Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Atmodini ķermeni- sveicini Sauli!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sveiciens saulei ir vairāku jogas vingrinājumu sērija ar sinhronizētu elpošanu, kas atmodina ķermeni un sniedz enerģiju no rīta vai dienas laikā. Sveiciens saulei nostiprina muskuļu spēku un elastību, palielina asins plūsmu un sasilda ķermeni. Sveicienu saulei iedala A un B daļās. Tagad iepazīsimies ar A daļu. Atkarībā no cilvēka sagatavotības līmeņa sveiciens saulei var tikt izpildīts 3 – 5 reizes dienā.

Papildus muskuļu un saišu vingrināšanai, sveiciens saulei arī nostiprina klātbūtnes sajūtu, pateicoties kurai mūsu prāts un ķermenis nomierinās un kļūst par vienu veselumu.   Prāta vingrināšana nomierina mūsu ķermeni un nervu sistēmu. Fiziski vingrinājumi kopā ar mierīgu un mērķtiecīgu elpošanu nomierina mūsu maņas. Tādējādi ar sveicieniem saulei vai citām jogas nodarbībām cilvēks sāk sajust sava ķermeņa muskuļus, nervu sistēmu, kustības un emocijas.  Sasprindzinājuma apzināšanās  savā ķermenī ir pirmais solis uz tā atvieglošanu. Visa ķermeņa spriedze sākas mūsu prātā. Ja atbrīvosieties no spriedzes jūsu ķermenī, tā izzudīs arī no jūsu prāta. Laba sava ķermeņa izjūta ir pamats savu domu un jūtu izpratnei. Tieši tāpēc, izpildot asana (pozas) jogas vingrinājumus, visai enerģijai jābūt fokusētai  uz ķermeni, elpošanu, redzi un muskuļu nostiprināšanu.  Savu jogas nodarbību laikā mēģiniet pievērst uzmanību citiem cilvēkiem un tiem pašaizliedzīgi palīdzēt. Fokusējiet savu uzmanību uz ārpasauli un redziet to tādu, kāda tā ir.

Jogā katrs cilvēks ir kā savs terapeits un pastāvīgi kontaktējas ar savu dziļāko būtību.  Cilvēka prāts ir brīvs, jo zemapziņā nav nekā sarežģīta. Ja cilvēka ķermenī nav pārmērīgas spriedzes,  viņš ir līdzsvarā ar sevi un apkārtējo vidi.

Dalīties.

7 komentāru

  1. Raksts labs un bildes ļoti precīzas, tikai tā ir šī kompleksa , kas saucas Surja Namaskar, laikam kāda brīva improvizācija. Jo iztrūkst vairāki elementi. <br>Bet, ja tiks pildīts šis variants, arī tas jau būs ļoti labi.<br><br>Lai izdodas!

  2. Zane Namatēva on

    Katru rītu izpildu sveicienu saulei! Tas palīdz ar smaidu sagatavoties dienai :)<br>Ir nepieciešams ilgāks laika posms, lai to izprastu, lai pareizi to iemācītos izpildīt un saprastu tā būtību un jēgu.

  3. raksts labs, bildēm negribas piekrist.<br>jā, iztrūkst daži elementi un diemžēl, kobras āsanā būtiski ir gurnus likt pie zemes un atslābināt, kas bildēs redzamajā attēlojumā nav iespējams. tādēļ būtu ieteicams mācoties Sūrya Namaskar vērsties pie skolotāja. lai veicas un izdodas!<br>pateicībā<br>Om

  4. Nekas te neiztrūkst. Surya Namaskar ir daudz variāciju. Un šī ir tikai viena no. Var pildīt to, kura liekas vispiemērotākā savai fiziskajai sagatavotībai vai vienkārši to, kura vislabāk patīk. :)<br>p.s. Un šajā variantā tā nav kobra, bet gan suns ar galvu uz augšu 🙂

Atstāt Ziņu