Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Apceļo Latviju: izgaršo Vidzemi!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūsu virtuālais ceļojums pa Latviju šoreiz aizvedis uz Vidzemi. Tā izsenis zināma ar saviem gleznainajiem skatiem, taču mēs atradām arī virkni citu, interesantu vietu, ko būtu vērts apmeklēt un izbaudīt!

Dodies jestrā braucienā ar vienīgo šaursliežu dzelzceļu Baltijas valstīs
Vidzemes pusē kā dzīva vēstures liecība ripo Gulbenes–Alūksnes bānītis. Tas ir vienīgais šaursliežu dzelzceļš Baltijas valstīs, kur vēl joprojām ikdienā tiek pārvadāti pasažieri. 1903. gadā būvētais dzelzceļš joprojām lieti noder vietējiem iedzīvotājiem, turklāt priecē arī novada viesus un tūristus. Bānītis veic ne tikai regulāros reisus un braucienus pēc pasūtījuma, bet piedāvā arī dažādas izklaides ar laupītāju, čigānu un bufetnieču izdarībām, kā arī atraktīvu vizināšanos ar rokas un motora drezīnu, viesu uzņemšanu viesu mājā „Depo”, kāzinieku izklaidēšanu un daudz ko citu!
Ik gadu septembra pirmajā sestdienā tiek svinēti Bānīša svētki. Šogad šie svētki būs īpaši – kā nekā Bānīša 110 jubileja! Laipni lūgti ciemos gan ikdienā, gan svētku reizēs! Uzzini vairāk www.banitis.lv  un seko Bānīša aktivitātēm twitter.com/banitis


Romantiskais vīna darītavas pagrabiņš smilšakmens alā
Līgatnes vīna darītava ir ģimenes uzņēmums, kas savu darbību sāka 2010.gadā. Pavisam tiek ražoti apmēram 20 veidu vīni, kas sezonāli mainās. Piedāvājumā ir gan saldie, gan pussaldie, gan sausie vīni, kas tiek gatavoti no Gaujas Nacionālajā parkā ievāktajām ogām, augļiem un ziediem.Vīni tiek raudzēti apmēram vienu gadu, iekams tie nonāk pie klientiem.
No maija līdz oktobrim apmeklētājiem ir vērtas durvis uz romantisko vīna darītavas pagrabiņu smilšakmens alā Lustūža klintī Līgatnē, kur iespējams nogaršot un izbaudīt vīnu burvību. Arī tūrisma grupas ir laipni gaidītas.
Vairāk informācijas www.ligatnesvinadaritava.lv un twitter.com/LigatnesVini

 

Baudi jauno un nebijušo ZOO ‘’Rakši’’!
Atpūtas komplekss “Rakši” ZOO ir viens no unikālākajiem visā Latvijā, jo šeit iespējams apskatīt zooloģisko dārzu, kurā mīt kamieļi, lamas, alpakas un guanako. Te vari doties pastaigā pa zoo gida pavadībā, notiek izjādes ar kamieli, pārgājieni ar lamām, var braukt ratos, kuros iejūgtas lamiņas. ‘’Rakšos’’ var nobaudīt garšīgās un veselīgās pankūkas no kamieļmātes piena, iegādāties jaukus suvenīrus, atpūsties piknika vietās vai omulīgos viesu namos. ‘’Rakšos’’ ir pieejami Segway, peintbols, laivas, plosti un basketbola, volejbola un futbola laukumi. Ir batuts un šūpoles. Par tradīciju kļuvuši pasākumi Lieldienās, Odu ķeršanas sacensības, Jāņu gadatirgus un Līgo nakts balle, kā arī citi izklaides pasākumi.
“Rakši” atrodas Amatas novadā, Drabešu pagastā (6 km no Cēsīm un 3 km no Žagarkalna un Ozolkalna). Vairāk informācijas pa tālruni +371 20009098, info@hotelraksi.lv, www.kamieli.lv, twitter @hotel_Raksi

 

Valmiermuižas alus darītava
Valmiermuižu jau izsenis iecienījuši karalisku dzimtu pārstāvji. Vai tas bijis izcilā alus vai vienkārši viesmīlības dēļ, vēsture klusē. Tomēr arī šodien Valmiermuižas mazajā alus darītavā ikvienu sagaidīs omulīgi saimnieki un lēnām, pamatīgi darīts latviešu alus.
Ciemošanās laikā viesi uzzinās, kā muižas bagātā vēsture ir ietekmējusi alus tapšanu, kā no dabīgām sastāvdaļām nesteidzīgi top dzīvais alus un kā alus vislabāk baudīt un izgaršot.
Alus darītavas apmeklējuma un degustācijas ilgums – 1,5 stundas. Ciemošanās iespējama katru dienu, to iepriekš saskaņojot.
Valmiermuižas alus darītava, Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads. GPS koordinātes: 57.555934, 25.431621
Vairāk informācijas pa tālruni +371 202646269 vai ciemos@valmiermuiza.lv un www.valmiermuiza.lv.
Seko jaunumiem arī www.facebook.com/valmiermuiza, www.twitter.com/valmiermuiza, www.draugiem.lv/valmiermuiza!

