Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna

Atpūta kopā ar bērnu. Rudens pastaiga mežā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rudens ir laiks, kad rīti ir tumši, vakaros ātri satumst, regulāri ir drēgns un lietains. Tādā laikā doties ekskursijās nav vairs patikas, pie tam rēķini līdz ar tumšo un auksto laiku kļuvuši lielāki, arī finanses ir ierobežotas, bet tas nav iemesls, lai sēdētu mājās. Atpūsties ar bērniem pie dabas var arī šajā gadalaikā, pie tam gūstot pamatīgu devu pozitīvu emociju un iespaidu.

Bērni būs sajūsmā pat par vienkāršu pārgājienu, kuru varat pārvērst par ekspedīciju. Pastaigas laikā vai pirms tam nedaudz sagatavojoties-  tā var būt dārgumu meklēšanas operācija, kādu noteiktu ziedu vai augu atrašana, putnu pētīšana, dzīvnieku pēdu dzīšana utt.  Svarīgi ir iepriekš šādam pārgājienam sagatavoties, lai nekas to nesabojātu, līdz ar to līdzi noteikti ir jābūt:
Maiņas biksēm, džemperim, zeķēm un apaviem
Dzeramajam (šim drēgnajam laikam noteikti jāņem līdzi silta tēja)
Uzkodām (maizītes, cepumi, sausiņi, barankas)
Pirmās palīdzības aptieciņa
Ja paredzēts kurināt ugunskuru iepriekš jānoskaidro vai attiecīgā apgabalā to drīkst darīt

Dažas tematiskās idejas rudens pārgājieniem (piemēroti vecumam no 1 gadiņa):
Kas aug mežā vēlu rudenī? (pastaiga ar augu un sēņu meklēšanu).
Kur apslēpti dārgumi? (paskastītē nonākusi slepena karte, kura norāda ceļu pie apslēptiem dārgumiem).
Kur dzīvo lapsu ģimene (bebru, zaķu, stirnu utt.)?
Meža slēpņa ierīkošana.
Mistisko, vēsturiski nozīmīgo vietu meklēšana.
Bradāšana un lēkāšana pa peļķēm (piemērots tieši, kad ārā līņā un ļoti gribās iet ārā, pēc tam gan mājās jābauda karsta tēja vai kakao).

Noslēgums šīm pastaigā būs lielisks ar ugunskuru un teiksmu stāstīšanu par attiecīgo tēmu, ja ugunskuru nav iespējams kurināt, maltīte mežā vienmēr ir gardāka kā mājās, tādēļ tā noteikti ir jāietur, pat, ja pastaiga ilgusi tikai dažas stundas. Bērnam tas būs īsts piedzīvojums!

Vecāku pieredze

Zane ir Dāvja (13), Ilzes (10) un Alises (5) māmiņa: Dāvim dzimšanas diena ir 9. Novembrī, ārā vairs gluži nav kur svinēt, dzīvoklī zēniem nav kur izskrieties, pie tam arī kaimiņi nav sajūsmā par bērnu baru, kuri nemaz nav klusi. Tad kad zēnam bija 10 gadu jubileja ienāca prātā svinības rīkot netālu esošajā mežā,  Jysk veikalā tobrīd bija atlaides vasaras precēm un pa pāris santīmiem sapirkos lāpas, atradu piemērotu vietu ugunskuram un tur arī rīkojām svinības, bērna viesiem liku saģērbties par indiāņiem, spēlējām spēles, dejojām, dziedājām un nobeigumā ēdām desiņas un piedzērām kvasu. Sanāca daudz lētākas svinības un Dāvis kopš tās reizes tikai tā vien vēlas svinēt savu dzimšanas dienu. Šogad paredzējis rīkot „meža laupītāju” stilā.

Tatjana ir Dmitrija (7) un Olgas (3) māmiņa: Man ļoti patīk pastaigas mežā, līdz ar to kā ir brīvs brīdis kopā ar bērniem un mūsu suni dodamies garās pastaigās, lai bērniem nebūtu tik vienmuļi staigāt es viņiem rādu dažādus augus, stāstu kur tos pielietot un kam viņi noder, ja izdodās pamatīt kādas pēdas izstāstu kam tās pieder. Pa ceļam mūsu vietiņā, kur ir liels nogāzts koks sarīkojam atpūtas brīdi, tur paēdam līdzpaņemtās maizītes. Bērniem ļoti patīk šādas pastaigas.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu