Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

100 idejas sirsnīgām Ziemassvētku dāvanām

Pinterest LinkedIn Tumblr +


Šis ideju saraksts tiek atjaunots reizi gadā.
Pēdējo reizi atjaunots 2020. gada decembrī.

Ziemassvētkos, vai jebkuros citos svētkos, daudz būtiskāka par dāvanas naudisko vērtību ir sirsnība, ar kādu dāvana meklēta, gatavota un sajūta, ka tā radīta un piemeklēta tieši mums. Dažkārt mums tikai pietrūkst pareizās noskaņas un ierosmes, tāpēc SievietesPasaule.lv vairāku gadu garumā izveidojusi dāvanu ideju krātuvīti – 100 idejas dāvanām no sirds.
Šajā sarakstā atradīsi ne vien veikalā nopērkamu dāvanu idejas, bet arī daudz ideju pašu gatavotām dāvanām. Tāpat esam piedomājuši pie dāvanu idejām, kuru gatavošanā vari iesaistīt bērnus. Tā, lai arī bērni sajūt prieku gatavot dāvanas un dāvināt.
Un atceries, ka dāvināt var ne tikai materiālas lietas, bet arī prieku, piedzīvojumu un sirsnīgas emocijas!

Lai būtu vieglāk noorientēties plašajā ideju klāstā, saraksta sākumdaļā atradīsi universālas dāvanu idejas, kas iepriecinās kā sievietes, tā vīriešus, cik lab mīļos, tiklab – draugus un kolēģus. Tālāk esam apkopojuši:

  •  Idejas, kā uzdāvināt tik vērtīgo laiku kopā
  •  Dāvanu idejas gardēžiem un ēst gatavošanas entuziastiem
  •  Dāvanu idejas bērniem 
  •  Pašdarinātu dāvanu idejas

Lai saturīgi pavadīts laiks un īstā dāvanu ideja atrod īsto apdāvināmo!

 

Uzdāvini cepuri un atbalsti Hermani! 
Šī ir tava iespēja svētkos iepriecināt kādu sev tuvu cilvēku ar īpašu cepuri un vienlaikus paveikt labu darbu, atbalstot Hermani, jo puse no cepures cenas tiek nodota ar retu ģenētisko diagnozi KIF1A sirsgstošā Hermaņa rehabilitācijas izdevumu segšanai.
Cepures – raibas, krāsainas un vienkrāsainas, velkamas uz abām pusēm, no dāžādu sastāvu dzijām – gan pusvilnas, gan maigās merīnvilnas – adījusi Hermaņa vecmamma. Cepuru cenas – 16, 20 un 24 EUR.
Idejas autors, materiālu sagādātājs un palīgs pārdošanā – RÜ adījumi, Hermaņa tantes Rūtas personā. RÜ adījumi internetveikalā arī var iegādāties cepuri Hermaņa atbalstam.

 

Masāžas komplekts Nr.1 pasaulē no mūsu Latvijas ražotājiem Pranamat ECO
Nevienam nav noslēpums, ka šo komplektu zem savas Ziemassvētku eglītes sapņo ieraudzīt gandrīz ikviens. Masāža veselības uzlabošanai mājas apstākļos – pieejama jebkurā laikā un vietā. Ikdienas masāža ar Pranamat ECO ir vienkāršs veids, kā atjaunot enerģiju un spēku, atbrīvoties no muskuļu stīvuma, muguras sāpēm, uzlabot miegu un rūpēties par ķermeņa vispārējo labsajūtu. Ieprieciniet savus mīļos gaidāmajos svētkos, uzdāvinot veselību un labsajūtu veicinošu masāžu.

 

Dāvana stilam un veselībai – moderna termokrūze vai termopudele

Termokrūze vai termopudele – ļaus ilgāk baudīt siltu tēju vai kafiju ziemas aukstumā. Tā būs dāvana, kas aicinās biežāk padzerties vai retāk izmantot vienreiz lietojamās krūzes un pudeles. Plašs piedāvājums veikalā UDENSPUDELE.lv.

Dabīgo akmeņu un Swarovski kristālu rotas svētkiem un ikdienai

Vēlies apžilbināt? Lielā Swarovski kristālu rokassprādze tam ir kā radīta! Izvēlies savu unikālo krāsu salikumu un mirdzi. Rota būs skaists akcents pie balles kleitas.
Vai meklē īpašus auskarus dāvanai? Swarovski kristālu mirdzums apžilbinās visus. Ērti un viegli auskari būs laba ideja dāvanai svētkos.
Vai kristālu var būt par daudz? Pareizi, nevar būt! Skat, cik spoži – papildus mazie kristāli dod īpašu mirdzumu. Ja meklē īpašu kaklarotu svētkos īpašai sievietei, ieskaties! Apūko vairāk NelaGems pedāvājumu Facebook vai NelaGems mājas lapā

Dāvanu grozs veselībai un mundram garam
Glītus pītus grozus var iegādāties gan gadatirgos, gan veikalos. Liec grozā medus burciņu, dzērvenes, pudeli smiltsērkšķu sulas, upeņu ievārījumu, kādu ķiploka galviņu, čilī piparu pret vīrusiem.  Sanāks ļoti noderīga dāvana, kuras saturam tās saņēmējs noteikti atradīs praktisku pielietojumu.

 

Jautrākas dienas kopā ar vareno T-Rex

Stilīgs T-krekls ar dinozauru – viennozīmīgi patiks bērniem, bet iespējams arī viņu vecākiem. Kreklus ar vareno T-Rex dinozauru var atrast veikalā TeeREX.me

Lieliska dāvana pašizziņai un nedaudz arī nākotnes paredzēšanai
Ja zini, ka tavam apdāvināmajam interesē ezotērika un iespēja no dažādiem skatu punktiem un teorijām izzināt sevi un notikumus sev apkārt, lieliska dāvana var būt kāds no numeroloģes Līgas Elizabetes Balodes sastādītajiem numeroloģiskajiem aprakstiem. Pasūti individualizētu numeroloģisko aprakstu – personas numeroloģisko portretu, numeroloģisko prognozi gadam vai ilgākam laika periodam vai pāra saderības aprakstu, un jau pēc dažām dienām saņemt to savā e-pastā. Pēc tam tik vien būs jāizdara, kā aprakstu jāizdrukā un jānoformē kā skaistu dāvanu!

Skaists pieturas punkts ikdienai, lietu kārtībai un iedvesmai
Labs plānotājs noder vienmēr! OH MY DAYS! dizaina plānotājs būs piemērots tiem, kam patīk vienkāršas, pārdomātas un vienlaikus gaumīgas lietas. Plānotājs ir veidots tā, lai tajā nebūtu nekas lieks, bet tomēr tas liktos gana interesants un acīm tīkams. Īpaša tā pievienotā vērtība ir personīgās izaugsmes treneres Evijas Šaltes Novickas ikmēneša iedvesmas padomi.
Plānotājs pieejams ar cietajiem vākiem un 4 vāka dizainiem, piemērotiem gan sievietēm, gan vīriešiem. Komplektā aizmugurējā kabatiņa, grāmatzīme, pierakstu lapas un uzlīmes interesantākām iekšlapām.
Ja meklē ko vienkāršu, bet ar odziņu – šī būs labākā dāvanas izvēle.

Meklē: www.ohmydays.lvwww.facebook.com/ohmydaysplanotajs/

Latvijā ražotas dizaina lietas
Dāvanu karte Latvijas ražotāju dizaina lietām – iespēja atbalstīt vietējos ražotājus, kā arī iespēja dāvanas saņēmējam pašam izvēlēties, ko iegādāties. Izvēlēties varēs stilīgus vai gaumīgus apģērbus bērniem un pieagušajiem un dažādas interjera lietas. Šo piedāvājumu nodrošina pašmāju uzņēmums FromMe.lv ar savu dāvanu karti Ražots Latvijā.

 
 

Personalizēts zīmogs – lieliska dāvana svētkos!
Ja tavā apsveicamo sarakstā ir kāds „grāmatu tārps” vai tāds esi tu pats, šī dāvana ir kā radīta jums! Vai pazīsti sajūtu, kad kādai mīļai grāmatai no tava grāmatu plaukta „pieaugušas kājas”? Varbūt iedevi to mammai, bet varbūt aizdevi draudzenei… Nu ir iespēja piešķirt katrai grāmatai savu personīgo zīmogu! 

Ievas Gaines stikla trauki – katrs ar savu īpašu stāstu un izcelsmi
Šis ir produkts, kam piemīt savs raksturs, vārda vistiešākajā nozīmē. Tie ir stikla trauki, ko var izmantot visdažādākajos veidos, tik tāl, cik sniedzas pašu izdomas robežas. Trauki tiek gatavoti no stikla, kas reiz kalpojis siltumnīcām, ir izņemti no vecmammas vecās sekcijas vai vienkāršas loga rūts – katrs ar savu stāstu un izcelsmi. Tehniskais izpildījums, kas iekļauj sevī stikla kausēšanu augstā temperatūrā, ļauj katram traukam būt unikālam un neatkārtojamam. 100% roku darbs.
Stikla mākslinieces Ievas Gaines darinātos stikla traukus var iegādāties, iepriekš sazinoties, mākslinieces darbnīcā Kr. Valdemāra ielā 87-17. Iespējams veikt arī individuālus pasūtījumus! Vairāk – rakstot animavitrum.studio@gmail.com vai zvanot +371 28341921. Seko Ievas Gaines Facebook lapai un Anima Vitrum Glass Studio Instagram kontam. 

Īpaša labo domu krūze
Pat tik noderīgu lietu kā krūzi, vari padarīt par īpašu un sirsnīgu dāvanu, kas visu atlikušo gadu un vēl ilgāk tās saņēmējam var kalpot par iedvesmas avotu. Šeit vari aplūkot tikai dažas iedvesmojošas krūžu apdrukas idejas.

“Dzīvs” bilžu albums vai fotogrāmata
Mūsdienu digitalizētajā dzīvē, lielākajai daļai cilvēku fotogrāfijas glabājas datorā. Varbūt ir laiks labākās, skaistākās un interesantākās bildes no kopīgajiem notikumiem kādam mīļam cilvēkam uzdāvināt albumā vai fotogrāmatā. Ir taču tik jauki garos vakaros pie tējas tases tās pāršķirstīt. Atmiņas ir visskaistākās dāvanas!

Mīksts un pūkains halāts
Oi, cik patīkami pēc dušas, vannas vai pirtiņas ielīst mīkstā halātā! Noderīga dāvana, ko patiesi novērtēs ikviens!

Vilnas zeķes – mīļi un silti
Atceries taču palaidni Emīlu, kas nosalušajam, sirsniņmājā iesprūdušajam tēvam atnesa vilnas zeķes un svarīgi noteica: „Galvenais, lai kājas būtu siltas!” Pie dāvaniņas noteikti pieliec mazu kartiņu ar šādu uzrakstu! Zeķes vari uzadīt pati, vari arī nopirkt. Vislabāk tādas īstas, rakstainas vilnas zeķes meklēt Ziemassvētku tirdziņos vai rokdarbnieču salonos.

 

Personiska un aizkustinoša dāvana
Dāvana īpaši tuviem cilvēkiem vai tiem, kuriem reizē ar Ziemassvētkiem ir arī dzimšanas diena. Dodies uz bibliotēku un arhīvos sameklē avīzes, žurnālus, kas iznākušas precīzi konkrētā cilvēka dzimšanas dienā, nokopē avīžu vākus, interesantākos ziņu virsrakstus, reklāmas un no šī visa materiāla izveido glītu kolāžu, ko pēc tam ierāmē. Darbiņš šajā dāvanā jāiegulda pamatīgs, taču arī efekts būs! 

Ierāmēta foto kolāža
Laikā, kad bildes fiziski izdrukā vien retais, kolāža ar foto, kas tev un konkrētajam cilvēkam ir nozīmīgi, būs ar papildu pievienoto vērtību. Kolāžu vari veidot ar dažādiem dekoriem, uzrkastiem un krāsām, vari to ielikt rāmītī!

Grāmata ar pašas gatavotu grāmatzīmi
Lai padarītu grāmatu par īpašu dāvanu, vari tajā ievietot pašas pagatavotu grāmatzīmi. Pagatavo to kā kolāžu vai vienkārši no skaista papīra vai arī no dažādiem dzijas gabaliņiem vai citiem materiāliem. Piemēram, uzlīmē kādu skaistu kartona zvēriņu, sirsniņu vai zvaigznīti, vai košu spalvu saldējuma kociņa galā.

Žurnāla abonements
Ja tavs tētis ir kaislīgs makšķernieks, lielāku prieku par žurnāla Copes lietas abonēšanu, droši vien nevarēsi viņam sagādāt! Tāpat arī omei un citiem radiniekiem. Palūko viņu interesēm atbilstošus žurnālus! Šo dāvanu viņi noteikti novērtēs, jo tā turpināsies teju veselu gadu vai pusgadu, un būs vērtīga!  

Dienasgrāmata domu fiksēšanai 
Ja zini, ka tavā radu, draugu vai paziņu lokā ir cilvēks ar ļoti plašu emocionālo pasauli un ļoti trāpīgiem vērojumiem par dzīvi, uzdāvini skaistu piezīmju kladi vai dienasgrāmatu, kurā fiksēt savus vērtīgos domu graudus un pārdomas. 

Vēja zvani – lai ieskandina veiksmi
Pēc Austrumu filozofijas, pie katras mājas ir jābūt savam vēja zvanam, jo tas nes veiksmi. Pagtavo pati oriģinālu vēja zvanu, tādējādi tā saņēmējam vēlot veiksmi nākamajā gadā.  

Roku sildītāji
Allaž salstošiem cilvēkiem lieliska dāvana būs mīksti, silti roku sildītāji, kuros varēs paslēpt plaukstas no saltā sala.

Ilustrēts dzimtas koks
Vecākiem vai vecvecākiem vari uzdāvināt ilustrētu dzimtas koku (ar tuvākajiem radiem), kuram pievienotas ne vien viņu bildes, bet arī kāds novēlējums svētkos un arī šo radu kontakti.

Pelēko šūniņu treniņam
Tiem, kam liels izaicinājums ir savu zināšanu un reakcijas ātruma pārbaude, droši vari sagatavot prāta spēļu komplektu (mēmā šova kartīšu komplektu, Alias vārdu kartītes, patiesība vai meli utt.), kādu sudoku vai cita veida krustvārdu mīklu.

Video atskats uz pagājušo gadu
Ja ģimenes un/vai draugu, kolēģu pasākumus iemūžinat ne tikai foto, bet arī video kadros, uz Ziemassvētkiem vari sagatavot īsu gada video hroniku par dažādajiem aizvadītā gada notikumiem. Video veidošana ir laba ideja arī dāvanai šefam. Visi varat izveidot īsfilmu, kurā katrs darbinieks pasaka kaut ko foršu, kas šajā gadā noticis, kurā izveidojat šefam raksturīgo izteicienu vārdnīcu. Ja vien atmosfēra kolektīvā to atļauj, video varat ieturēt vieglā un humorīgā stilā. 

Siltas un stilīgas čības
Pagatavo mīkstas, siltas čības kādam, kuram bieži salst. Tas it nemaz nav tik grūti kā izklausās! Materiāli var būt gan vecs adīts džemperis, gan dvielis, kā arī citi apģērba gabali. Ja radoša darbošanās nav tava stiprā puse, noteikti vari pameklēt plašajās interneta ārēs, jo Latvijā tiek radītas oriģinālas čības gan praktiskuma cienītājiem, gan tiem, kam svarīgas vienmēr siltas kājas, gan arī tiem, kas čības kalpo par mājasstila odziņu.

Dziesma no sirds
Ja esi muzikāli apveltīta, liec savu talantu lietā! Saceri dziesmu – tā var būt veltīta konkrētam cilvēkam vai visai ģimenei. Svētku vakarā nodziedi to pie eglītes. 

Īpaša dziesmu izlase
Mūsdienās vairs nav jāpērk viss disks ar dziesmām, internetā par pārdesmit centiem vari iegādāties tikai vienu dziesmu. 
Sakomplektē kādam no saviem mīļajiem īpašu CD, zibatmiņu vai izveido Spotify dziesmu listi tikai ar viņam nozīmīgām, mīļām dziesmām. 

Pārsteigums omītei un opim
Ziemassvētku dāvanu gatavošanā aktīvi iesaistās arī bērni. Zīmējumu un pašgatavoto kartiņu vietā ierosini viņiem šogad kopā ar jums vecākiem radīt veselu pirkstiņleļļu izrādi, ar ko pārsteigt svētkos vecvecākus un pārējos radiniekus. Gatavojot izrādi jūs pavadīsiet laiku kopā ar bērniem, radoši strādāsiet un izbaudīsiet svētku laiku. Protams, būs kārtīgi jāpiestrādā- jāsagādā aktieri – lelles (iespējams, pašiem jāuzšuj), dekorācijas un vēl ludziņa jāizdomā, jāiemācās vārdi un jāmēģina, lai Ziemassvētku vakarā izrāde tiešām izdotos!

Ziemassvētku dzejolīšu izlase
Sarūpē skaistākās svētku kartiņas (vai nu pašas gatavotas vai veikalā sagādātas) – glīti saraksti uz tām dažādus Ziemassvētku dzejoļus un pantiņus, tālāk sastiprini tās kopā – sakniedē vai glīti sašuj un oriģināla Ziemassvētku dzejolīšu izlase gatava! Ja grāmatu plauktā neatrodi pietiekamu dzejoļu izlasi, tad ieskaties SievietesPasaules mīļāko Ziemassvētku dzejolīšu izlasē vai Ziemassvētku pantiņi internetā. Dāvanas saņēmējam vairs nebūs jāpūlas ar dzejolīšu meklēšanu.

Plānotājs – uzlabots un individualizēts
Nopērc jebkuru kalendāru-plānotāju veikalā, un izveido to īpašu – atzīmē dienas, kuras svarīgas cilvēkam, kuram dāvini plānotāju, ieraksti novēlējumus, uzmundrinājumus, ielīmē fotogrāfijas, ieliec starp lapām kaltētas ziedlapiņas, iesmaržini ar kādām īpašām smaržām. Šo dāvanu vari pasniegt ļoti tuvam cilvēkam – savai otrajai pusītei vai labākajai draudzenei. Lietojot šādu tevis uzlabotu plānotāju, viņš/viņa katru dienu sajutīs tevi sev blakus.

Mīļotajam – slepenais albums
Mīļotajam vīrietim svētkos vari pasniegt nedaudz pikantu dāvanu – foto albumu, kas aizslēdzams ar slēdzeni. Nu, protams, tajā bildēm jābūt tādam, kas jāpaslēpj no svešām acīm un domātas vien jums diviem 😉 

Maciņš ar laimes monētu
Lai nauda ripo! Uzdāvini jaunu naudas maku ar laimes monētiņu (izveido pati vai ieliec kādu īpašu naudiņu – vai nu kādu no jubilejas monētām, vai kādu vecāku monētu…)

Humorīga dāvana nebaltai dienai
Uztaisi mazu smieklīgu dāvaniņu: ieliec fotorāmīti aiz stikla 5 EUR un uzrakstu “Nepieciešamības gadījumā izsist”. Kādam jokupēterim tā noteikti kļūs par mīļāko dāvanu!

 

Idejas, kā uzdāvināt tik vērtīgo laiku kopā

Ielūgums uz Ziemassvētku pārgājienu
Vari uzdāvināt savai ģimenei piedzīvojumu – uzaicini viņus doties svētku pārgājienā. Dodaties kopā uz mežu, sarīkojiet sniega kauju, izrotājiet eglīti ar burkāniem, iekuriet ugunskuru un uzcepiet desiņas (tikai palūko, vai konkrētajā vietā ir atļauts to darīt). Paņem termosā līdzi karstvīnu pieaugušajiem un bērniem – kakao vai upeņu karsto dzērienu. Šajā gadījumā gan tev jārēķinās ar laikapstākļiem un to neprognozējamību!

Kopīga fotografēšanās studijā
Kāpēc gan nesarīkot dienu pirms Ziemassvētku vakara kopīgu došanos uz foto studiju vai brīvā dabā un neradīt kopīgas bildes? Mums taču visiem ir saglabājusies, kāda foto salona bilde no bērnības uz zirdziņa, krēsla, ar lāci rokās. Kāpēc gan lai to nevarētu atkārtot!? Vienmēr tik jaukas ir bildes “Toreiz” un “Tagad”. Vari arī uztaisīt brīnišķīgu ģimenes foto pie Ziemassvētku eglītes, kas var noderēt par apsveikuma kartiņu Jaungadā! Dāvanu karte fotosesijai arī var būt laba dāvana.


 

Ielūgums baudīt ziemas priekus slidotavā vai kalnā
Dāvana, ko ļoti iespējams izbaudīsiet kopā svaigā gaisā. Tā viennozīmīgi sagādās jums piedzīvojumu un labas atmiņas. Labs veids, kā uzdāvināt šo dāvanu būtu, piemēram, dāvanu karte Žagarkalnā vai Reiņa trasē.

Solījumu dāvanu kartes
Ja citos svētkos ierasts dāvināt dāvanu kartes, kas izmantojamas dažādos veikalos un salonos, tad uz Ziemassvētkiem tu pati vari radīt savu īpašo pakalpojumu, ko pasniegt kā dāvanu. Piemēram: „Muguras masāža”, „Kino vakars”, „Vakariņas sveču gaismā”, „Brokastis gultā”. Tu, protams,  vari arī uzdāvināt, kādu atpūtas piedāvājumu no dāvanu kuponu Ziemassvētku dāvanas sadaļas, taču ar solījumu, ka dosieties tur kopā vai pieskatīsi bērnus dāvanas izmantošanas laikā.   

Uzspēlējat reiz iecienītas galda spēles!
Uzdāvini visai ģimenei kādu sen iemīļotu galda spēli, ar kuru jums jau saistās jaukas atmiņas. 
Piemēram, riču raču, kas tavā bērnībā tika spēlēts vai katru svētdienas vakaru. Varbūt tas bija cirks, bet varbūt muciņas. 
Šajos Ziemassvētkos varēsiet atgriezties senās atmiņās.

Ielūgums uz īpašām vakariņām
Dāvana, kas nozīmē – tev būs kāds vakars jāizbrīvē un šīs īpašās vakariņas īpašajam cilvēkam jāpagatavo. Vislabāk, ja vakariņas būs tematiskas – japāņu virtuve, indiešu, itāļu vai šokolādes prieki. Protams, arī dāvanu karte restorānā būs kā lielisks ielūgums uz vakariņām, bet tad jāpiedomā pie dāvanas “īpašas vakariņas” elementa. Vai nu dāvanu karte jāpasniedz pašdarinātā aploksnē, ar paša radītām dzejas rindām vai vakariņas jāieplāno kādā ļoti īpašā vietā. Te iedvesmai var noderēt vietne Restorāni Rīgā, kam piedāvājumā arī dāvanu karte “Restorāni Rīgā”.

Svētku mirklis arī pēc svētkiem 
Biļetes uz kādu koncertu, teātri vai operu – tās ir dāvanas, kas tās saņēmējam, sagādās prieku un mirkli ārpus ikdienas arī pēc svētkiem. Mēs taču ticam, ka reiz visi šie ierobežojumi beigsies un mēs atkal pēc pilnas programmas varēsim baudīt kultūras dzīvi!

 

Dāvanas gardēžiem un ēst gatavošanas entuziastiem 

Bērnības našķu izlase
Pārsteidz tuviniekus ar pašgatavotiem kārumiem – gotiņas, pončiki, žagariņi, riekstiņi… Variācju ir neizsakāmi daudz! Bez tam, šī ir dāvana, kuras gatavošanā droši vari iesaistīt bērnus.
Iedvesmai dažas receptes, kas varētu iederēties bērnības našķu izlasē: žagariņu receptepončiku receptegotiņu recepteriekstiņu recepte.  

  

Vesels kilograms konfekšu!
Ne tikai bērni Ziemassvētkos kāro pēc saldumiem, nu gribas jau arī tiem pieaugušajiem panašķoties. Mēģini pirms tam noskaidrot, kāda ir katra apdāvināmā mīļākā konfekšu šķirne. Un tad pārsteidz viņu svētkos uzdāvinot veselu kilogramu šo našķu. Saliec tās skaistā traukā vai groziņā, varbūt izveido paciņu – tādu, kā bērnībā.

Ziemassvētku liķieris
Mājās gatavota liķiera garšu un smaržu buķeti neaizstāt ne ar vienu veikalā iegādātu alkoholisko dzērienu. Turklāt, piemēram, kafijas liķieri var pagatavot visai viegli, tikai tas jādara savlaicīgi – vismaz dažas nedēļas pirms svētku vakara! Šeit meklējama kafijas liķiera recepte

Piparkūkas
Mazas un lielas, kraukšķīgas un mīkstas, vienkāršas un ar krāsainiem glazūras rakstiem – nenovērtē par zemu pašu ceptās piparkūkas. Arī tās var sagādāt prieku un kļūt par labu Ziemassvētku dāvanu!
Lūk, šeit ir dažādu piparkūkas mīklu receptes, kā arī padomi par cepšanu un glazēšanu.

“Karlsona prieks” – grozs ar ievārījumiem
Kurš tad nepriecātos saņemt veselu grozu ar ievārījumiem – lūk, te ir gan aveņu zapte, gan ābolu biezenis, mmm, arī zemeņu ievārījums! Nu tik būs pankūku cepšana!
Ja vasarā esi čakli pastrādājusi un tavā pagrabā gozējas ievārījumu burku rindas, tad šādu dāvanu grozu sagatavošanā, tev līdzekļi teju vai nebūs jāiegulda. 
Atliks vien glīti noformēt burciņas.

„Uzkodu varavīksne” – grozs ar marinējumiem 
Marinēti gurķīši, puķpāposti, sviesta pupiņas, paprika utt. 
Ja vasarā esi čakli pastrādājusi un tavā pagrabā gozējas marināžu burku rindas, tad šādu dāvanu grozu sagatavošanā, tev līdzekļi teju vai nebūs jāiegulda. Atliks vien glīti noformēt burciņas.

Saulaina un garšīga dāvana – mandarīnu kompots
Vitamīniem bagāta un saulaina dāvana, ko palikt zem eglītes, var būt pašas gatavots mandarīnu kompots. 
Šis kārums sagādā prieku ne tikai maziem bērniem, bet arī pieaugušajiem! Šeit meklējama sezonai tik atbilstošā mandarīnu kompota recepte.

Brūklenes medū – veselībai un možam garam!
Nepieciešams – 2 kg brūkleņu, 500 g ābolu, 500 medus. Pagatavošana: izlasītas, gatavas, bet vēl labi stingras brūklenes nomazgāun nosusina sausas, ābolus nomizo un sagriež šķēlītēs. Visu skaistisakārto stikla burkā, liekot vienu kārtu ābolu, otru ogas, pa starpām iekaisotkanēli un krustnagliņas. Medu karstā ūdens peldē izkausē un pārlej ogām. Kad atdzisis,pārsien ar pergamenta papīru un glabā vēsā vietā. Burciņu pēc tam apsien ar košu lenti un uzlīmē kādu pašas gatavotu etiķeti ar mīļu novēlējumu. 

Salavecis „ar iekšām”
Šī dāvana domāta tikai pieaugušajiem! Kas tev nepieciešams? Šokolādas salavecis ar tukšo vidu, liķieris vai cits alkoholisks dzēriens un aptiekā jānopērk šprice ar adatu. 
Tālāk atliek vien ar šprices palīdzību salavecī iepildīt dzērienu un pēc tam aizkausēt caurumiņu ciet un uzmanīgi salaveci atkal ietīt atpakaļ papīrā. 
„Pieaugušo kinderola” gatava! 

Kļūsti par šokolādes meistari!
Iegādājies tumšo šokolādi, kaltētas ogas un dažāda veida riekstus. Tālāk ļaujies izdomai. Karstā ūdens peldē izkausē šokolādi un pagatavo ogas, riekstus šokolādē.

Sieru mīļotāja prieks
Ja zini, ka cilvēks, kuram jāpasniedz Ziemassvētku dāvana, ir liels sieru mīļotājs, sagādā viņam prieku, sakomplektējot veselu grozu ar dažādiem sieriem. Ieliec tajā vīna pudeli un vismaz 4–5 dažādu siera šķirņu gabaliņus.  

„Vāverēna veselīgo našķu izlase”
Saliec groziņā lazdu riekstus, valriekstus, rozīnes, žāvētas aprikozes, plūmes, žāvētus ķiršus, arī dažādas sēklas – linsēklu, sezama sēkliņu paciņas. Veselīga dāvana, turklāt ikdienā dažādu ēdinu pagatavošanā arī visai noderīga. 

Laimes cepumiņi ar vēlējumiem
Pastrādā pirms svētkiem virtuvē – sacep visiem pa iepakojumam „Laimes cepumiņu”. Sagatavo uz nelielām lapiņām laba vēlējumus un dažādus pareģojumus nākamajam gada, tikpat lab’ arī ko asprātīgu par jums vien zināmām lietām un ievieto tās cepumiņos. Vai tev jau ir zināma laimes cepumiņu jeb fortune cookies recepte?

 

Dāvanu idejas bērniem 

Mīļa grāmata pašiem mazākajiem
Grāmata visos laikos ir bijusi vērtīga un novērtēta grāmata. Īpaši, bērnu vidū. Šajos Ziemassvētkos pašus mazākos vari iepriecināt ar jaunu pasaku grāmatu, kas visu atlikušo gadu varēs gādāt par saldu miedziņu vakaros. Līgas Rozentāles mīļuma pilnā pasaka “Žū-žū. Miega pelēns” ar sirsnīgajiem Agijas Stakas zīmējumiem vēsta par peļu ģimeni, kurā piedzima seši mazuļi. Pelēni kā jau pelēni – sīciņi, kaili un rozīgi, aizlipušām acitiņām. Tikai viens bija pavisam citāds – kā pūkains kamoliņš, melns kā oglīte, mīkstām, zefīrbaltām ķepiņām bez nadziņiem un zelta pušķīti astes galā. Pieaugot pelēns bēdājās, ka atšķiras no pārējiem un ka viņam nav sava īpašā talanta. Peļu paps gan viņu mierināja, ka talants viņam piemīt, tas tikai vēl nav pamanīts. Un tā tiešām bija. Šī grāmatiņa atklās, kādam ļoti vajadzīgam darbam mazais Žū-žū ir kā radīts.

Grāmatu var iegādāties Apgāda “Zvaigzne ABC” grāmatnīcās un citos grāmatu veikalos visā Latvijā, kā arī pērc “Žū-žū. Miega pelēns” internetā.

Filcētas mīļlietiņas
Sirsnīgas rotaļlietas bērniem vari pagatavot ar filcēšanas tehniku. Kā to darīt, skaties šajā filcēšanas pamācībā.

Sirsnīgās vecās, labās multfilmas
Šī dāvaniņa tās saņēmējam noteikti likt pasmaidīt un sajust sevī atkal bērnu. Un ar laiku šai dāvanai pavisam noteikti būs ne vien sentimentāla, bet arī vēsturiska vērtība. Latvijas Televīzijas izdotie latviešu animācijas filmu DVD nopērkami arī interneta veikalos. Pieejama ir gan Zaķīšu pirtiņa, gan Laimes lācis, Suns Funs un Vējš, Ness un Nesija, arī Kaķīša dzirnavas, Fantadroms, Sprīdītis, Kabata, Karlsons, kas dzīvo uz jumta utt.

Pašas šūta lelle, zaķis vai lācis
Tavi bērni, iespējams, par tevis pašas šūto lācīti priecāsies vairāk kā par veikalā iegādāto. 
Vajadzīgs viens diegs, adata, auduma gabali un kaut kas mīksts, ar ko pildīt mantiņas. 
Šeit atradīsi pamācību, kā uzšūt lelli  

Pasaciņas mazajiem rūķiem
Ja esi radoša un tevī mīt rakstnieces talants, izpaudies! Uzraksti pasaku vai stāstu, piemeklē atbilstošas ilustrācijas un izdrukā. Pēc tam visu skaisti sašuj, sakniedē vai salīmē kopā, izveidojot unikālu grāmatiņu- tāda nebūs nevienam citam. 

Bērnības atmiņas – uzfrišināta bērnības dienu rotaļlieta
Savai jau pieaugušajai meitai uzdāvini viņas bērnības lelli, ko biji noglabājusi skapī, bet dēlam – mīļāko lācīti, mašīnu vai šauteni. Rotaļlietas mazliet uzfrišini un mīļi iesaiņo!

Draudzības rokassprādzes
Piemērota dāvana pusaudžiem. Uzdāvini vairākas draudzības rokassprādzes, lai viņš var pats izvēlēties, kuram pasniegt pārējās. 

Krāsaina lupatsedziņa
Ja tev ir mazs bērns, vari aizsākt skaistu ģimenes tradīciju. No auduma gabaliņiem sašuj skaistu sedziņu, ko bērns varēs tālāk nodot jau saviem bērniem un mazbērniem. 

 

Pašdarinātu un DIY dāvanu idejas

Aromātisks komplekts vannai
Iedomājies – maza burciņa ar vannas sāli, vairākas vannas bumbas ar dažādiem ziediem un aromātiem… mmm… cik smaržu pilna dāvana! Turklāt šāds vannas komplekts tev nav jāpērk par bargu naudu, to visu tu vari pagatavot pati savām rokām! Lūk, piemēram, recepte, kā pagatavot vannas bumbas.

Vēstule no Ziemassvētku vecīša
Ja esi radoša un skaisti proti ietērpt emocijas vārdos, uzraksti sev tuvam cilvēkam vēstuli it kā no Ziemassvētku vecīša un ieslidini to viņa pastkastītē vai somā. 

Sievišķību izceļoša broša
Sieviešu kārtas pārstāves šajos svētkos vari palutināt ar pašas darinātu aksesuāru – skaistu brošu. Lielisks akcents, ko nēsāt pie žaketes, kleitas vai mēteļa.
Ja neesi pirmo reizi ar pīpi uz jumta, tad ļaujies iedvesmai, taču, ja ko tādu grasies darīt pirmo reizi, tad tev varētu noderēt šī pamācība, kā pagatavot gaisīgu tilla vai organzas piespraudi. Video pamācības, kā izšūt piespraudes ar gliteriem, pērlītēm un akmentiņiem atrodamas arī šeit

Praktiski un „zaļi” – iepirkumu soma
Ja ar šujmašīnu esi uz tu, ķeries pie darba un sagatavo praktisku, bet ekoloģisku dāvanu – iepirkumu somu. Katram vari uzšūt to citā krāsā, ar dažādiem rakstiem un zīmējumiem.

Tējas asorti
Raspodiņu, aveņu, piparmētru, liepziedu, gaiļpiesīšu, mežrozīšu tēja…ja esi bijusi čakla un jau vasarā salasījusi šos augus, šobrīd vari no tiem izveidot smaržīgu dāvanu. Sapildi katru tēju zorti savā stikla trauciņā vai pašas apgleznotajā stikla burciņā, uzlīmē uz tās interesantu etiķeti un veselīga, smaržīga dāvana gatava! Ja neesi jau vasarā par tēju parūpējusies, vari arī izmantot beramās tējas, kas nopērkamas veikalos.

Pašu veidota puzle
Izvēlies, piemēram, paša fotografētu dabas skatu – vislabāk tādu, kuru cilvēks, kam to dāvināsi, ļoti labi atpazīst vai arī bilde viņam saistās ar ko jauku. Tad izdrukā to un uzlīmē uz cieta kartona, apgriez to uz otru pusi un savelc dažādas figūras, izgriez un puzle gatava!

Šalle – lai ir gan silti, gan skaisti
Silta un pūkaina šalle ziemā noder ikvienam, un ja vēl tā veidota kā glīts aksesuārs!Smelties iedvesmu raibumraibām šallēm vari šeit un arī šeit

Praktiski un dekoratīvi – gaisa aromatizētājs
Izveido skaistu un smaržīgu kompozīciju – stikla traukā vai pītā groziņā saber kaltētas rožu ziedlapiņas vai citus ziedus, apelsīna miziņas un uzpilini vienu vai divus pilienus tīkamas ēteriskās eļļas un dekoratīvs gaisa aromatizētājs gatavs!

Pašas lietas sveces
Protams, dažnedažādas sveces veikalu plauktos vai simtiem, taču ja esat ar ģimeni šogad vienojušies, ka pasniedzat tikai pašu gatavotās dāvanas, tad ķeries klāt pie darbiņa- izlej sveces pati! Šeit atrodama pamācība, kā liet sveces.

Vāram ziepes!
Lavandas, rožu, kakao ziepes- jāļauj tik vaļa fantāzijai un tu pati saviem spēkiem spēsi radīt aromātiskas ziepes. 
Turklāt izvēloties un atlasot sastāvdaļas, tu vari pašas veidotās ziepes izgatavot daudz ekoloģiskākas par veikalos nopērkamajām. 
Šeit atradīsi pamācību, kā pašai mājās pagatavot ziepes.

Ziemassvētku kartiņas ar Tavu foto!
Ir vēlme nosūtīt mīļajiem sirsnīgu apsveikumu? Nosūti sevi! 🙂 
Ziemassvētkiem tuvojoties, atrodi ģimenes albumā kādu jauku bildi vai arī dodies uz fotosalonu un sabildējies svētku noskaņās. “Dizaina Brīvzona” pēc tam tavas bildes pārvērtīs jaukās apsveikuma kartītēs!
Varēsi tās gan izdrukāt un sūtīt pastā saviem mīļajiem vai arī varēsi tās izsūtīt elektroniski e-pastā.
Vairāk par šo iespēju lasi šeit.

Stresa noņēmējs
Ja esi draugos ar adatu un diegu, tev nebūs grūti uzšūt nelielu, jauku, bet noderīgu stresa noņēmēju – bumbiņu, kura pildīta ar griķiem vai citiem graudiem. Uzšuj to no krāsainiem audumiem, varbūt piešuj ausis, asti un izšuj acis un muti, lai bumba izskatās pēc peles vai cita zvēra. Pievieno gatavai bumbai zīmīti – „Stresa noņēmējs. Pabužini to stresa situācijās un viss atkal būs kārtībā!”

Dāvana – kompliments katrai dienai
Šī ir ideja, kā iepriecināt kādu patiešām sirsnīgu cilvēku. Ikdienā jau tos labos vārdus diemžēl reti sakām, tādēļ svētki ir laiks, kad to izdarīt no sirds, turklāt – oriģināli. Apsēdies un saraksti visas tās labās lietas, ko tu vien spēj iedomāties un pateikt otram. Saraksti tās uz mazām lapiņām, ko sarullē vai skaisti saloki un saliec īpašā “labo domu” burciņā. Ik rītu kāds no šiem komplimentiem būs kā papildu dopings. 

Ziemassvētku skrubis
Viegli pagatavojams, bet tik burvīgi smaržojošs skrubis! Pagatavo to un tu kādam uzdāvināsi īstu svētku aromterapiju. Skrubja recepti atradīsi – šeit.

Draugs, lai veicas ar naudu!
Ticējums vēsta – Ziemassvētku vakarā jāēd zirņi, tad nākamgad būs daudz naudas. Glītā mālā bļodiņā saber novārītus pelēkos zirņus, uzmanīgi iesaiņo, pievieno kartiņu ar šo ticējumu un dāvana gatava!

Svētību mājās vēlot
Savukārt kāds cits ticējums vēsta – Ziemassvētku vakarā jātur maize, sāls un uguns uz galda, tad nākamais gads būs svētīgs.
Sarūpē svētku dāvanā grozu ar maizi (varbūt kādu īpašu, piemēram, Lāču maizi ar žāvētiem augļiem) sāli un uguni (sveces). Pievieno šim komplektam skaistu kartiņu, iekļaujot tajā šo ticējumu un svētības vēlējumu.

Personisks telefona maciņš
Ja esi rokdarbniece, tev problēmas nesagādās uzadīt, notamborēt vai uzšūt „kažociņu” mobilajam telefonam. Dāvana, kas praktiski pielietojama un noderēs gan kā lieliem, tā maziem telefonu lietotājiem. Idejai – izšuj uz maciņa konkrētā cilvēka iniciāļus.

Pašas izgatavotas rotaslietas
Iepriecini mammu, meitu, draudzeni vai māsu ar pašas izgatavotiem auskariem, krellēm vai rokassprādzīti. Turklāt šādi pagatavotas rotas izmaksā teju uz pusi lētāk nekā veikalos nopērkamās, plus tajās ieguldīts tavs darbiņš no visas sirds.

Dāvana tiem, kas ilgojas pēc pavasara
Ir cilvēki, kuri ziemai nav radīti un ar ilgām lūkojas pavasara virzienā. 
Ja dāvana jārūpē kādam siltummīlim, iepriecini viņu un uzdāvini pavasari! 
Jau laikus (vismaz pāris nedēļas pirms svētku vakara) iesēj podiņā kaķu zāli, iegādājies mākslīgos krokusus vai narcises un saliec tos izdīgušajā zālītē. Vari iegādāties arī CD ar ierakstītām putnu dziesmām.  

Dekupāžas tehnikā izgreznota krūze vai šķīvis 
Parastu krūzi vai šķīvi vari pārvērst par dekoratīvu interjera priekšmetu, to dekupējot ar dažādiem ziediem un rakstiem. Šeit atradīsi dekupāžas tehnikas pamācību. 

Pašas gatavoti eglītes rotājumi
Draugu ģimenei vari uzdāvināt eglītes rotājumus, ko ar bērniem paši esat pagatavojuši. Te idejas, kā atdzīvināt vecos rotājumus, savukārt šeit zvaniņu pagatavošana no olu kastēm

Kāda odziņa interjeram 
Interesantas formas pudeles vai burkas tu vari apgleznot vai dekupēt, izveidojot oriģinālas vāzes un traukus.

Glābējaptieciņa drūmiem brīžiem
Dzīvē visādi gadās, arī skumjāki mirkļi. Sagatavo šādiem brīžiem kādam tuvam cilvēkam „glābējaptieciņu” – ieliec tajā mini Rīgas balzāma pudelīti (tādas var iegādāties suvenīru veikaliņos), vairākas šokolādes tāfelītes, kādu anekdošu grāmatiņu un, protams, savu vizītkarti ar vēstījumu – „Vienmēr esmu viena telefona zvana attālumā!” 

Ziemassvētku dāvanu zeķe
Noadi vai uzšuj katram viesim un ģimenes loceklim lielu košu svētku zeķi, ieliec tajā dažādus kārumus – ābolus, šokolādi un konfektes. Vari piedomāt pie tā, lai katram viņa zeķē būtu arī kas tikai viņam paredzēts. 

  

 

Svētkos jāpadomā par visiem saviem mīluļiem, arī mājdzīvniekiem, tāpēc…

Kārums četrkājainajam draugam
Neaizmirsti šajos svētkos arī par saviem četrkājainajiem draugiem – pagatavo kādu čaukstošu, grabošu mantiņu vai gardu kārumu, lai arī mīlulim svētku sajūta!  

Dalīties.

Atstāt Ziņu