Vārda dienu svin: Daila, Veronika, Dominiks

5 mammu tipi: Kāda mamma esi tu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

atra mamma ir savādāka un katram bērnam tieši viņa mamma ir vismīļākā un labākā. Piedāvājam nelielu ieskatu piecos mammu tipos.

Māte perfekcioniste
Parasti ieturēta, bailīga un noraizējusies sieviete, kurai ļoti svarīgs ir izskats. Viņas bērni mēdz būt pārāk kritiski pret sevi, jūtas nepietiekami un emocionāli tukši.

Stiprās puses:
Tev ir spēcīga attiecību izjūta, tu esi atbildīga un uzticama. Tu novērtē cītīgu strādāšanu un neatlaidību, kā galvenās rakstura īpašības.

Emocionālais mantojums: Tev vienmēr liekas, ka citu viedoklis ir daudz svarīgāks par savu. Tev bieži ir pastiprināta sajūta, ka visa pasaule vēro un vērtē tevi.

Neprognozējamā māte
Nemierīga, dusmīga, pārāk emocionāla, viņas izturēšanās bieži vien atkarīga no noskaņojuma. Šis tips ir vishaotiskākais. Viņa rada problēmas savā prātā, un caur savām emocijām un attiecībām, nodod tās tālāk saviem bērniem.

Stiprās puses: Piemīt izpratne par cilvēkiem un spēja būt līdzjūtīgai. Bieži vien piedāvā emocionālu atbalstu kolēģiem, draugiem un ģimenei.

Emocionālais mantojums: Izaugusi ar iesakņojušos nepieciešamību rūpēties par cilvēkiem un viņu emocionālajiem jautājumiem, kas var mīties ar tādām emocijām kā dusmas, trauksme un depresija.

Māte – labākais draugs
Viņai patīk audzināt bērnus vienlīdzībā, lai izvairītos no atbildības, nosakot robežas. Bieži vien šī īpašība var atstāt arī bērnu bez uzmanības, kādu parasti tam sniedz tieši māte.


Stiprās puses:
Tu saproti, cik svarīgas ir robežas starp vecākiem, bērniem, kolēģiem un ģimeni. Tu bieži uzņemies vadību un atbildību.

Emocionālais mantojums: Tu varētu justies emocionāli atstāta novārtā ar bailēm no noraidījuma. Tev ir tendence būt neapmierinātai, nemīlētai un nenovērtētai.

„Es pirmajā vietā” – māte
Viņa nevar uztvert savu bērnu kā atsevišķu indivīdu, un mēdz būt egoistiska un nedroša. Viņu pēcnācēji jau no agra vecuma mācīsies, ka viņu uzdevums ir padarīt savu māti gaišāku.

Stiprās puses: Tu ļoti labi atbalsti citus, un esi intuitīva. Tu esi lojāla, atbalstoša, un spēj novērtēt citu cilvēku vajadzības un risināt problēmas.

Emocionālais mantojums: Tu šaubies par savām lēmumu pieņemšanas spējām. Tev ir grūti uzticēt savas jūtas un brīvi runāt par jebkuru jautājumu.

Māte pilnība
Šī māte apvieno labākos elementus no pārājiem četriem tipiem. Emocionāli stabila, redz savu bērnu kā indivīdu un palīdz tam sasniegt savu neatkarību.

Stiprās puses: Tā kā tu jūties mīlēta un saprasta, tu vari uzņemties risku, un uzsākt attiecības bez bailēm no noraidījuma.

Emocionālais mantojums: Tu spēj saprast, kādas ir citu cilvēku perspektīvas. Tu esi pietiekami neatkarīga un nejūties emocionāli piesaistīta kādam, pat savai mātei.

                                                   
LASI VĒL!

Ar mammām ne vienmēr ir viegli

Vai ar mammu varu runāt par pilnīgi visu? Vai mamma kādā veidā kontrolē tavu dzīvi? Vai esi atklāta ar mammu? Droši vien mums katrai, patiesībā ir daudz jautājumu, par ko aizdomāties… Lai cik mūsu mammas mums ir mīļas un dārgas, ir situācijas, kad nevaram īsti saprasties. Piedāvājam apskatīt divas šādas situācijas, kā arī meklējam atbildes uz tām.

>>>


Dalīties.

2 komentāru

  1. Es arī esmu mamma, jauka mīļa, es nekad savai 9 gadus vecajai meitiņai nelieku pārpūlēties, es viņai pērku to ko viņa grib, tikai ar 1 noteikumu; MĀCIES!<br>Viņai šobrīd nav bijusi atdzīme zemāk par 8, viņa cenšās! Un re mana audzināšana ir laba!

Atstāt Ziņu