Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Ārstnieciskās saulītes – māllēpes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mazās dzeltenās puķītes, kas vienas no pirmajām vēsta par pavasara iestāšanos, ir ļoti ārstnieciskas. Šobrīd pļavas un grāvmalas ir pilnas ar šīm mazajām saulītēm.

Māllēpe ir ļoti bāziska, ātri atskābē organismu, likvidē disbakteriozi, tādā veidā ārstējot ne tikai alerģiju, diatēzi, bet arī klepu, bronhītu, plaušu slimības, tuberkulozi ieskaitot.
Māllēpju sula ir visiedarbīgākā, nelielu efektu dod arī māllēpju tēja. Sulu var spiest no ziediem, ziedkātiem. Māllēpju sulu liek arī uz nedzīstošām brūcēm, skalo kaklu, ja ir iesnas, pilina degunā.
Ar māllēpju ēšanu gan jāuzmanās: ēdot māllēpju ziedus pārāk lielos daudzumos, iespējama toksisku vielu uzkrāšanās organismā.

Māllēpju tēja
Tējai māllēpju ziedi jākaltē strauji, pirmajā dienā pat vēlams vītināt saulē vai cepeškrāsnī, citādi ziedi izziedēs un paliks vienīgi pūkas.

Māllēpju sula ziemai
Māllēpju sulu ziemai var pagatavot šādi: 1 l māllēpju sulas pievieno 150 g spirta vai degvīna.

Māllēpju klepus sīrups
Lielisks līdzeklis pret bronhītu. Pārlej māllēpju ziediņus ar ūdeni, lai tie būt upārsegti. Karsē gandrīz līdz vārīšanās brīdim, bet vēl īsti neuzvārītu noceļ no uguns un uz diennakti noliek vēsumā. Nokāš, litram šķidruma pievieno kilogramu cukura, garšas uzlabošanai- citronskābi. Glabā ledusskapī un lieto klepus reizēs.

 

Avoti: I.Jansone ‘Veselība visu gadu’, I.Jansones izdevniecība, A.Amata, R.Bērziņa-Bērzīte ‘Aizslēposim pēc avotkresēm’

Dalīties.

2 komentāru

  1. IEVA ĻEONOVA on

    Māllēpju ziediņi ir arī ļoti garšigi un estētiski iepriecinoši dažādos svaigajos salātos.

  2. šo sestdien talkojot redzēju veselu pļavu māllēpēm piebērtu! Skaisti! salasīju vien vāzītes tiesai, ēst baidītos, jo turpat, kur viņas aug, lielā šoseja blakus.

Atstāt Ziņu