 

Kas gan ir vasara bez jūras prieku baudīšanas!?
Ja Jūrmalas kūrorta kņada Tev šķiet par neizturamu, dodies uz Vidzemes jūrmalu. Te atradīsi gan zeltainās, maigo smilšu pludmales Saulkrastu pusē, gan tālāk uz Ziemeļiem – raupjākos, akmeņainos liedagus. Nesteidzīgas pastaigas līdz „pasaules malai”, ūdens prieki, saules peldes un piejūras ciemu romantikas baudīšana. Tas nemaksā daudz, bet sagādā tādu prieku!

 

 

 

Uzzini Ķīnas tūkstošgadu noslēpumu Piebalgā!
Piebalga izsenis slavena ar amatniecības meistariem un baltām lietām – baltām aitņām un baltām ūdensrozēm, tagad arī ar baltu porcelānu. Iegriezies Inešu pagastā un uzzini porcelāna tapšanas noslēpumus Piebalgas porcelāna fabrikas ražošanas darbnīcā vēsturiskajā pienotavas ēkā. Te saldā krējuma vietā tagad formās līst baltais porcelāns, lai kļūtu par mākslinieka Jāņa Roņa izlolotiem mūsdienīga dizaina traukiem. Turpat blakus, skaistajā Vecpiebalgas muižā, atrodas porcelāna mākslas galerija un apgleznošanas studija, kurā katrs ar profesionālajām krāsām var radīt neatkārtojamu mākslas darbu uz ērti lietojamas porcelāna krūzes. Vēl Galerijā aplūkojami un iegādājami Piebalgas porcelāna fabrikas dizaina izstrādājumi un suvenīri.
Apciemojiet un uzziniet kāds ir Ķīnas tūkstošgadu noslēpums, Eiropas alķīmiķu baltais zelts un izsmalcinātākais no keramikas materiāliem! Vasaras sezonā galerija atvērta katru dienu plkst. 11:00-18:00, citā laikā – pēc pieteikuma.
Vairāk informācijas www.porcelanadarbnica.lv, pieteikt pasūtījumus un ekskursijas var poga@apollo.lv  vai pa tālruni 28451800.

 

Baudi nesteidzīgu atpūtu krodziņā Pie Brāļa!
Nepskrien garām – iebrauc un izbaudi! Krodziņš-Restorāns “Pie Brāļa” Vangažos:
* Eiropas stila virtuve! Sadarbībā ar populāro Rīgas krodziņu “Lidojošā varde” www.flying-frog.lv
* Banketi un svinības!
* Ziediem rotāta vasaras terase
* Ūdenskritums ar dekoratīvajām zivtiņām
* Bērnistaba un rotaļu laukums ar šūpolēm un slīdkalniņu!
* Vienmēr vissvaigākais alus tieši no alus darītavas “Brālis”, kas atrodas tepat blakus!
Sekojiet līdzi informācijai www.krogspiebrala.lv, www.draugiem.lv/krogspiebrala, https://www.facebook.com/krogspiebrala.lv
GPS Koordinātes: 57.089862, 24.557576

 

Baudi pilsētu, kas iedvesmo!
Sigulda un tās apkārtne ir vieta, kurā var atgeizties atkal un atkal, jo katrā gadalaikā tā izskatās savādāk, un nemitīgi te parādās arvien jaunas un interesantas vietas un lietas, ko izbaudīt pilsētas viesiem. Ja tevi uzrunā daba un skaistas ainavas, iekļauj apskates plānā Turaidas pils muzejrezervātu, nobrauc līdz tiltam pār Gauju vai arī brauc pār Gauju ar trošu vagoniņu. Ja tevi vilina aktīvāka atpūta dodies uz  piedzīvojumu parku „Tarzāns”, veco labo Siguldas Panorāmas ratu, noķer laimi Aerodium vēja tunelī, dodies braucienā ar gaisa balonu! Un kur tad vēl bagātā kultūras dzīve, kas piemērota visdažādākajām gaumēm!
Vairāk informācijas www.tourism.sigulda.lv

 

Romantiskas brīvdienas ar pirmajiem soļiem aristokrātiskajā golfā!
Siguldas gleznainajos kalnos esošajā Reiņa trases golfa laukumā, profesionāla trenera vadībā, izsmalcinātā un ārkārtīgi azartiskās golfa spēles pamata elementu, etiķetes un vēstures apgūšana apvienota ar romantisku atpūtu speciāli dizainētos numuriņos ar karaliskām vakariņām. Reiņa trases viesu nams piedāvā arī dažādas aktīvās atpūtas iespējas un lielisku relaksāciju malkas kurināmā pirtī ar hidromasāžas baseinu.
Vairāk informācijas www.reinatrase.lv

 

 

Dalīties.

4 komentāru

  1. Pie brāļa visiem iesaku garām braucot iegriezties:)Lielas un gardas porcijas, arī mazajiem ir ko darīt!

Atstāt Ziņu