Vārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

11 kļūdas, ko sievietes pieļauj pusmūžā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

merikāniete, sociālantropoloģe Barbara Grufermane sarakstījusi rokasgrāmatu “Labākais pēc 50: stils, sekss, veselība, nauda un daudz kas cits” (Best of Everything After 50: The Experts’ Guide to Style, Sex, Health, Money and More ), kas laista klajā šī gada vasaras sākumā. Grāmatas autorei pašai ir pāri 50 un viņa jūtas lieliski. Šīs ir viņas nosauktās 11 kļūdas, ko sievietes mēdz visbiežāk pieļaut pusmūžā.

1. kļūda: Neaptvert, ka ir jāmainās

Lielākā kļūda, ko sievietes pieļauj, ir nekā nedarīšana. Matu sakārtojums, apģērbs, meikaps, kas piestāvēja 20 un 30 gadu vecumā, kļūstot vecākai bieži vien vairs neizskatīsies tik labi.

Ja sieviete vēlas novecot graciozi, viņai nepieciešamas pārmaiņas.

“Daudzas sievietes turpina darīt tās pašas lietas, ko darījušas jau desmitiem gadu, taču tas pārsvarā vairs nestrādā un pat neglaimo sievietēm pēc 50 gadiem. Viņas bieži neaptver, ka pieļauj kļūdas. Tātad svarīgākais ir uzzināt, kādas šīs kļūdas mēdz būt, pirms vēl tās ir notikušas,” teikusi Barbara  Grufermane.                    

2.kļūda: Pārāk maz laika/ naudas tērēšana apģērba iegādei

Laiki, kad no izpārdošanas kastēm varēja izraut kādu niecīgu, pieguļošu apģērbu un izskatīties tajā fantastiski, diemžēl ir garām. Tagad jāvelta daudz vairāk laika, lai atrastu apģērbu, kas izceļ auguma efektus un mazliet notušē nevēlamās vietiņas. Protams, tas jebkurā vecumā ir izaicinājums atrast apģērbu, kas izceļ auguma skaistumu, tomēr pusmūžā tas ir nedaudz grūtāk.

3. kļūda: Salīdzināšana no sērijas “Kad man bija 20…”
Viena no biežākajām kļūdām ir ieslīgšana skumjās un pat depresijā, skatoties uz savām jaunības dienas bildēm. Sievietei nav jāmēģina pusmūžā izskatīties tāpat kā savos 20 vai 30 gados, jāapzinās, ka katram vecumam savs šarms. Foto albumus uztver tikai kā jaukas atmiņas. Galu galā mērķis ir – izskatīties cik labi vien vari, būt tik veselai, cik vesela vari būt, nevis atjaunot to augumu un seju, kāds tev bija desmitiem gadu atpakaļ.

4. kļūda: Atstāt novārtā fiziskās aktivitātes

Bieži sievietes savu vecumu izmanto kā attaisnojumu, lai pārstātu vingrot (vai – lai pat nesāktu neko darīt!) Piedodiet, bet tas nav nekāds arguments. Jāizkustās par spīti muguras sāpēm un nogurumam. Vingrojumi tieši var atbrīvot no muguras sāpēm un stīvām locītavām.

Regulāras fiziskās aktivitātes ir būtiskas „zāles” pret slimībām, kas var nākt vēlāk – diabēts, osteoporoze, sirds un asinsvadu slimības utt. Ja 40 un 50 gados slinkosi un nepievērsīsi uzmanību uzturam un fiziskajām aktivitātēm, tad pieaugs risks saslimt ar kādu no šīm slimībām vēlāk uz 60 gadiem. Regulāras iziskās aktivitātes arī palīdzēs cīnīties pret svara pieagumu.

Jo vairāk kustību, jo labāk. Aktivitātes jāizvēlas pēc fiziskā stāvokļa un arī pēc patikas pret dažādiem sporta veidiem. Tagad vasarā – dodies peldēt!

Rudenī – izmēģini pilates, jogu, fitnesa zāli vai vienkārši vingro mājās!

5.kļūda: Nepietiekams miegs

Ir pagājušas tās dienas, kad varēji palikt nomodā visu nakti un no rīta iet ar spriganu soli.

Jā, arī “komplimentu” – “Tu izskaties nogurusi” dzirdi arvien biežāk.  8 stundu miegs ir svarīgs ikvienā vecumā, taču pusmūžā izgulēšanās ir jo īpaši svarīga. Neizgulēšanās var ne tikai parādīties tavā sejā, bet arī palielināt dažādu slimību risku.

 

6. kļūda: Aizmirst parūpēties par zobiem

Skaists smaids spēj nodzēst pat desmit gadus! Tāpēc neaizmirsti parūpēties par saviem zobiem.

Ideālākais variants, protams, jau no bērnu dienām ik dienas rūpēties par saviem zobiem, un regulāri apmeklēt zobārstu. Taču nekad nav pār vēlu – vienalga, kurā vecumā šobrīd esi, saņemies, noliec naudiņu un dodies pie zobārsta.

Dzelteni zobi padara cilvēku vecāku, tāpat arī tukšums mutē vietā, kur kādreiz bijis zobs.

Turklāt – ielaistas zobu un smaganu problēmas ir riskantas veselībai (tās var apdraudēt pat sirds veselību!)

 

7. kļūda: Pārcenšanās ar pretnovecošanas procedūrām

 Ļoti izplatīta problēma tieši mūsdienās, „pateicoties” slavenībām, kas paniski baidās novecot. Reti kura slavenība pusmūžā prot izskatīties graciozi un cēli.

Pirms izvēlies kādu no plastiskās ķirurģijas piedāvātajām iespējām apdomā – kas pusmūža sievietei piestāv labāk – smieklu grumbiņas vai nekustīga botoksa injekciju ietekmē sasaldēta seja.

Protams, dzīvojam 21.gadsimtā, ja ir iespējas, jāizmanto procedūras, taču atceroties teicienu – kas par daudz, tas par skādi. Kāds plakstiņš, kas nokāries virs acs, tiešām varbūt prasās pēc skalpeļa, bet vai komplektā nepieciešams palielināt lūpas, savilkt seju un vēl kaut ko nomazināt?

„Neviena grumba nekad neizskatīties nedabiska un nereāla,” saka Grufermane.

 

8.kļūda: Uzskatīt, ka pastāv kāds īpašs “matu likums”

Līdz ko pārkāp 50 gadu slieksnim, jāgriež nost mati! Nē, kas to ir sastāstījis! Nav tāda “matu likuma”, kas noteiktu, ka sievietēm pusmūžā mati nedrīkst būt pāri pleciem.

“Frizūrai, pirmkārt, jāpiestāv sievietes sejai, augumam, dzīvesveidam un jāatbilst matu veselības stāvoklim,” norāda Grufermane. Jā, parādīsies sirmie mati. Tos var nokrāsot atbilstoši krāsām, kas piestāv sejai.


9.kļūda: Nepareiza kosmētikas līdzekļu izvēle

Meikapa krāsas un zīmoli, kuri lietoti gadiem, pusmūžā var vairs neizskatīties tik labi.

Ievēro, ka tumšs meikaps sievietei var likt izskatīties vēl vecākai, kā arī nemēģini grumbas un lokus zem acīm aizkrāsot ar pūderu un tonālo krēmu kārtām. Lai iegūtu dabiskāku izskatu, krāsojoties izmanto spoguli, kas palielina attēlu un krāsojoties ievēro principu – “tikai viegls pieskāriens”, lai meikpas būtu gaišs un dabisks.


10. kļūda: Neatbilstoša krūštura valkāšana

Tas ir nenovēršami – gravitācijai ir ietekme uz mūsu ķermeņiem. Taču mūsdienās arī to, kas reiz bija tvirts un tagad ir nošļucis var kā ar burvju nūjiņu padarīt nedaudz formīgāku. Krūšturi ir īsti brīnumdari! Problēma tikai – jāizvēlas atbilstošas formas un izmēra krūšturi.

“Daudzu pusmūža sieviešu kļūda – valkāt tāda paša izmēra un formas krūšturus, kā pirms desmit gadiem, taču ar gadiem mūsu ķermenis mainās un krūtis arī. Krūšturis ir jāpielāgo krūšu formai un izmēram, jo pareizas apakšveļas izvēle var padarīt augumu vizuāli slaidāku un tvirtāku,” iesaka B.Grufermane.

 

11. kļūda: Garlaicīgas seksuālās dzīves ieviešana

Lai gan mūsdienu kultūra aktīvi izplata vēstījumu, ka seksīgs ir jauns, nav jāiekrīt šajās lamatās. Kādēļ, lai gan tikai tāpēc, ka tev ir vairāk gadu, tu tagad sāktu ar seksu nodarboties retāk, atteiktos no flirtēšanas un romantikas? Sieviete pusmūžā var justies tikpat seksīga un pārliecināta par sevi.

Seksualitāte pusmūžā ir ne tikvien iespējama, bet pat ļoti vēlama. Patīkamas sajūtas, prieks un bauda, ko sagādā sekss, uztur sievieti jaunāku un liek viņai starot.

“Sievietes pēc 50 var gūt labāko seksu viņu dzīvē. Daudzām sievietēm tikai pusmūžā pirmo reizi sekss ir prieka un baudas dēļ, nevis rezultāta (bērna) dēļ,” saka Grufermane.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu