jēkaba mamma (Rīga): „Man ļoti patīk multfilmas, tādēļ nevarēju sagaidīt, kad zēni paaugsies tik tālu, lai ar viņiem ietu uz kino, tādēļ pirmo reizi ar šiem aizgāju, kad viņiem bija tikai  kaut kur pusotrs gads. Tās bija šausmas! Tad vienam kaut ko vajadzēja, tad otram, beigas tā arī multenei nesagaidīju un pametu kinoteātri, pēc nedēļas gājām kopā ar vīru, viņš Gustavu pieskatīja, es Jēkabu, tad bija pavisam cita lieta. Nu jau apmēram pusgadu varu iet viena ar viņiem, sēž abi rātni, ēd savu popkornu un skatās multeni.”

 

Kas jāievēro dodoties ar maziem bērniem uz kino?

*noteikti līdzi jāpaņem kaut kas dzerams un ēdams mazajam;

*vēlams arī kāda rotaļlieta;

*higiēnas preces (dvielītis, salvetes, pamperi);

*rekomendēju arī kādu lieku džemperīti iemest līdzi somā, jo gadās arī kādreiz aplieties.

Visos kinoteātros līdz 3 gadu vecumam, ja bērns neaizņem atsevišķu sēdvietu ieeja ir bez maksas, tālāk jau atkarīgs no katra kinoteātra iekšējās politikas.

Visatsaucīgākie un labvēlīgākie kinoteātri Rīgā pēc vecāku atsauksmēm ir ForumCinemas, Cinamon un K-suns.

 

Nākamceturtdien portālā SievietesPasaule.lv lasi par to, kā kopā ar bērnu doties baudīt teātri!

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu