Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Apceļo Latviju! Skaistākās vietas Zemgalē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Es labprāt apceļoju Latviju. Izrādās, ir ļoti daudz dažādu dzimtās zemes stūrīšu, kas nav zināmi un apskatīti, tāpēc, pārdomājot atvaļinājuma izmantošanas iespējas, bieži izšķiros nebraukt ārzemju ceļojumā, bet izpētīt kaut ko tepat Latvijā. Viens no veidiem, kā to labāk izdarīt – apvienoties četru cilvēku komandā vienā mašīnā, sastādīt maršrutu vienai vai divām dienām un doties pretī labam garastāvoklim.

Šoreiz – Zemgale
Šoreiz padalīšos ar saviem iespaidiem par Zemgali. Tās apceļošanas laikā jāpatur prātā trīs pilsētas: Jelgava, Dobele, Bauska. Viena no tām varētu kļūt par ceļojuma centrālo punktu, jo, pirmkārt, tajās visās ir kādi apskates objekti, otrkārt, pilsētās ir vieglāk atrast piemērotu kafejnīcu, kur paēst.

Pilis un pilsdrupas
Ja esat piļu un pilsdrupu cienītāja, tad, protams, bez jau populārajām Dobeles pilsdrupām, Bauskas, Jelgavas un Rundāles pils pievērsiet uzmanību Bēnei (atrodas starp Dobeli un Auci), kurā atradīsiet ne vien burvīgu, nelielu un sakoptu muižiņu, bet arī lielas dzirnavas kopā ar krāšņu mūra tiltu pāri Auces upei. Un turpat netālu jau būs arī pati Auce ar iespaidīgo Vecauces pili, kurā mājo Latvijas Universitātes lauksaimniecības studentu mācību un pētījumu saimniecība. Lai redzētu milzīgo kontrastu starp sakoptu un novārtā atstātu pili, iesaku, braucot apskatīt Rundāli, iegriezties Saulainē, kas ir tikai 9 km attālumā no Pilsrundāles. Saulainē jūs atradīsiet Kaucmindes parku un pili, kurā 20. gs. 30. gados darbojās slavenā mājturības skola. Šis valsts nozīmes kultūras piemineklis ir ārkārtīgi bēdīgā stāvoklī, un mēs varam tikai nojaust agrāko greznību šī brīža postažā.

Skaistas ainavas
Ja esat skaistu ainavu un dabas mīļotāja, vislabāk ir aizbraukt uz Tērvetes Dabas parku. Tam iznāks veltīt visu dienu, jo šajā plašajā parkā varēsiet gan pastaigāties, gan izjāt ar zirgiem, gan apskatīt A. Brigaderes muzeju. Tā ir jauka vieta atpūtai kopā ar bērniem, jo parka teritorijā ir izveidotas speciālas takas ar dažādām koka skulptūrām, jūs sagaida profesionālas izklaidētājas, kas pārģērbušās par raganām vai zāļu sievām, ir labiekārtotas atpūtas vietas un var pavizināties ar pasaku bānīti vai iznomāt velosipēdus.

Ceriņu dārzs
Maija sākumā iesaku aizbraukt uz Pētera Upīša ceriņu dārzu Dobelē. Tajā aug simtiem dažādu krāsu un formu ceriņu šķirņu, uz kuru fona varat nofotografēt savus skaistākos portretus. Dobelnieki laipni piedāvā apskatīt arī savus daiļdārzus – tādu Dobelē ir vairāki. (skat. http://www.zemgaletourism.lv/dobele_lv?id=252) Uz mani lielu iespaidu atstāja Cimdu un skulptūru dārzs „Lejniekos” Bērzes pagastā, netālu no Dobeles. Saimniece ir izcila rokdarbniece un eksotisku augu cienītāja, viņas dārzā redzēsiet unikālu cimdu koku, kā arī saimnieka veidotos tēlus no koka un citiem palīgmateriāliem.

Patiks arī bērniem – mini Zoo
Izklaidei kopā ar bērniem lieliski der mini zoo „Dobuļi” Iecavas novadā: tajā apskatāmi poniji, dažādu šķirņu aitas, vistas un zosis, jenoti, ķenguri un pat pērtiķēns. Tā kā teritorija nav pārāk plaša, bērni nenogurs, toties gūs priekšstatu par dažādiem dzīvniekiem un putniem. Var apmeklēt bērnu dzejoļu autora Viļa Plūdoņa dzimtās mājas „Lejenieki” netālu no Bauskas. Tajās redzēsiet zaķīšu pirtiņu, varēsiet pašūpoties šūpolēs vai sarīkot pikniku pie Mēmeles upes. Ja negribas piknikot, bet paēst skaistā āra kafejnīcā pie dīķa ar ūdensrozēm, pabrauciet no Bauskas uz Lietuvas pusi līdz bijušajam kolhozam Uzvara. Izbraucot cauri noplukušajai padomju laiku godībai, nonāksiet Lauksaimniecības mašīnu un zemnieku sētas muzejā – atpūtas kompleksā „Miķelis”. Bez vecu traktoru un antīku automašīnu aplūkošanas šeit varēsiet izstaigāt burvīgi sakopto teritoriju, nokāpt pie upes, pašūpoties šūpolēs un apēst dārzā pašu uzlasītus ābolus apetītes uzkurināšanai.

Noslēpumainais Pokaiņu mežs
Visbeidzot gribas pieminēt Pokaiņu mežu – senu svētvietu ar akmeņu krāvumiem. Es personiski nekādas īpašas enerģijas šai vietā neizjutu, toties izbaudīju garu pastaigu pa meža takām un pilnu krūti elpoju svaigo gaisu, kura man Rīgā ļoti pietrūkst.

Par visām manis nosauktajām vietām, kā arī daudzām citām, kas apskatāmas ne tikai Zemgalē, bet arī citos Latvijas novados, pietiekami labu informāciju sniedz www.latvia.travel/lv.


Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu