Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Āderes- labāk no tām izvairīties

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Āderes tiek skaidrotas ar plaisām zemes garozā. Pa šīm plaisām no zemes dzīlēm izplūst starojums, kuru arī rīkstnieki spēj sajust. Lai noteiktu āderes nav būtiski, vai atrodamies deviņstāvu mājas augšējā stāva dzīvoklī vai lauku sētas pagalmā.

Ir divu veidu āderes – uguns un ūdens. Visvairāk runāts tiek tieši par ūdens āderēm, to starojumu un iedarbību uz dzīvnieku un augu valsti. Retāk dzirdēts par uguns āderēm, bet arī tām ir liela ietekme uz cilvēku un visu tam apkārt.

Ūdens āderes – kaitīgas zīdītājiem un cilvēkiem
Uz ūdens āderēm tiek raktas akas, dīķi, baseini, stādīt koki un augi, kuri mīl šādas vietas, bet maksimāli izvairoties tādās vietās iekārtot guļvietu vai atpūtas stūrīti.

Āderes ietekmē visu dzīvo, ir dzīvnieki, kuriem patīk tieši āderu krustpunkti un viņi labprāt tur izvēlas guļvietu un gūst no tām spēku, piemēram, kaķis. Arī tādi mošķi kā odi labprātāk uzturas āderu krustpunktos, rāpuļiem un putniem arī tādas vietas patīk. Savukārt suns negulēs uz āderēm un vienmēr izvēlēsies no tām brīvu vietu. Visiem zīdītājiem vispār ir kaitīgs ūdens āderu starojums, izņemot kaķi.

Daudzi augi ar darīs visu, lai izvairītos no augšanas uz āderēm, ar savu sakņu sistēmu vai stumbru izliecoties no āderēm brīvā vietā. Augļkokiem nepatīk āderes, tāpat arī bērziem, liepām, ceriņiem. Piemēram, lazdas, plūmes kā reiz vēlams stādīt tieši uz āderēm – dos ražu un labi augs. Labi šādās vietās jūtas augi, kuri mīl mitrumu – nātres, papardes, strutenes, no kokiem – ievas, alkšņi, apses, ķirši, ozoli.

Cilvēkam āderes izraisa veselības pasliktināšanos, morālu un fizisku nogurumu. Ilgstoši atrodoties āderu starojumā (guļot vai strādājot uz tās), var rasties problēmas ar seksuālo dzīvi, mocīt bezmiegs vai murgi, sāpēt galva, rasties migrēna. Bērni ir nemierīgi, bieži mostas, raud un slimo.
Tas gan nenotiks uzreiz. Lai rastos jūtamas pārmaiņas organismā, jāpaiet laikam. Vājākam organismam āderu iedarbības sekas var būt jūtamas apmēram pēc vien līdz trim mēnešiem, stiprākam – pēc vairākiem gadiem. Taču, atrodies nepārtrauktā āderu starojuma ietekmē, diskomforts būs jūtams jau pēc vidēji 8 stundām, līdz ar to svarīgi izvēlēties gulēšanas vietu.

Mazināt āderu ietekmi uz mūsu veselību visefektīvāk varam, ja no tām izvairāmies. Izsaucot zinošu rīkstnieku uz mājām, lai noteiktu, kā pareizāk veikt mājas vai dzīvokļa iekārtošanu. 
Bieži tiek runāts par līdzekļiem, kas nobīda starojumu, piemēram, līdakastes un citi telpaugi. Tomēr, kā uzsver rīkstnieki, ir pierādīts, ka šādi “āderu nobīdītāji” tikai izkropļo rādījumus un āderu ietekme nemaz netiek mazināta.

Varam mēģināt arī paši noteikt āderu atrašanās vietu, bet ne katram tas izdosies uzreiz. Ikviens šo prasmi var attīstīt trenējoties – jūtīgākie spēs ātrāk sajust, citiem būs ilgāk jāpamācās. Ūdens āderes visvieglāk ir noteikt ar vara rīkstīti, tomēr pirms ķerties pie pašdarbības sākumā to der pamācīties no zinoša cilvēka.

Labās uguns āderes
Uguns āderes atrodas vietās, kur ir zemes lūzumi un plaisas. Uguns āderu krustpunktos cilvēks labi jūtas,  viegli sakārto domas, rada jaunas idejas, gūst enerģiju jauniem darbiem. Šādās vietās cilvēki var atbrīvoties no senām hroniskām kaitēm.

Uguns āderes var atrast vadoties pēc izjūtām, turot roku virs zemes vai atrodoties noteiktā vietā, iespējams izjust enerģijas pieplūdumu, pacilātību, patīkamu siltumu. Dažreiz ziemā, nokļūstot šādā vietā, rodas siltuma sajūta. Starp dziedniekiem un zintniekiem pastāv ideja, ka uguns āderes ir pozitīvs torsionu lauks. Vēl tiek minēts, ka uz uguns āderēm varētu būt rūdas iegulas.

Uguns āderes ir labvēlīgas visam dzīvajam – cilvēkiem, dzīvniekiem, augiem. Augi šādās vietās ilgāk saglabā savu zaļumu rudenī, dod bagātīgāku ražu un ir krāšņāki pēc skata. Dažkārt tiek ieteikts slimniekiem doties ārstēties uz vietām, kur ir uguns āderu krustpunkti, jo tas palīdz atgūt zaudētos spēkus un ātrāk atgūt veselību. Viena no spēcīgākajām šādām vietām Latvijā ir Valmieras rajonā Zilajā kalnā.

Senlatvieši izmantoja visas dabas sniegtās enerģijas, ja uz ūdens āderēm raka akas, tad uz uguns āderēm cēla krāsnis un dūmvadus, tādējādi parūpējoties par ugunsdrošību.
Uz uguns āderēm tika celtas arī svētnīcas, altāri, papildus gūstot pozitīvo starojumu gan savu, gan mājlopu, gan saimniecības veselīgai attīstībai un pasargājoties no negācijām no skauģiem, burvjiem, raganām.

Kā jebkuru bioenerģijas starojumu arī uguns āderu radītos starojumu var virzīt sev vēlamā virzienā izmantojot dažādus paņēmienus, piemēram – izveidojot ģeometriksas figūras, populārākais paņēmiens ir akmens krāvumi, tādā veidā gan pastiprinot, gan nobīdot pozitīvo enerģiju vēlamā virzienā ar akmeņu palīdzību.

Konsultējuši rīkstnieki Maija un Jānis Reinoldi

.

Dalīties.

6 komentāru

  1. Lai par āderēm visu noskaidrotu šo sestdien būs Lijas Bērziņas lekcija Rīgā. Pati jau esmu pieteikusies un noteikti iesaku. Lija ir ļoti respektējama rīkstniece turklāt arī ar zinātnisko grādu. Organizē "Jauni Rakursi".<br><br>Interesants raksts. It ka jau, protams, katrs tās āderes pats var noteikt, bet gribētos arī kādu padziļinātu info par to, ko tad lai dara, kad āderes noteiktas. Tāpēc priecājos, ka tiek rīkotas tikšanās ar sava amata pratējiem. 🙂 Paldies par rakstu! Par uguns āderēm gan neko līdz šim nezināju!

  2. cik tāda lieta maksā? es kā reiz meklēju labu rīkstnieku, mums ļoti slikti guļās, gribētos pārbaudīt un izdomāt ko darīt tālāk. nebūtu slikti uzzināt, vai ir arī labvēlīgās āderes mūsu mājās 🙂

  3. Patiesībā baigi labi jau pēc kaķa var noteikt. Kur viņš visvairāk guļ, tur arī ir ādere. Arī bērni īpaši jūtīgi pret āderēm, ja gultā dīvaini sagriezušies, jāpaskatās, ka nav galvgalī ādere. Paziņai taisīja āderu noteikšanu pirms pāris gadiem, 20 lati bija jāsamaksā.

  4. Annija to Ritux on

    nu man tā arī izskatās, ka guļam uz āderēm, bet tādēļ gribu noteikt, kur gulēt, jo pēc kaķa un bērna zinu, kur negulēt :))

  5. Tas viss jau sen zināms,bet,kā cīnīties ar āderēm,ja vienistabas dzīvoklis un vietas gultai citur nav??????

Atstāt Ziņu