Vārda dienu svin: Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

Atnāc un uzzini, kā vari palīdzēt!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīt, 28.oktobrī, tirdzniecības centrā Origo Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību 2010 ietvaros atklās īpašu iedzīvotāju solidaritātes pasākums „RĪGA VIENO: Cilvēki. Iespējas. Atbalsts”, kurā piedalīsies arī dažādu sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupas.

Pasākumu atklās plkst. 12.00 un interesenti apmeklēt vairāk kā 12 valsts, pašvaldību iestāžu un nevalstisko organizāciju informatīvos stendus varēs līdz pat plkst. 19.00. Stendos būs iespējams saņemt informāciju par labo pieredzi, atbalsta un palīdzības iespējām grūtā brīdī. Tāpat pasākuma apmeklētāji Latvijas Sarkanā Krusta stendā varēs ziedot ziemai nepieciešamo apģērbu – šalles, cepures, cimdus u.c.

 

Pasākuma programmā:

No plkst. 12.10. līdz plkst. 12.40 pasākuma dalībniekus uzrunās labklājības ministrs Uldis Augulis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja vietnieks Valdis Zagorskis un Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes līdzpriekšsēdētāja Inete Ielīte. Ar svinīgu uzrunu pasākumu pasludinās par atklātu Eiropas gada (2010) labas gribas vēstniece Eiropā – Vaira Vīķe Freiberga. 

Pēc uzrunas V.V.Freiberga dosies pie Latvijas Bērnu foruma stenda, lai parakstītu petīciju „Pieliec punktu bērnu nabadzībai tagad!”. Tāpat V.Zagorskis un U.Augulis dosies pie datu bāzes „Iespēju karte” stenda un demonstrēs, kā praktiski lietot informācijas resursu un parādīs, kādu informāciju ikvienam Latvijas iedzīvotājam iespējams atrast Iespēju kartē. Savukārt I.Ielīte apmeklēs Latvijas Sarkanā Krusta stendu, lai klātienē ziedotu ziemai nepieciešamo apģērbu – cimdus, šalles un cepures.

12.40   uz skatuves ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Eiropas gada (2010) labas gribas vēstnieks Rihards Bērziņš. Stacijas laukumā tiks atklāta bezmaksas zupas virtuve.

13.00    uz skatuves viesosies Maizes muzeja Aglonā vadītāja, Eiropas gada (2010) labas gribas vēstniece Vija Ancāne.

13.10 uz skatuves ar priekšnesumiem uzstāsies deju grupa IMKA.

13.25  uz skatuves viesosies Latvijas Sarkanā Krusta vadītājs, Eiropas gada (2010) labas gribas vēstnieks Valdis Nagobads.

13.30  uz skatuves uzstāsies Latvijas Sieviešu Invalīdu Asociācijas “Aspazija” deju ansamblis.

13.47  uz skatuves ar priekšnesumu uzstāsies Arnis Miltiņš un Sergejs Saveļjevs.

14.00  uz skatuves viesosies Eiropas gada (2010) labas gribas vēstniece Gunta Anča un informēs par cilvēku ar invaliditāti situāciju un iespējām veiksmīgi iekļauties sabiedrībā.

14.05  uz skatuves ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņi.

14.25  uzstāsies Rīgas Latviešu biedrības pensionēto skolotāju ansamblis “Saskaņa”.

14.42 uz skatuves uzstāsies grupa „Gain Fast”.

14.55 uzstāsies Rīgas Strazdumuižas internātskola- attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem.

15.10 uz skatuves viesosies Eiropas gada (2010) labas gribas vēstniece Gunta Anča un informēs par cilvēku ar invaliditāti situāciju un iespējām veiksmīgi iekļauties sabiedrībā.

15.15  uz skatuves ar priekšnesumu uzstāsies Bērnu sociālās aprūpes centra “Teika”.

15.30 uz skatuves uzstāsies grupa Astr’o’nout.

15.50   uz skatuves ar priekšnesumu uzstāsies Dienas centra pieaugušām personām “Ābeļzieds” pārstāvji.

16.10 uz skatuves uzstāsies Valmieras SOS bērnu ciemata folkloras deju grupa.

16.30 uz skatuves uzstāsies dziedātāja Liene Bronuša.

16.45    uz skatuves uzstāsies Rīgas pilsētas rūpju bērna kolektīvs “Zvaigžņu dzirksts”,  estrādes ansamblis

17.05    uz skatuves ar Raimonda Paula popūriju uzstāsies bērni no biedrības Rūpju Bērns “Cerību ligzdas” .

17.15   uz skatuves uzstāsies grupa Lady Sweet.

17.30  uz skatuves ar Putnu balles dziesmu “Spārni un vējš” uzstāsies Rūpju Bērns “Cerību ligzdas” .

17.40  uz skatuves uzstājas Latvijas Nedzirdīgo Savienības kultūras centra Rītausma drāmas ansambļa melodeklamētāji.

17.50  uz skatuves ar Melo M skaņdarbu “Korobeiņiki” uzstāsies Rūpju Bērns “Cerību ligzdas”.

17.55  uz skatuves viesojas žurnāliste, Eiropas gada (2010) labas gribas vēstniece Daina Jāņkalne.

18.00  uz skatuves uzstājas dziedātāja Zane Dombrovska un brāļi Petrauski.

18.30   uzstājas dziedātāja Ieva Karēvica.

18.45  uz skatuves viesojas visu informatīvos stendus pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji un dalās iespaidos par pasākuma norisi un grūtajiem iespaidiem, secinājumiem.

 

Pasākumu vadīs žurnālists Valdis Melderis un aktrise Karīna Tatarinova. Visas dienas laikā viņi apmeklēs katru stendu un informēs klātesošos par nevalstisko organizāciju sniegto informāciju un aktivitātēm katrā stendā.

Iedzīvotāji visas dienas garumā ir aicināti  pie labo darbu „Pogu kartes” pielikt arī savu pogu, kas simbolizēs reiz dzīvē padarītu labu darbu vai sniegtu palīdzību līdzcilvēkiem. Tā ir Latvijas kontūrkarte, pie kuras ikviens iedzīvotājs par kādu dzīvē paveiktu labo darbu var pielikt savu pogu, kas simbolizēs solidaritāti –  spēju palīdzēt saviem līdzcilvēkiem un atbalstīt grūtā brīdī ne tikai materiāli, bet arī ar labu vārdu, savām zināšanām un praktisku palīdzību.

Minēto pasākumu rīko Eiropas Komisija sadarbībā ar Labklājības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas domi, Tiesībsargu un Eiropas gada (2010) īstenošanā iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām – Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīklu, Latvijas Bērnu forumu, Eiropas Kustību Latvijā, Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienību, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju „SUSTENTO”, Latvijas Sarkano Krustu un Latvijas Lauku forumu.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu