Vārda dienu svin: Modris, Matīss, Mariss

Apceļo Latviju: apskati un izgaršo Kurzemi!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ā tu plāno pavadīt gaidāmo vasaru? Ko darīsi un kurp dosies atvaļinājumā? Mēs ticam, ka  vasaras ir tas laiks, kad šeit pat Latvijā ir silti un skaisti, tāpēc šajā vasarā aicinām apceļot Latviju! Turpmāko mēnesi, ik nedēļu publicēsim idejas, ko būtu vērts apskatīt un apciemot katrā no Latvijas novadiem. Sākam ar Kurzemi!

 

Iegriezies Latvijas mazajā Venēcijā!
Kurzemē ir daudz skaistu vietu, taču nav otras tik gleznainas vietas kā Kuldīgas. Ja dodies apceļot šo novadu, Tev noteikti jāiegriežas arī Kuldīgā, vissenākajā pilsētā Kurzemē, ko nereti dēvē arī par Latvijas mazo Venēciju. Staigājot pa Kuldīgas vecpilsētu, apmeklējot atjaunoto tiltu, Ventas rumbu un citus apskates objektus, sajutīsi šīs pilsētas īpašo vēsturisko un romantisko gaisotni.   

 

 

 

Sajūti Riežupes smilšu alu īpašo auru
Alas ir raktas triju paaudžu garumā, viss alu labirints ir cilvēku roku darbs. Alas pieder Inesei, kura ir to mantiniece ceturtajā paaudzē. Alu baltās smiltis tika izmantotas stikla ražošanai Iļģuciemā. Smilts ir tik balta un tīra kā cukurs. Alās visu gadu valda nemainīga gaisa temperatūra – +8 grādi. Te ir sastopami astoņu sugu sikspārņi, kuri neviena netraucēti pārziemo, lai pavasarī dotos prom un ļautu tūristiem apskatīt labirintus. Alu smiltis cilvēki izmanto ārstnieciskos nolūkos, lai sildītu ar tām sāpīgās vietas, jo smilts sevī ir uzņēmušas jūras sāļu labumus. Riežupes Smilšu alu kopējais garums ir apmēram 2 km. Pašlaik no alu eksotikas ar neparasto vilinājumu, varam apskatīt 460 metrus pazemes ejas, kuras veido labirintus, kam, kā stāsta, piemītot savāds spēks.
Kā mūs atrast? Kuldīgas novada, Rumbas pagasta, Riežupes smilšu alas

 

Tikai Kurzemē, tikai Stender’s pica
Stenders picērijas jaukā un mājīgā vidē piedāvā īpašās Stender’s picas, kas ir pagatavotas ievērojot senās picu cepēju tradīcijas apvienojot ar mūsdienu labākajām atziņām. Bez šaubām neiztikt bez pankūkām, podiņiem un otrajiem ēdieniem.  Ir padomāts arī par mazajiem apmeklētājiem, ļoti iecienīts ir bērnu komplekts – noķer pūķi!
www.stenderspica.lv

 

 

 

Relaksācijai un modruma atgūšanai – atpūtas vieta Ķīši
Atpūtas vieta “Ķīši” atrodas Alsungas novadā pie Zvirgzu ezera, kas ir lielākais un skaistākais ezers novadā. Ezera apkārtne ir tūristu iecienīta atpūtas vieta  jau pusgadsimta garumā, kas piesaista ar gleznainiem skatiem,  skaidru ūdeni un atpūtas iespējām. Atpūtas vieta „Ķīši” piedāvā izbaudīt neatkārtojamu dabas skaistumu un Zvirgzda ezera burvību, kas virākkārt iemūžināta latviešu izcilās kino filmās, kā „Ezera sonāte” u.c. Piedāvājumā plašas telpas krāšņām svinībām kopā ar ģimeni vai darba kolēģiem jebkuros Jūsu svētkos. Jau vairākus gadus šī ir iecienīta vieta kāzu svinēšanai, bet klusās darba dienas ir piemērotas un iecienītas atpūtai ģimenēm ar bērniem.
Atgūt modru garu un relaksēties varat pirtiņā vai mucā ar karsto ūdeni zem zvaigžņotās debess. Savukārt kaislīgie sēņotāji ar laivu var aizairēties līdz tuvākajam mežam, bet lielā loma meklējumos gan ziemā, gan vasarā tiek gaidīti azartiskie makšķernieki.
Plašāka informācija: www.kisi.lv

 

Pilsēta pilsētā – Liepājas Karaosta
Ikviens zina, ka Liepāja ir pilsēta, kurā piedzimst vējš un ka tā ir Latvijas roka dzimtene. Tomēr Liepājas mākslinieciskās auras baudīšanas ēnā nevajadzētu atstāt arī īpašo pilsētas daļu – Karostu, ko sāka veidot 19.gadsimta beigās pēc Krievijas cara Aleksandra III pavēles.
Tā bija pilnīgi autonoma apdzīvota vieta ar savu infrastruktūru, elektrisko spēkstaciju un ūdensapgādi, baznīcu un skolām. Padomju laikā Karosta bija slēgta teritorija, kas nebija pieejama pat pašiem liepājniekiem. Kāda ir Karosta? Zinātāji teic, ka tā ir brīnumaina vieta, kur sajust aizgājušo laiku militārisma elpu un ieraudzīt kolorīto pilsētvidi, kas iedvesmo uz radošumu. Šī noteikti ir vieta, kur radīt skaistas, paradoksālas un bezgala interesantas bildes.


Mājīgas naktsmājas pašā Liepājas sirdī
Ja vēlies uzkavēties vēju pilsētā Liepājā un vēlies mājīgas naktsmājas pašā pilsētas centrā, turklāt par saprātīgu cenu, meklē viesnīcu Līva!
Viesnīca “Līva” piedāvā ekonomiskas un ērtas naktsmītnes pašā Liepājas centrā jau gandrīz 50 gadus. Pateicoties atjaunotajām telpām, bezvadu internetam visā viesnīcā un mūsdienīgai konferenču telpai, “Līva” piesaista darījumu cilvēkus,  ģimenes, kā arī romantiku mīlošus atpūtniekus.
Vairāk informācijas: www.livahotel.lv

 Vieta, kur laiks apstājas – Piena muiža
Piena muiža-Berghof ir Kurzemes sirds pērle, kas ir lieliski piemērota nesteidzīgai atpūtai. Muižas kompleksā viesi aicināti baudīt maltītes Rožu krodziņā, Spa rituālus salonā, Kungu pirtīs, aktīvu atpūtu Tenisa kortos, kā arī slaukt govi un kult sviestu Piena muzejā vai piedzīvot pirtnieka rituālu īstā lauku melnajā akmens pirtī! Bez laika izjūtas atpūtu muižā var baudīt divvientulībā vai ar ģimeni un bērniem.
Plašāka informācija www.pienamuiza.lv

 

 

 

Dodies piedzīvojumiem bagātos laivu braucienos!
Katra upe mums piedāvā savu stāstu, noslēpumu un burvību – iepazīsti Latvijas skaistākās upes un ezerus, Beaver Kanoecentra laivošanas tūrēs! Sākot ar pavasara palu ekspedīcijām un beidzot ar rudens gleznainajiem braucieniem – Beaver Kanoecentrs dodas laivu nobraucienos, kad vien var!
Kanoe laivu noma Beaver, “Jūras”, Bernāti, Nīcas pagasts, Nīcas novads, +371 26116933, www.kanoelaivunoma.lv, www.kanoecentrs.lv, info@kanoecentrs.lv
twitter.com/kanoecentrs    
draugiem.lv/www.kanoecentrs.lv/
facebook.com/BeaverCanoeKayakCenter
www.canoebeaver.com

Ventspils muzejā interesanti būs visai ģimenei
Kas ir Ventspils muzejs?! 13.gadsimta Livonijas ordeņa pils, Amatu māja, kurā darbojas senā klase, sveču darbnīca, audējas, podnieks un zāļu sieva, Piejūras brīvdabas muzejs un šaursliežu dzelzceļš, kurā jūs izvizinās divas gandrīz simtgadīgas lokomotīves un varēsiet apskatīt kādas izskatījās pagājuša gadsimta stacijas, baznīca un citas ēkas. Arī literāta Herberta Dorbes nams un dārzs ir Ventspils muzeja sastāvdaļa.
Nāciet apskatīt ekspozīcijas, izstādes, piedalīties  atraktīvās, izglītojošās programmās un dažādos pasākumos, kas piemēroti visiem vecumiem un ģimenēm. 
Vairāk informācijas: www.muzejs.ventspils.lv

 

Aizmūc no civilizācijas un baudi dabas varenumu Jūrkalnē
Vieta, kur baudīt neskartu dabu, aizmukt no civilizācijas un baudīt dabas varenumu, – tā noteikti ir Jūrkalne un slavenais Jūrklanes stāvkrasts, kas pelnīti tiek uzsaktīts par vienu no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastes vietām. Te paveras iespaidīgais stāvkrasts (20m), no kura uz pludmali ved speciāli veidotas kāpnes, kas jau vairākkārt atjaunotas, jo spēcīgu vētru laikā tās nopostītas. Te vari nodoties gan mierīgai, gan aktīvai atpūtai.

 

 

Viss, kas vajadzīgs labai atpūtai – Īvandes muižā 
„Īvandes muiža” piedāvā jauniešu hosteļa tipa naktsmītnes (līdz 100 vietām) ļoti skaistā vidē par zemām cenām. Muižā ir banketu zāles svinībām, kāzām, semināriem, konferencēm… Sporta zāle basketbolam, futbolam, volejbolam, galda tenisam, labi trenažierieri. Pirts ar ūdens baļļu. Sporta laukums lielām masu sporta spēlēm, korporatīviem pasākumiem,  bērnu rotaļu laukums, telšu vietas, ugunskura un piknika vietas. Pastaigu taka un parks, kā arī unikāls objekts – lielākā Baltijas baltegle – tieši pie mums!
Vairāk informācijaswww.ivandesmuiza.viss.lv

 

 

Vienīgais īstais ķīniešu restorāns Liepājā – Ginger
Ķīniešu virtuve ir pasaulē plaši pazīstama un ļoti populāra tās daudzveidīgo un veselīgo ēdienu dēļ. Šogad vienīgais īstais ķīniešu restorāns Liepājā “Ginger” svinēs savas pastāvēšanas 5.gadadienu. Te vari nobaudīt autentisku ķīniešu ēdienu saldi, skābi, asās un maigās garšas harmoniju. Vasarā varēsi baudīt ēdienu āra terasē. Piedāvājumā visdažādākie suši. Vari ēst uz vietas, vai pasūtīt līdznešanai. Te vari rīkot arī svinības un banketus. Demokrātiskas cenas un lielas porcijas.
Vairāk informācijas: www.ginger.lv un facebook.com/pages/Ķīniešu-virtuveSuši-bārs-Ginger/

 

 

Atpūta brīvdienu mājā DZINTARA PIRTS
Brīvdienu māja atrodas 14 km no Kuldīgas, Vilgālē (Kurmāles pagastā), skaistā Vilgāles ezera krastā. Viesiem tiek piedāvāta zāle atpūtas pasākumu organizēšanai,  neliela virtuve maltītes pagatavošanai, pirts (pirts slotas un pirtnieka pakalpojumi), dušas un baseins.
Piedāvājam nakšņošanu mājīgās istabās (20 gultas vietas). Ir autostāvlaukums un telšu vietas.
Piedāvājumā:
1.    Visa kompleksa izīrēšana
2.    Visa kompleksa izīrēšana (izņemot nakšņošanu)
3.    Zāle + virtuve (zāle paredzēta  20-40 cilvēku atpūtai)
4.  Pirts (pirtnieka pakalpojumi; pirts slotas) + duša + baseins
5.    Istaba ar 4 gultas vietām
Sīkāka informācija pa tālruni 29127529 vai rakstot uz dzintarapirts@inbox.lx

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu