Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Alkohola riski sievietēm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ievietes ir mazāk aizsargātas no alkohola sekām, nekā vīrieši, pat ja viņas alkoholu lieto daudz mazākās devās. Dzeršana var izraisīt paaugstinātu risku veselībai, piemēram, aknu slimības, smadzeņu bojājumus, un krūts vēzi.

Sievietes bauda alkoholu dažādu iemeslu dēļ – lai svinētu īpašu gadījumu, lai justos sabiedriskākas, vai vienkārši atpūstos kopā ar ģimeni un draugiem. Lai gan daudzas spēj dzert atbildīgi, alkohola lietošana rada risku visām sievietēm.
Sievietēm alkohola izraisītās sekas un slimības var attīstīties ātrāk nekā vīriešiem. Alkohols bieži tiek lietots, lai novērstu kādas problēmas – depresiju, trauksmi, stresu vai citas emocionālas grūtības.

Sievietēm, kas dzer vairāk nekā vidēju alkohola daudzumu (vairāk par 7 dzērieniem nedēļā) ir paaugstināts risks nokļūt auto avārijā vai gūt citu traumatisku traumu, vai vēža, hipertonijas, triekas, un pašnāvības risks.

Sievietes, kas ir atkarīgas no alkohola, ir neaizsargātākas nekā vīrieši:
 – Aknu slimības. Sievietēm ir lielāks risks saslimt ar aknu slimībām, piemēram, hepatītu un ir lielāka iespēja nomirt no aknu cirozes.
 – Smadzeņu bojājumi. Sievietes biežāk nekā vīrieši cieš no alkohola izraisītiem smadzeņu bojājumiem, piemēram, garīgo funkciju zuduma un samazināta smadzeņu izmēra.

Salīdzinot ar sievietēm, kas nedzer vai kas dzer ar mēru, sievietēm, kas dzer stipri vairāk ir arī paaugstināts risks uz:
Osteoporozi
Kritieniem un gūžas lūzumu
Priekšlaicīgu menopauzi
Neauglību un spontāno abortu
Augstu asinsspiedienu un sirds slimībām

Alkohols un krūts vēzis
Alkohols arī var paaugstināt sievietes izredzes saslimt ar krūts vēzi. Katri papildus 10 g alkohola(apmēram ceturtdaļa vīna gāzes) dienā, palielina relatīvo risku saslimt ar krūts vēzi aptuveni par 10%.

Sociālie pavedieni sāk izbalēt
Vēsturiski, sievietēm ir tendence just lielāku kaunu par dzeršanu un piedzeršanos, nekā vīriešiem, bet šķiet, ka starp jaunākām sievietēm, šādi aizspriedumi sāk nedaudz izzust. Kaut arī vīrieši vēl joprojām dzer biežāk, arī sievietēm iedzeršana kļūst biežāka, nekā tas bija agrāk.

Ja runājam par jaunām sievietēm, šī tendences ir satraucoša, ņemot vērā, ka pārmērīga alkohola lietošana ne tikai nes veselības risku gan vīriešiem, gan sievietēm, bet arī palielina iespēju nevēlamiem un neplānotiem seksuāliem sakariem Sievietēm ir risks, ka iestāsies neplānota grūtniecība un, gan vīriešiem, gan sievietēm, ir risks saslimt ar seksuāli transmisīvajām slimībām.

Daudzums, kas nebūtu kaitīgs un ko sieviete varētu atļauties ir atkarīgs no dažādiem faktoriem:
Viņas svara un veselības
Personīgās ģenētikas
Ēšanas paradumiem
Viņas vecuma

Daži eksperti uzskata, ka sievietes, kas dzer kaut vienu alkoholisko dzērienu dienā var pakļaut sevi veselības problēmām. Sievietēm ir lielāks risks kļūt atkarīgām, tāpēc pat mērena iedzeršana ir riskanta. Tas jo īpaši attiecas uz vecāka gadagājuma sievietēm.

Dzeršanai grūtniecības laikā – nē
Alkohola lietošanas grūtniecības laikā, var izraisīt virkni fizisko un garīgo iedzimto defektu.
Jebkurš alkohola veids, jebkurā daudzumā var kaitēt auglim, īpaši grūtniecības pirmajā un otrajā trimestrī. Ārsti iesaka sievietēm izvairīties no alkohola lietošanas grūtniecības laikā.

Riski, kas apdraud atvases:
– Zems dzimšanas svars
– Sejas anomālijas
– Ēšanas un gulēšanas problēmas 
– Mācīšanās grūtības
– Uzvedības problēmas

Sievietes un dzeršanas problēma:
Īpaši nevēlas būt marķētas kā alkoholiķes
Biežāk dēvē savas problēmas kā depresiju, trauksmi, vai ģimenes nepatikšanas
Kautrējas no ārstniecības programmām, kas īpaši paredzētas, lai risinātu alkohola problēmas

Dalīties.

Atstāt Ziņu