Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita

4 dienas Igaunijā. Ceļojuma piezīmes. 3.daļa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

edomājieties- četras dienas, piepildītas jauniem iespaidiem un piedzīvojumiem, relaksējošām un dziedinošām procedūrām. Izklausās vilinoši, vai ne? Ne vienmēr ir jādodas tālu, lai izjustu īstena ceļojuma garšu. „Visit Estonia” atpūtas brauciena „ Health & Wellness” ietvaros rudens noslēgumā pabiju tepat kaimiņos – Igaunijā. Dalīšos savos iespaidos ar jums, Sievietespasaule.lv lasītājas, jo esmu pārliecināta, ka šāds brauciens ir jāizmēģina ikvienai. Nav svarīgi vai dodaties atpūsties nedēļas nogalē vai izbaudīsiet veselu atvaļinājuma nedēļu, jūs būsiet labi atpūtušās un iepazinušas kaimiņu zemi Igauniju pavisam citās noskaņās.

Ceļojuma iepriekšējo dienu aprakstus lasi šeit:
1. diena: lauku „brančs”, Pērnavas vecpilsēta un ūdens parks
2.diena: krio sauna, strausu ferma Muhu salā  un kadiķu masāža

3.diena: Sāremā sala, kadiķu paradīze
Atpūtas brauciena trešā diena pilnībā tika nodota Sāremā salas rīcībā, lai iepazītu salas dabu, cilvēkus un ievērojamākās vietas. Tikai sagadījās, ka vienā no aktīvākajām brauciena dienām, kad daudz laika plānojām pavadīt ejot kājām, mūs  pārsteidza lietus, drēgnums un ļoti stiprs vējš. Taču ja ņem vērā, ka atradāmies uz salas, kuru no visām pusēm apskalo jūra, laikam jau nekā neparasta tur nav.  Līdz pirmajai pieturas vietai, Leedri ciematam no omulīgā „Grand Rose SPA” viesnīcas numuriņa, bija jābrauc paprāvs gabals.  Ceļā mani nebeidza pārsteigt mūžīgās kadiķu audzes, kuras kā nezāles bija nosējušas visu ceļmalu. Latvijā tik zinātājs mežā kadiķi bez pūlēm atradīs, bet te- Sāremā tie aug griezdamies. Arī paši sāremieši ļoti labi zin, kā šo dabas dāvanu izmantot, lai kaites ārstētu un našķotos. 
Obru ciematiņā mūs sagaidīja divas smaidīgas saimnieces, kuras cienāja ar kadiķu sīrupu un uzlējumiem. Tādu kārtīgu uzlējumu, kas palīdzēs pret dažādām kaitēm vāra vairākas dienas.  Savukārt kadiķu sīrups garšoja gluži kā mans iemīļotais kļavu sīrups. Žēl ka nesnāca nevienu burciņu paņemt līdz uz mājām. Es jau biju iztēlojusies svētdienas brokastu ainu, kā uzleju sīrupu uz tikko ceptām pankūkām un tās noteikti garšotu debešķīgi.


“Latvijā tik zinātājs mežā kadiķi bez pūlēm atradīs, bet te, Sāremā, tie aug griezdamies. Arī paši sāremieši ļoti labi zin, kā šo dabas dāvanu izmantot, lai kaites ārstētu un našķotos.”

Nākamais galamērķis – Vislandi nacionālais parks.
Vislandi parka teritorijā atradodas Loonas muižas komplekss. Muižai ir gara un interesanta vēsture, runā, ka muižas ēka celta uz senas vasaļu pils pamatiem. Mūsdienās muiža pilda viesu nama pakalpojumus un tajā ir ierīkota skaista ēdamzāle, kurā arī es baudīju gardas jūras veltes un kamas desertu. Starp citu, šī brauciena laikā esmu nobaudījuši dažādus gardus saldos ēdienus, kuru sastāvdaļā ir izmantota kama. Iepriekš esmu mēģinājusi kamu lietot uzturā tikai ar jogurtu, kas manām garšas kārpiņām ne īpaši iepatikās. Taču kādu no šiem desertiem, kurus baudīju Igaunijā, es noteikti pagatavošu drīzumā arī Latvijā un ar recepti padalīšos arī ar Sievietes Pasaule lasītājām.

“Vislandi parka teritorijā atradodas Loonas muižas komplekss. Muižai ir gara un interesanta vēsture, runā, ka muižas ēka celta uz senas vasaļu pils pamatiem.”

Bija jau vēla pēcpusdiena, kad atvadījos no Sāremā salas, lai ar prāmi dotos atpakaļ uz Igauniju, tālāk uz Hāpsalu pilsētu. Manas pēdējās nakstmājas Igaunijā, pirms došanās mājup, bija viesnīca „Fra Mare SPA”.  Viesnīca atrodas pie jūras, priežu meža ielokā, turklāt līdz Hāpsalu pilsētai ir iespējams aiziet ar kājām vai aizbraukt ar velosipēdu, jo ir izveidoti daudz un dažādi veloceliņi.  Viesnīca atrodas patiešām skaistā vietā, lai atpūstos no pilsētas kņadas un relaksētos.  SPA kompleksā tiek piedāvātas dažādas ārstieciskās un skaistuma procedūras, saunu komplekss, baseins ar jūras ūdeni un burbuļļvanna. Ceļš no Sāremā salas līdz Hāpsalu pilsētai bija ļoti garš, tāpēc „Fra Mare SPA” ieradāmies diezgan pavēlu. Aši nolikuši mantas viesnīcas numuriņos devāmies uz pilsētu, lai vakariņotu „Hapsal Ditrich”. Šī kafejnīca-restorāns atrodas Hāpsalu vecpilsētas sirdī un ir pazīstama kā senās Dītrihu ģimenes kafejnīcas tradīciju turpinātāja.  Kafejnīcai ir ļoti mūsdienīgs dizains ar savu odziņu – senās Dītrihu ģimenes fotogrāfijām pie sienām.  Bija parasts darba dienas vakars, taču mūsu ausis priecēja dzīvā mūzika un ļoti jauka atmosfēra. Man ļoti patika veids, kā tika servēti ēdieni, kuri pielāgoti sezonas aktuālajiem produktiem. „Hapsal Ditrich” ir īstā vieta saudummīļiem, jo kafejnīcas vitrīnās uz apmeklētājiem kārdinoši lūkojās dažnedažādas tortes un kūkas. 

Kafejnīca-restorāns „Hapsal Ditrich” atrodas Hāpsalu vecpilsētas sirdī un ir pazīstama kā senās Dītrihu ģimenes kafejnīcas tradīciju turpinātāja.”

Atgriezusies viesnīcā es tupināju savu brauciena laikā aizsākto tradīciju, pirts kompleksa apmeklējumu pirms nakstsmiera. Ļoti patika āra baseina peldes brīvā dabā un telpa ar mūzikas terapiju, kas lika aizmirsties no visa un būt kaut kur tālu, tālu…
Mums bija dota iespēja iepazīties ar „Fra Mare SPA” kompleksa plašo piedāvājumu un varu teikt, ka šī ir lieliska vieta atpūtai jebkurā gadalaikā. Padomāts arī par ģimenēm, piedāvājot apmesties ērtos ģimenes numuriņos.  Bērniem ir spēļu istaba un rotaļu laukums jūras krastā. Savukārt mammas ar tētiem agrā rīta stundā var pārbaudīt savu izturību un doties izvingroties pie jūras, kopā ar trenerīti. Pārbaudīt izturību saku tādēļ, ka šīs nodarbības notiek cauru gadu un neatkarīgi no laika apstākļiem.

“Ļoti patika āra baseina peldes brīvā dabā un telpa ar mūzikas terapiju, kas lika aizmirsties no visa un būt kaut kur tālu, tālu…”


4.diena:
Dūņu procedūra un mājupceļš
Brīnisķīgā atpūtas brauciena pēdējās dienas rītā palutināju sevi un kārtīgi izgulējos, lai gan iepriekšējā vakarā biju apņēmības pilna celties agri, lai pagūtu rīta peldes viesnīcas „Fra Mare Thalasso SPA”  baseinā.  9:40 bija paredzēta dūņu procedūra, bet jau 12:00 došanās uz lidostu. Šo pēdējo ceļojuma dienu gribēju aizvadīt mierīgi, bez steigas. Tāpēc izbaudīju ikkatru mirkli. Jāsaka, ka nekad iepriekš nebiju bijusi uz dūņu procedūrām, tāpēc par procedūru neko nezināju. Tas bija ļoti interesanti – sākotnēji mani uzsēdināja uz galda, kurā ieklātas plēves, pēc tam aplēja ar biezu, siltu dūņu masu, ar kuru iesmērēja  visu ķermeni, izņemot sirds rajonu. Tad es nogūlos un mani ievīstīja plēvēs un vilnas segās. Tādai- kā kokonā ievīstītam kāpuriņam, man bija jāguļ 20 minūtes. Sajūtas bija dīvainas, taču patīkamas, ķermenis atkl relaksējās un es iemigu.

“Turklāt no kokona es tiešām izlīdu ārā kā tauriņš- āda bija zīdaina, veselīgi sārta un mīksta kā mazulim. Efektu es jūtu vēl joprojām, lai gan ir pagājušas vairākas nedēļas! “

Procedūras māsiņa mani pamodināja, apvaicājoties, kā jūtos un iedodot lielas, gumijas čības, lai dodos mazgāties. Pēc dūņu procedūras, lai āda saglabātu ilgāku efektu, nedrīkstmazgāties ne ar ko citu, tikai tīru ūdeni. Sākotnēji tas mani baidīja, jo biju iedomājusies, ka dūņām būs diezgan stiprs, specifisks aromāts, līdz ar to arī es odīšu ne pārāk labi. Tomēr tik traki nebija. Turklāt no kokona es tiešām izlīdu ārā kā tauriņš- āda bija zīdaina, veselīgi sārta un mīksta kā mazulim. Efektu es jūtu vēl joprojām, lai gan ir pagājušas vairākas nedēļas! 

Pirms došanās ceļā uz lidostu, es izgāju pastaigāties gar jūru un ieelpot svaigo priežu meža gaisu. Laiks bija silts un nekas neliecināja par to, ka pēc mēneša gaidāmi Ziemassvētki. Es zināju tikai to, ka šajā vietā noteikti atgriezīšos atkal. Šis bija pavisam citādāku iespaidu Igaunijas ceļojums un varu teikt, ka man- mīļākais! Iepriekš Igaunijā esmu bijusi vairākkārt, taču tik daudz pozitīvu un atvērtu cilvēku, interesantu vietu un brīnišķīgas atpūtas vien 4 dienu garumā es nebiju izbaudījusi!  

Nav nepieciešams tērēt lielu naudu, lai dotos uz kūrortiem siltajās zemās. Arī mūsu kaimiņu valstī Igaunijā ir burvīgi SPA kūrorti un ūdens atrakciju parki. Turklāt tur tiek piedāvātas tik daudz tūrisma programmas,arī atpūtai  kopā ar bērniem! Apmeklē „VisitEstonia” lapu un atrodi sev vispiemērotāko veidu, kā vēlies atpūsties Igaunijā! Iespējas ir daudz un padomāts ir par visiem!
Saku lielu paldies Visit Estonia, kas ļāva man par to pārliecināties pašai savām acīm!

Ceļojuma izdevumus sedza Visit Estonia

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu