Vārda dienu svin: Beāte, Beatrise

Ārsti, kam kaut kas arī interesē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pieredze ar bērnu ārstiem ir dažāda. Tā izriet un veidojas vadoties no tā, cik bieži nepieciešams apmeklēt ārstu un cik specifiski ir slimību iemesli, vai respektīvi – cik tās kaites ir vienkāršas vai sarežģītas.
Mūsu ģimene mazuļa veselības problēmas sastapa jau piedzimšanas brīdī, tātad ārsti nepieciešami bieži turklāt situācija nebūt nav vienkārša, jo ir dažādas, brīžiem liekas, nesavienojamas kaites, dažādas kombinācijās, dažādos smagumos un dažādām specifikām. Ārstam, kurš ķeras klāt manam mazajam ir jābūt ne vien labam savas nozares speciālistam, bet jābūt ļoti ieinteresētam meklēt, saprast, mēģināt un darīt… Diemžēl, laikam Latvijā ir maz šādu ārstu. Bēdīgi, bet lielākā daļa tomēr sliecas domāt tikai taisnā virzienā, saskatīt ar aci saskatāmo, sataustīt ar roku sataustāmo, bet tālāk par to iedziļināties nevēlas.

Kāpēc es to rakstu?

Ne jau tāpēc, ka gatavojos izklāstīt savu medicīnisko pieredzi, nē, bet gan tāpēc, ka pārsteiguma kārtā redzu, ka ir arī ārsti, kam kaut kas arī interesē.

Ļoti daudz laba, pēc divu nedēļu gulēšanas 18. nodaļā varu teikt par dakteri Puķi, kura, neskatoties uz to, ka ir pulmenologs, nolēma pieķerties un izpētīt <i>Kas manam mazajam lācītim vēderā ?</i>

Pārsteidzoši likās lietas, kuras it kā papīriski atklātas jau sen, kā man teica, <i>tam nav īsti jāpievērš uzmanība, tas ar laiku pāries, utt </i>- ir tik akūtas, ka vēl akūtāk nevar un izrādās jāķeras pie ārstēšanas bija nekavējoties.

Ar interesi vēroju, kā viņa domāja kombinācijas un variācijas tam, kā un ko darīt, cik viņa bija ieinteresēta lietās, kas patiesībā nebija viņas specifikā.

Daktere Puķe mūsu pārsūtīja uz 6. nodaļu, kurā jau pirms mūsu nonākšanas informēja ārstu par visām lietām un kā es smejos, nodeva instrukciju, ko darīt tālāk.

Tagad jau gandrīz otro nedēlu ārstējamies pie dakteres Zirnītes un teikšu, pārsteigums! Arī šī ārste rīkojas pārsteidzoši ieinteresēti, pārsteidzoši laipni un atbalstoši!

Varbūt šī pozitīvā pieredze man tiešām bija nepieciešama, lai zustu iestrādātais negatīvais skats uz mediķiem? Liekas tik neticami, ka pēc vairāk kā trīs gadu laika, kurā esam izgājuši caur ento ārstu rokām un vien ar reto esam bijuši apmierināti kā ar ārstu vai speciālistu, tad tagad sēžu un smaidu: <b><i>Izrādās arī pie mums ir ārsti, kam kaut kas interesē! </i></b>

Dalīties.

Atstāt Ziņu